Václavice : Krhanice

Vy, kdož sledujete vývoj výsledků fotbalových zápasů Václavic jste patrně nečekali na nějaký světoborný výkon. Přestože tým Václavic B hrál ve stejné chvíli v Bukovanech podařilo se dát dohromady jedenáctku a několik dalších náhradníků. Ale teď už ke hře.

Vývoj hry byl v prvním poločase poměrně vyrovnaný, ale častěji se hrálo na dolní polovině, která patřila Krhanickým. Góly sice nepadaly, ale až na těch pár řečí, které měl Pepa Kříž, byl výkon uspokojivý. V kabinách pak padaly pouze pokyny nenechat si dát hned po půlce góla. A to se podařilo. A nejen to. V 55.minutě se podařilo Jardovi Němečkovi ve spolupráci s Danem Buršou vstřelit první branku. I po této brance si domácí zachovávali převahu. Přesto se Krhaničtí po několika minutách dostali do iniciativy, ale Honza Málek několika zákroky s velkou dávkou štěstí udržel nulu. Pak přišla perlička zápasu a možná i celé sezóny, kdy se Jarda Němeček dostal úplně sám k nájezdu na brankáře. Míč se mu podařilo dostat za jeho záda i mezi tyče branky a tak Jarda vítězně jásal a odvracel se k hřišti. Míč se sice do branky dokutálel, ale síť ho nezastavila a tak nemohl být uznán ani zjevně zmateným rozhodčím. Krhaničtí hráči gól také viděli, ale pravidla jsou neúprosná. Naštěstí se hostům nepodařilo stav zvrátit, a tak nás tahle technická chybička nemusí mrzet.

A kdo byl ten nešťastný fotbalista, který připravoval kolbiště na zápas a nezajistil sítě? Byl to ten, který pro zranění nenastoupil. :-)

Konečný výsledek: Václavice : Krahanice 1:0 (0:0) a úrvní tři body na jaře 2008.

Přídavek:

Nepředpokládám, že by někdo psal komentář zápasu Václavického Béčka a tak se pokusím o interpretaci komentáře Zdeňka Pýchy, i když napsané to asi úplně nevyzní tak jak to řekl: "Drželi jsme se dobře celých sedmdesát minut. Do té doby to bylo dva jedna a tak jsme pořád doufali. Ale pak to bylo tři ............ rychlý góly a jeli jsme domu."