Drachkov : Václavice

V sobotu 17. 4. 2010 jsme se v rámci 17. kola III.A třídy ve fotbale mužů střetli s týmem Drachkova na jeho  hřišti.

Do utkání jsme vzhledem k dosavadním jarním výsledkům vstupovali jako mírní favorité. Drachkov sice v prvním kole zvítězil 5-2 s Choceradama, ale poté podlehl 4-1 Bystřici a hlavně v minulém kole prohrál doma s posledními Lešany divokým výsledkem 6-9. To my jsme dvakrát těsně zvítězili a naposledy remizovali se silnými Soběhrdy. Setkala se tedy mužstva, která měla hodně rozlišné celkové jarní skóre - Drachkov 12:15, Václavice 3:1... Sami jsme tedy byli zvědaví, jak se tato skutečnost projeví na hřišti. Z obvyklé základní jedenáctky tentokrát chyběl pracující Martin Vilím, kterého nahradil na levém bekovi Ondra Hovorka z "béčka" (a v utkání ukázal, že žádné béčko není). Zranění pak do hry nepustila Luďka Šindeláře a Tomáše Čožíka. Na lavičku náhradníků se usadili Jirka Kyncl a Roman Kříž.

Začali  jsme tedy v sestavě:

Burša D.

Stibůrek O.

Chobotský J.

Jíša M.

Havelka M.

Mikš J.

Hovorka O.

Kříž J.

Hruška P.

 

Drazdík J.

 

 

Málek J.Co se týče předvedené hry, není tentokrát moc co popisovat. Utkání nabídlo od začátku do konce stejný obrázek: My jsme útočili, stříleli, kombinovali, domácí se až  na vyjímky do hry vůbec nedostali. V zápase jsme předvedli hezký kombinační fotbal jako už dlouho ne, což nám umožnilo krásné počasí, perfektní trávník, široké hřiště i nevídaně slabý soupeř. Na jeho obranu je nutno dodat, že z disciplinárních důvodů jim chybí pět hráčů základní sestavy, což by se negativně projevilo na většině týmů (ne každý disponuje tak kvalitním B - týmem jako my...:-)). A ještě v jednom duchu se utkání neslo - byl vidět celý festival našich neproměněných příležitostí. A to od pološancí přes největší "tutovky". To se projevilo hlavně v prvním poločase, kdy jsme měli bez nadsázky desítky střel oproti asi třem soupeře. Největší šance pak neproměnili Dan, který postupoval sám na domácího brankáře, ale ten ho vychytal a Havlis s Jirkou CH., kteří při dorážkách netrefili prázdnou branku ani z malého  vápna... Z ojedinělého útoku tak nakonec mohlo udeřit na druhé straně, když asi po půl hodině vystřelil z dálky domácí záložník, s hezkou střelou si však náš brankář efektně poradil a vytěsnil ji na rohový kop. Poločas tak skončil bezbrankovou remízou, s čímž byli domácí, kteří od začátku zdržovali, maximálně spokojení. My jsme si řekli, že musíme hrát pořád stejně, tedy kombinačně po zemi, a že nám tam určitě musí něco spadnout.

Do druhé půle jsme nastopili v totožném složení a pokračovala naše absolutní převaha. Hráli jsme trpělivě a výsledek se dostavil. Asi po deseti minutách se krásně přes domácího stopera uvolnil Stíba a postupoval osamocen na brankáře. Všichni jsme čekali, jak s touto pro něj netypickou situací naloží. Stíba nás nezklamal. Zkušeně si narazil o brankáře a odražený balon na dlouhou nohu dopravil do sítě - 0:1. Druhý gól na sebe nenechal dlouho čekat. Na rohový kop si naskočil nestárnoucí Pepa Kříž a hlavou zaskóroval, čímž zvýšil na 0:2 a svou sérii se vstřelenou brankou protáhl na tři zápasy (penalta + přímák + hlavička - co dodat). Během druhé půle pak vystřídal Stíbu Roman Kříž a Kubu Mikše Jirka Kyncl, na naší hře se to však nijak neprojevilo a  vypracovali jsme si ještě větší převahu a více šancí než v první půli, čehož ještě dorážkami z blízka využil Jirka Chobotský. Upravil tak konečné skóre na 0:4, což vzhledem k průběhu utkání bylo pro domácí ještě milosrdné... Z těch největších neproměněných šancí bych zmínil hezký průnik Jardy Drazdíka, který si pohrál s domácí obranou i brankářem, kterého přehodil skvostným obloučkem, míč se však od břevna odrazil zpět do hřiště. Hezký průnik se povedl také Danovi, který z úhlu podobně přehodil obloučkem brankáře. Do akce se ovšem vložil Havlis, který se po dvou krásných gólech před týdnem za béčko tentokrát v koncovce neskutečně trápil. Když viděl osamocený balon mířící do sítě, rozhodl se prolomit střeleckou smůlu. Vrhl se po něm rybičkou s cílem dorazit jej z půl metru do prázdné brány a - vytěsnil jej těsně nad břevno... Vzhledem ke konečnému výsledku nás to však mrzet nemuselo a nakonec jsme se tomu společně zasmáli. Soupeř se ve druhém poločase zmohl pouze na dvě pološance, ale z nadějně vyhlížejících úniků domácího útočníka nic nebylo, neboť si balon v rozhodujíící chvíli ukopl.

Připsali jsme si tak další vítězství, čímž jsme si upevnili osmou příčku. V příštím kole hostíme v sobotu 24. 4. 2010 od 17.00 hodin tým Krhanic, který je v tabulce o jednu příčku a bod nad námi. 


Výsledky 17. kola: 

Drachkov Václavice 0:4 
Bystřice Týnec n/Sáz. B 1:1 
Chocerady B Mezno 0:3 
Nespeky B Ostředek 5:2 
Miličín Zaječice 1:2 
Krhanice FK Soběhrdy 3:1 
Lešany SO Přestavlky 1:2


Tabulka po 17. kole:

 

1. SO Přestavlky 17 13 1 3 48: 13 40

2. Mezno 17 10 5 2 38: 21 35

3. FK Soběhrdy 17 10 4 3 38: 20 34

4. Týnec n/Sáz. B 17 10 2 5 46: 25 32

5. Zaječice 17 8 3 6 46: 33 27

6. Bystřice 17 7 4 6 33: 24 25

7. Krhanice 17 7 4 6 38: 32 25

8. Václavice 17 7 3 7 32: 41 24

9. Ostředek 17 5 4 8 38: 37 19

10. Miličín 17 5 4 8 34: 38 19

11. Chocerady B 17 5 2 10 21: 52 17

12. Nespeky B 17 5 1 11 30: 46 16

13. Drachkov 17 3 3 11 32: 61 12

14. Lešany 17 3 2 12 23: 54 11

 

Mális, foto: Venda Dl. a kol.

Fotogalerie

 • Naše první standartní situace
 • Poslední gól v drachkovské síti - 4:0
 • Martin Havelka ležící, spící...
 • Pavlík kuje útočné pikle
 • Že by čistá šibenice po Mírově střele? Ne ne, optický klam
 • Míra a vášnivý protihráč
 • ojedinělá šance domácích
 • První změna skóre - Stíba 1:0
 • spokojenost - další vychytaná nula na obzoru
 • malé zklamání - poločas 0:0
 • Jedna z mnoha nevyužitých akcí
 • Nejlšpší hráč Drachkova
 • Dan v časté pozici - po faulu protihráče
 • Pepa si pohrává s domcím záložníkem
 • Míra byl při chuti, ale gól nedal.

Diskuse

jo to souhlasim ty clanky jsou moc hezky jen doufam ze to Honzu brzy neomrzi

venda

21.4.2010 17:14

reagovat

Chvála, chvála a jen chvála. Jak normální sportovní novinky nečtu, tak tohle si nikdy neodpustím. Jen tak dál Václavičtí! Jinak dík za fotky. Ty to vždy oživí. Prosím o doplnění autora snímku. Alespoň u jedné fotky. Díky Honzo!

Schultz

21.4.2010 14:14

reagovat
přidej komentář
komentáře
  *
   *
    • Neveřejný údaj. Vyplňte pokud chcete být informováni o reakci na Váš příspěvek.
     *
     • Je zakázano spamování, jakékoli urážlivé vyjadřování a porušování autorských práv. Administrátor má právo vymazat jakýkoli příspěvek bez předchozího upozornění.

      Sokol Václavice

      nejbližší události

      žádné plánovane akce

      přihlášení