80 let Václavického fotbalu

Dne 21.6.2014 se od 13.00 hodin konala oslava 80.letého výročí od vzniku fotbalového oddílu TJ Sokol Václavice (1934-2014).

Program akce

od 15.00 hodin se uskutečnil mistrovský zápas mezi naší přípravkou vs. jejich maminky, kde byla stanovena hrací doba na 2x25minut. Za samotný duel pak dohlížel delegovaný a neúplatný rozhodce - Míra Jíša, a jak bylo při samotném střetnutí vidět, své role se zhostil  profesionálně. Druhé střetnutí, od 16.30 hodin nabízelo také zajímavý střet mužstev, v podobě starých vs. mladých, avšak vzhledem k tomu, že mladých bylo mnoho a starý se v tu chvíli samozřejmě nikdo necítil, byla mužstva rozdělena dle prvoligových fans na sparta vs. slavie. 

 

Průběh akce

Utkání začalo ve velkém tempu, což se hned od úvodu projevilo. Děti byly nabuzené na své maminky a kamarádky, a ne jinak to bylo i straně maminek. Na tyto navíc dohlížela zkušená trenérská dvojice - Venca Chobotský a Standa Šindelář. Nicméně děti, které měly natrénováno se do maminek pustily s vervou, a hned od úvodu zápasu daly najevo, kdo chce být vítězem utkání. Do poločasu navíc stihly maminkám nastřílet 6 branek a tím bylo o vítězi rozhodnuto. Ve druhém poločasu se maminkám povedlo vsítit dětem alespoň čestný zářez, kdy na toto děti reagovaly ještě dvěma brankami. Celkové skóre 8-1 pro naše malé ratolesti. 

branky dětí: 2x Klápa, 2x Dušek, 2x Hubínková , 1x Jech, 1x Kahoun

branky maminek: bude doplněno

 

Tento zápas byl také velmi zajímavý, nicméně od počátku se hrálo zejména tak, aby si chlapci udělali žízeň, ale hlavně bez úhony. Obě mužstva byla zároveň doplněna o řadu václavických fans, kdy někteří hráli fotbal poprvé v životě. A tak se na obou stranách sešla úctyhodná účast v podobě 16 hráčů v obou mužstvech. Poločasový výsledek byl nerozhodný - 1:1, kdy se oba týmy trefily po standardních situacích z přímého kopu. Za slavii se trefil Martin Havelka a za Spartu se trefil Petr Šindelář.  Druhý poločas začal stejně, jak ten první, hlavně, aby se někomu nic nestalo. Vítěze pak určil Pavel Pýcha, který dal snad svůj první gól v životě. Ten si vzal v polovině druhé půle balón, prošel s ním snad celé hřiště a ten uklidil nekompromisně do sítě bezmocného gólmana. Zároveň tím stanovil vítěze, tohoto prestižního zápasu.

branky slavie:1x Havelka, 1x Pýcha Pavel

branky sparta: 1x Šindelář

 

Poté, co bylo dobojováno, a proběhla zasloužená koupel, se posedělo u stánku nad grilovaným prasátkem,  hodovalo se a debatovalo, zejména o fotbale ve Václavicích až do ranních hodin.

SAGY

foto

 • 80 let Václavického fotbalu
 • 80 let Václavického fotbalu
 • 80 let Václavického fotbalu
 • 80 let Václavického fotbalu
 • 80 let Václavického fotbalu
 • 80 let Václavického fotbalu
 • 80 let Václavického fotbalu
 • 80 let Václavického fotbalu
 • 80 let Václavického fotbalu
 • Slavia Václavice
 • 80 let Václavického fotbalu

Sokol Václavice

nejbližší události

žádné plánovane akce

přihlášení