Václavická šajtle 2012, II.ročník

Dne 6.7.2012 se od 09.00 hodin uskutečnil na nohejbalovém hřišti ve Václavicích již II. ročník nohejbalového turnaje „Václavická šajtle“. Turnaj se odehrál podle standardních nohejbalových pravidel, systémem každý s každým v jedné skupině, kdy byly jednotlivé duely odehrány na dva vítězné sety.

Samotného turnaje se oproti loňskému ročníku, do kterého se přihlásilo celkem 16 týmů, účastnilo 7 tříčlenných týmů. Hrací systém byl stanoven, tak jak bylo předem nastíněno, každý s každým. Celkem se tedy na Václavickém nohejbalovém hřišti odehrálo 21 zápasů ve skupině. Navíc po odehrání základní skupiny postupovali první čtyři týmy do závěrečných bojů o celkové vítězství. První místo ve skupině obhájil tak, jako loni tým Hoketeam, kteří ani v jednom duelu neztratili ani set a s přehledem nasbírali celkem 18 bodů s celkovým skóre 12:0. Na druhém místě se umístnil tým Rysové, kterým se podařilo získat 12 bodů za čtyři výhry. Na dalších dvou postupových místech to však bylo mnohem zajímavější, protože dále postupovali pouze dva týmy, avšak na třetím až pátém místě se nacházeli celkem tři týmy, kteří měli shodně 9 bodů za tři výhry. V tomto případě jako další kritérium rozhodovalo skóre, které měly z těchto týmů nejlepší Jasný páky, kteří se umístnili na třetím místě, kdy postupový čtyřlístek uzavřel tým Šéfíci. Na nepostupovém pátém místě, tedy tzv. Černý Petr zůstal týmu Šachysti Týnec, kteří nakonec do závěrečných bojů nepostoupili.

Čtvrtfinálové duely na sebe určili týmy Hoketeam (první ve skupině) vs. Šéfíci (čtvrtí ve skupině) a týmy Rysové (druhý ve skupině) vs. Jasný páky (třetí ve skupině). V prvním duelu navázal tým Hoketeam na svá předešlá utkání a svému soupeři nepovolil ani set a s přehledem postoupil do finálového duelu. Ve druhém zápase „o finále“ měli více síly Rysové, kteří soupeři také nepovolily ani jeden set.

V zápase o 3. místo se utkaly domácí týmy, a to Šefíci vs. Jasný páky. První set ovládl tým Šefíků, kteří však své vítězství z prvního setu neudržely a tým Jasný páky srovnal stav na 1:1. Ve třetím setu měly více sil a štěstí Šefíci, kteří se tak radovaly ze svého vítězství a tím i z 3. místa.

Ve finálovém duelu na sebe narazily týmy Rysové vs. Hoketeam. Rysové měly v tomto duelu co vracet Hoketeam, kteří se ve skupině porazily 2:0 na sety. Zkušený Hoketeam však začal tak, jak skončil své předchozí duely a to vítězstvím prvního setu. Do druhého setu vstoupily naopak lépe Rysové, kteří tak vzaly první set na turnaji týmu Hoketeam a srovnaly finálový stav na 1:1. Třetí set však zvládly lépe tým Hoketeam, kteří tímto finálový duel zvítězily a obhájily tak loňské prvenství na nohejbalovém hřišti ve Václavicích.

Závěrem je nutné poděkovat jak samotnému organizátorovi akce, tak i lidem a přátelům, kteří se jakýmkoliv způsobem podíleli na přípravě II. ročníku Václavické šajtle. V neposlední řadě bych chtěl rád poděkovat samotným hráčům za předvedené výkony.