Václavický krpál 2012

O prodlouženém víkendu se konal již sedmý ročník Václavického krpálu, nejnáročnějšího podniku v cyklistice, který konkuruje zaběhlým závodům jako je Tour de France.

Organizátoři letos začali velmi brzo a projektovali již na jaře nový úsek hlavní závodní trati, který přidal závodu punc adrenalinového sportu. Jednalo se o tzv. single track (úsek kde se nedá předjíždět). Díky této novince se trať prodloužila o několik vteřin a tak nebude úplně objektivní porovnávání časů z předchozích let.

Vzhledem k tomu, že je závod registrován v seriálu závodů UAC, tak se i letos dostavilo mnoho členů tohoto sdružení. Ti se nám již tradičně postarali o tempo. Vítěz hlavního závodu se o své umístění bohužel nemusel do poslední chvíle prát, a podařilo se mu do cíle dorazit takřka diskrétně.

Účast místních reprezentantů byla - jak už si začínáme zvykat - mizivá. Nicméně k překvapení zúčastněných byla nečekaně povýšena na samostatnou kategorii, a tak se závodníci dočkali zlatavé odměny.

Proto bych tu rád otevřel diskusi o tom, co by Vás - čtenáře těchto stránek a občany Václavic a sousedních obcí, motivovalo k účasti na tomto závodě, respektive co bylo překážkou pro Vaši neúčast.

Pokud máte vlastní fotografie, tak je nahrajte na rajce.net a pošlete nám odkaz přes komentáře. Díky

Velký dík, který bohužel nemohl zaznít z reproduktorů v prostoru startu a cíle, patří hlavním organizátorům, kteří se starali o plynulý průběh této akce, na úkor neúčasti v závodu, Filipu Zafoukovi a Zuzce Remkové. Díky!!

detailní informace o závodu a všeobecně o Václavickém krpálu

článek v Benešovském deníku

ročník 2011

Výsledky závodu mužů

Muži 4 -okruhy 34 km
poř.1.kolo2.kolo3.kolo4.kolost.
číslo
JménoTým
1 0:22:07 0:44:50 1:07:48 1:31:38 51 JANDA DAVID AUTHOR XTERRA TEAM
2 0:22:45 0:47:00 1:11:49 1:36:30 45 KRKOŠKA DAVID CYKLOTRÉNINK.COM
3 0:23:47 0:49:02 1:14:09 1:39:39 35 VLACHOVSKÝ MICHAL ELEVEN TEAM PŘÍCHOVICE
4 0:24:35 0:50:12 1:16:45 1:44:41 44 ĎOUBALÍK PAVEL CYKLO VYSOKÉ CHEMCOMEX
5 0:26:17 0:54:01 1:22:48 1:52:12 39 KOLANDA JAN  
6 0:28:00 0:54:37 1:25:59 1:54:37 37 HOLEK JIŘÍ PCK LOUDA
7 0:27:25 0:56:07 1:25:34 1:56:14 16 KORTUS DAVID  
8 0:28:22 0:57:49 1:27:50 1:58:03 30 BOHÁČ MARTIN BENEŠOV
9 0:28:02 0:56:23 1:25:56 1:59:23 11 KRÁL TOMÁŠ  
10 0:29:11 0:58:42 1:29:07 2:00:23 21 KAFKA PETR KAFKAB CYCLING TEAM
11 0:29:24 0:59:35 1:31:01 2:03:47 12 PROCHÁZK ONDŘEJ SK BRDY MTB TEAM
12 0:28:17 0:58:33 1:30:51 2:06:06 52 MENGER TOMÁŠ DEXTER BSK RACING
13 0:29:45 1:02:05 1:35:31 2:10:12 17 FALTYS LUKÁŠ ŘÍČANY
14 0:31:40 1:05:21 1:39:29 2:13:37 15 KINDL TOMÁŠ HRF MX RACING TEAM
15 0:35:21 1:03:30 1:37:49 2:13:58 19 POLESNÝ JIŘÍ BENEŠOV
16 0:32:43 1:07:14 1:43:48 2:21:37 10 MIXA VLADISLAV  
17 0:32:42 1:06:58 1:45:48 2:25:57 36 KADLEC MIROSLAV VÁCLAVICE
18 0:35:21 1:11:33 1:48:26 2:29:02 40 BARTŮŠEK JAN  
19 0:31:42 1:09:51 1:53:35 2:38:36 20 LAŇKA PETR DEXTER BSK RACING
20 0:44:21 1:29:15 2:18:00 3:10:17 43 VYCPÁLEK DAVID  
DNF 0:26:57 0:56:05                   38 VESELÝ MICHAL ČESYK
DNF 0:33:09 1:07:18                   14 KADLEC TOMÁŠ VÁCLAVICE
DNF 0:32:06                     53 URBAN TOMÁŠ AB CYCLING
DNF 0:55:00 2:16:19                 32 VRŇÁK FILIP SLÁVIA CHRÁŠŤANY

 

Muži UAC - 4 okruhy 34 km
poř.1.kolo2.kolo3.kolo4.kolost.
číslo
JménoUAC Č.TÝM
1 0:22:32 0:46:01 1:10:37 1:35:47 23 MIKOVEC LUKÁŠ 166 SKI A BIKE  CENTRUM RADOTÍN
2 0:23:27 0:47:37 1:11:53 1:36:15 4 ŠUSER VÁCLAV 179 BIKE TEAM KRALUPY - EUROBIKE
3 0:23:31 0:47:31 1:12:50 1:37:28 27 VITÁČEK TOMÁŠ 202 BMC VIESSMANN
4 0:23:45 0:48:42 1:13:30 1:38:49 5 AMBRUŠ LUDĚK 58 CK KRÁLOVICE - ATOMBIKE
5 0:23:27 0:47:30 1:12:57 1:40:14 6 KVAPIL LUDĚK 119 BMC VIESSMANN
6 0:23:28 0:48:31 1:14:59 1:41:47 3 ŠEDIVÝ PAVEL 155 BIKE TEAM KRALUPY
ROLLET SERVIS.CZ
7 0:24:44 0:50:18 1:16:12 1:42:12 24 ŘEHÁK JIŘÍ 380 EVA.CZ MĚLNÍK
8 0:24:49 0:50:16 1:17:23 1:48:22 54 PROCHÁZKA RADEK 9 CK KRÁLOVICE - ATOMBIKE
9 0:26:16 0:53:44 1:20:55 1:50:01 13 ADAM MARTIN 162 DEXTER BSK RACING
10 0:26:47 0:54:12 1:21:53 1:50:30 8 SVOBODA MIROSLAV 392 CYCLING TEAM SOKOL KBELY
11 0:29:20 0:59:19 1:30:06 2:00:53 55 ZIMMEL VÁCLAV 69 AB CYCLING
12 0:23:27 0:58:30 1:30:00 2:01:42 2 WALDMANN TOMÁŠ 147 VINOHRADSKÉ ŠLAPKY
DNF 0:26:40 0:56:02 1:28:43 DNF 1 JAKUB SLÁDEK 156 SCOOT AND HUDGGET SUPPERIOR MTB

 

Muži - veteráni - 3 okruhy 25,5km
poř.1.kolo2.kolo3.kolost. čísloJménoTÝM
1 0:22:30 0:46:00 1:11:00 46 BURSA JIŘÍ BIKE SPORT 007
2 0:25:23 0:51:29 1:16:46 48 DVOŘÁK OTAKAR MUC OFF RACINK
3 0:25:55 0:53:10 1:21:39 49 REJZEK MARTIN EINTSACHT BRAMMSWEIG
4 0:26:44 0:54:10 1:21:54 41 BAJGAR RADIM HIPSEAT
5 0:30:00 1:00:50 1:32:07 42 SMUTEK MILOSLAV STODŮLKY PRAHA
6 0:30:15 1:02:42 1:35:02 7 OUDRAN JIŘÍ  
7 0:31:05 1:04:17 1:37:44 18 JÍRŮ JAN DEXTER BSK RACING
8 0:33:50 1:07:04 1:40:30 25 TAIBL VLADIMÍR  
9 0:33:12 1:08:06 1:43:33 33 VALIŠ PETR  
10 0:38:12 1:17:47 2:00:15 47 LEBEDA JAROSLAV PIVOVAR FEDINAND

 

Výsledky závodu juniorů

Junioři - 3 okruhy 25,5km
poř.1.kolo2.kolo3.kolost. čísloJménoTÝM
1 0:25:43 0:53:04 1:19:44 34 FILIP MARTIN  
2 0:28:24 0:57:51 1:28:27 29 HORVATH JAN DEXTER BSK RACING
3 0:28:30 0:57:50 1:25:39 31 ZÍDEK VÁCLAV CHRÁŠŤANY
4 0:27:49 0:56:16 1:27:22 9 WINTER TADEÁŠ SOKOL VELTĚŽ
5 0:32:22 1:10:21 1:52:48 50 HAŠEK ZDENĚK CYKLO TEAM PŘIBYŠICE

 

 Výsledky závodu žen

Ženy - veřejnost - 2 okruhy 17 km
poř.1.kolo2.kolost.
číslo
JMÉNOTÝM
1 0:28:26 0:56:51 7 SMUTKOVÁ MARIÁNA STODŮLKY PRAHA
2 0:29:23 0:59:53 9 LUDVÍKOVÁ KATARÍNA PEKSPORT
3 0:30:35 1:03:07 8 ŠKVOROVÁ LENKA CYKLOTRENINK.COM
4 0:32:30 1:07:32 1 BENEŠOVÁ PAVLA UNIQA JIHLAVA
5 0:35:21 1:10:47 6 VRABCOVÁ HANA ČESYK
6 0:36:57 1:15:40 2 FICNAROVÁ LENKA  
7 0:37:48 1:17:16 3 VÁVROVÁ ZUZANA SK BRDY MTB TEAM

 

Ženy - UAC - 2 okruhy 17 km
poř.1.kolo2.kolost.
číslo
JménoTýmčíslo
UAC
1 0:29:28 0:59:05 4 ERNESTOVÁ MARTINA DEXTER BSK RACINA  360
2 0:34:42 1:12:27 5 VALÁŠKOVÁ TEREZA DEXTER BSK RACINA  363

 

Výsledky závodu dětí

Děti - 2 okruhy
pořadístartovní
číslo
JménoPříjmení
1 1 CELESTÝNKA SOUČKOVÁ
2 5 ŠIMÁK JAN
3 10 VOJTA KOHOUTEK
4 4 MONIKA  STIBŮRKOVÁ
5 6 VOJTĚCH HUBÍNEK
6 3 ADÉLA VOTRUBOVÁ
7 11 KATEŘINA KOHOUTKOVÁ
8 15 EVA ZNAMENÁČKOVÁ

 

Děti - 1 okruh
pořadístartovní
číslo
JménoPříjmení
1 23 VOJTĚCH BANSZEL
2 18 MICHAELA HAZOVÁ
3 2 ANIČKA KRÁLOVÁ
4 20 DAVID WANHASSELLE
5 14 VÁCLAV ZNAMENÁČKEK
6 7 NIKOL HUBÍNKOVÁ
7 13 DANIELA  RADOVÁ
8 8 ONDŘEJ JECH
9 17 ADÉLKA  ĎOUBALÍKOVÁ
10 19 LUKÁŠ DEDERA
11 22 JIŘÍ MIČKE
12 21 MATĚJ REJZEK
13 24 ALICE LUDVÍKOVÁ

 

Nejmenší děti - sprint
pořadístartovní
číslo
JménoPříjmení
1 9 VÁCLAV KOHOUTEK
2 12 TOBIÁŠ RADA

 ročník 2011

Schultz

Fotogalerie

  • Vítěz v kategorii Borci z Václavic
  • DSC_5170.jpg
  • DSC_5161.jpg
  • DSC_5140.jpg
  • Průjezd singltrekem
  • před přeskokem
  • DSC_5112.jpg
  • DSC_5108.jpg
  • Míra v šeru lesa
  • DSC_5097.jpg
  • DSC_5206.jpg
  • Ferdinand na kole
  • DSC_5231.jpg
  • DSC_5343.jpg
  • DSC_5330.jpg
  • Filip Vrňák
  • DSC_5313.jpg
  • DSC_5303.jpg
  • DSC_5291.jpg
  • DSC_5276.jpg
  • DSC_5262.jpg
  • DSC_5248.jpg
  • DSC_5096.jpg
  • DSC_5095.jpg
  • střed pole
  • Nikolka si jede pro páté místo
  • Anička si jede pro medaili
  • Start mladších Juniorů
  • Dramatický závod těch nejmenších
  • Vypli proud... drobná komplikace před startem dětského závodu
  • příprava hopsinkové šťávy
  • Převzetí propozic
  • Registrační komise
  • Starší děti v šikaně
  • Vojta
  • Adéla
  • DSC_5092.jpg
  • DSC_5089.jpg
  • Vítězové kategorie starších dětí
  • Mladší děti - vítězové
  • Předání cen nejmenším
  • Vojta čeří vodu
  • Monika
  • Vojta v zrcadle
  • Eva
  • Registrace tradičně v sídle organizátorů
přihlášení