4. ročník v petanque dvojic ve Václavicích

     Dne 28.9.2012 se od 12.00 hodin v rámci Svatováclavských oslav (a tradičně jako již každý rok) uskutečnil již 4. ročník turnaje v pétanque dvojic pořádaný Petrou a Karlem Charuzovými. Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 24 dvoučlenných týmů, což je dosavadní rekord z pohledu účastníků samotného turnaje. Navíc v letošním ročníku byla poprvé i dětská kategorie, které se účastnilo celkem 12 dětí.

     Turnaj byl rozdělen do 6 skupin po čtyřech dvojicích, ve kterých se hrálo systémem každý s každým, a kdo z týmů v zápase dosáhl jako první počtu 13 bodů, měl vítězství, za které bylo 2 body. Ze skupiny postoupily pouze ti, co skončili na prvním místě + dva týmy, které se umístnili na druhém místě, a byly ze všech ostatních druhých míst nejlepší. Tím se doplnil kompletní čtvrtfinálový pavouk, do kterého, jak již bylo nastíněno, postoupilo těch osm nejlepších. Zde se hrálo systémem na náhlou smrt, přičemž vítězové postupovali dále, do závěrečných bojů.

     V dětské kategorii byl zvolen systém každý s každým, a kdo v této skupině zvítězil, stal se celkovým vítězem v dané kategorii.

                Do čtvrtfinále nakonec postoupili tedy dvojice :

1 - Rockeři BN – Kuba a Vojta, kdy z tohoto duel měli více štěstí zkušenější tým Rockeři BN, na kterých bylo vidět, že jim petanque není cizí a vyhráli poměrem 14:11.

2 - Zuzana a Filip – Hana a Jiří Chobotský, kde měli více ze hry Hana a Jiří, kteří se štěstím zvítězili 13:9 a tím si zajistili také postup.

3 - Benea – Jana a Standa Šindelářovi, kde se opět ukázalo, že tým Benea se hře petanque věnuje a v poměru 14:6 toto střetnutí vyhrál.

4 - Eva a Vašek Chobotský – Míša a Petr Šindy, kde měli více štěstí Petr a Míša, kteří byť v duelu prohrávali 6:0 a 7:1, dokázali zvítězit v poměru 14:12.

                V semifinále na sebe narazili tyto dvojice :

1 - Rockeři BN - Míša a Petr Šindy, přičemž do té doby Rockeři BN, typováni mnohými na celkové vítěze turnaje, začali hru ziskem dvou bodů z první hry. Nicméně poté se Míša a Petr do hry dostali, vytvořili si dobrý náskok, který si pak už udrželi a postoupili do finále. Tento duel skončil v poměru 13:11.

2 - Hana a Jiří Chobotský - Benea, kdy Benea, další velmi kvantitní soupeř z Benešova zápas, začal také hru dobře a zisk bodů z první hry, a tím i náskok, který si vytvořil, udržel až do závěrečné fáze zápasu a vítězství si již pohlídali v poměru 14:11.

                V zápase o 3. místo na sebe narazily :

Rockeři BN – Hana a Jiří Chobotský

Tento duel nabídl asi jeden z nejvyrovnanějších soubojů celého turnaje. Úvod vyšel lépe Rockerům BN, nicméně Hana a Jiří se do hry rychle dostali a srovnali. Následně se celý zápas  přeléval jako misky vah. Navíc se ve hře vítězilo skoro vždy po jednom bodu, a proto se i celková délka zápasu velmi protáhla. V závěru však měli větší nervy zkušenější Rockeři BN, kteří zvítězili v poměru 14:11.  

                Finále :

Benea vs. Petr a Michal Šindy

                Tento finálový duel k sobě svedl dva nejlepší týmy turnaje, které měli asi největší nervy, také trochu štěstíčka a také předváděli po celý turnaj nejvyrovnanější výkony. Nadupaná Benea z Benešova, pod vedením manažera Jana Páryse staršího, do zápasu vstoupila lépe a první hru zvítězili v poměru 2:0. Od té doby se stalo to, co asi nikdo nečekal. Petr a Míša chytli otěže hry za správný konec, vzájemně se podporovali ve smyslu, že když to nejde jednomu, je tady druhý a naopak a podle toho také hra vypadala. Navíc soupeřovi již nepovolili do konce zápasu ani jednu hru a zaslouženě se tak radovali z premiérového vítězství v turnaji. Závěrečné skóre 13:2.

                Konečná tabulka :

1.   Petr a Míša Šindy

2.   Benea Dana a Pavel Košařovi

3.   Rockeři BN Jiří a Jindra

4.   Hana a Jirka Chobotský

5.   Zuzana a Filip Zafouchovi

6.   Eva a Vašek Chobotský

7.   Jakub a Vojta

8.   Jana a Standa Šindelářovi

9.   Dominika a Michal Krejčovi

10. Pavlína a Pavel Pýchovi

11. Jitka a Pepa Kotoušovi

12. Petra a Martin Kotoušovi

13. Petra a Karel Charuzovi

14. Pavlína a Pavlína Žižkovi

15. Iva a Jiří Chobotský

16. Hana a Mirek Pínovi

17. Adélka a Jiří Tvrdíkovi

18. Iva a Pepa Křížovi

19. Jana a Mirek Vrňákovi

20. Jana a Vašek Krejčovi

21. Gábina a Zdeněk Kůstkovi

22. David a Venda

23. Ivana a Karel Bidlovi

24. Ivetka a Pavel Bidlovi

         Konečná tabulka v dětské kategorii :

1.   Nikolka

2.   Adélka

3.   Ondra

4.   Jitka

5.   Kryštof

6.   Natálka

7.   Olda

8.   Veronika

9.   Madlenka

10. Hanička

11. Lukáš

12. Tadeáš

SAGY

Fotogalerie

 • v povzdálí pozdější vítězové Petr a Míša Šindy
 • nakonec dobré 6. místo Eva a Vašek Chobotský
 • ... a je to tady. Pořadatelé jdou vyhlašovat celkové vítěze.
 • závěrečné foto těch nejmenších účastníků
 • Předání cen Veronice Jechové
 • a je to tady ...
 • a jde se předávat. Nejdřívě ty nejmenší
 • nakonec krásné 4. místo Hana a Jiří Chobotský
 • zapisování výsledků
 • diváků bylo skutečně dost
 • soustředění Jany a Standy Šindelářových
 • a ještě tabulky po základních skupinách
 • 2. místo Benea Dana a Pavel Košařovi
 • 3. místo Rockeři BN
 • a máme tu bramborovou medaily, tedy 4. místo - Hana a Jiří Chobo
 • celkový vítězové 4. ročníku Petr a Míša Šindy

nejbližší události

žádné plánovane akce

přihlášení