Zboženská šajtle 2018

V sobotu 14. července se na Hájence konal další nohejbalový turnaj. Zúčastnilo se jej 8 týmů, které se utkaly v základní části každý s každým. Z následné tabulky postoupily první čtyři do semifinále, kde se utkal první tým se čtvrtým a druhý se třetím o postup do finále.

Základní část byla velice vyrovnaná a bylo k vidění spoustu vyrovnaných zápasů. Nastolené tempo nezachytila Záchytka, která ze čtrnácti odehraných setů vyhrála jediný a obsadila poslední místo. Vyšší kvalitu týmů pocítily také Žabinky, které v předchozím májovém turnaji obsadily třetí příčku, tentokrát jejich výkon nestačil na lepší než sedmé místo. Šestí skončili vatěkovští PPP. Největší smůlu však měli nakonec pátí Nekopové: uhráli 8 bodů, stejně jako Rachotín, se kterým měli dokonce i vyrovnaný výsledek vzájemného zápasu 10-9, 9-10. Rozhodnout tedy muselo až poslední kritérium - celkové skóre bodů ve všech odehraných setech. A v tom byl lepší Rachotín. Ten tak postoupil do semifinále, kde narazil na vítěze základní části Sagvany, druhou dvoujici pak utvořili Radioaktivní jitrnice a Živočiši.

Semifinálové boje byly velmi vyrovnané a v obou musel o postupujícím rozhodnout až třetí set. Těsně postupivší Rachotín nejprve vyřadil Sagvany, Jitrnice pak vyhrály nad Živočichama. V bitvě o třetí místo vyhráli první set Sagvani, v tom druhém se pak oba týmy přetahovaly o každý bod. Sagvani nakonec byli o něco šťastnější, vyhráli 17:15 a získali tak bronzové medaile. Poslední utkání o celkévé vítězství bylo také velmi vyrovnané. V prvním setu tahaly za delší konec provazu dlouho Jitrnice, Rachotín však otočil a vyhrál 14:12. Druhý set si však Jitrnice pohlídaly, srovnaly stav a šlo se tak do třetího setu. V tom zase kraloval Rachotín a vybojoval premiérové vítězství na Hájence. Jitrnice skončili stejně jako na Májové šajtli na druhém místě.

Alespoň pár fotek z vyhlášení pořídil Lukáš Čožík, děkujeme.

Další nohejbalový turnaj by se měl uskutečnit na svátek sv. Václava v pátek 28. září.

název týmu PPP Žabinky Rachotín RJ Živočiši Nekopové Sagvani Záchytka body skóre umístění
PPP X 1:1 1:1 0:2 0:2 1:1 1:1 2:0 6 6-8 6.
Žabinky 1:1 X 0:2 0:2 0:2 0:2 1:1 2:0 4 4-10 7.
Rachotín 1:1 2:0 X 1:1 1:1 1:1 0:2 2:0 8 8-6 4.
RJ 2:0 2:0 1:1 X 1:1 0:2 1:1 2:0 9 9-5 3.
Živočiši 2:0 2:0 1:1 1:1 X 2:0 1:1 1:1 10 10-4 2.
Nekopové 1:1 2:0 1:1 2:0 0:2 X 0:2 2:0 8 8-6 5.
Sagvani 1:1 1:1 2:0 1:1 1:1 2:0 X 2:0 10 10-4 1.
Záchytka 0:2 0:2 0:2 0:2 1:1 0:2 0:2 X 1 1-13 8.