Jablonná nad Vltavou - Václavice B

Zatím co václavické Áčko čekal zápas v neděli u řeky Sázavy v Týnci, Béčko již v sobotu 15. 5. 2010 zajíždělo  k dalšímu mistrovskému utkání IV.A třídy k Vltavě, na půdu Jablonné.

Po sérii jarních výher jsme v minulém kole utrpěli domácí debakl 2:6 od suveréně prvních Netvořic, a proto jsme jej chtěli odčinit hned v tomto utkání. Jedinou ztrátou z obvyklé základní sestavy byl kapitán Ondra Hovorka, který ještě doléčuje zranění kotníku z minulého zápasu. Toho na pozici předstopera nahradil hráč Áčka Jarda Drazdík. Na lavičku náhradníků usedli Venca Jíša, Honza Baťcha a Fanda Hašek.

Průběh zápasu

V tabulce jsme před zápasem figurovali na krásném pátém místě s 24 body, Jablonná byla s 20 body osmá. Dalo se tedy očekávat vyrovnané utkání. V prvním poločase se to však příliš nepotvrdilo. Jablonná byla lepší a brzy se dostala do vedení. Přímý kop asi z dvaceti metrů trefil domácí záložník přesně a vyhnal tak pavouky z levé šibenice. Netrvalo dlouho a domácí už vedli o dvě branky. V pokutovém území se dostal k balonu domácí útočník a zblízka nedal Vokurkovi šanci. Poté jsme si vytvořili velkou šanci i my, když se po přímém kopu dostal těsně před hranicí malého pokutového území Havlis, který sice těžký míč trefil, avšak přesně doprostřed branky, kde byl natažený domácí brankář. Když už to vypadalo, že půjdeme do kabin s dvoubrankovým mankem, uvolnil se v pokutovém území náš nejlepší jarní střelec Jirka Babka a s pomocí teče domácího obránce zavěsil.

Neuvěřitelný druhý poločas

Do druhého poločasu vystřídal na levém bekovi Jirku Dlouhého Venca Jíša. Nebyla to jediná změma, ta hlavní nastala v pojetí naší hry. Jakoby se jablonečtí začali obávat o výsledek. U většiny míčů jsme byli o krok dřív, zahrávali jsme spoustu standardních situací, začali se nám dařit kombinační akce a narozdíl od první půle jsme se pokoušeli o zakončení. Leč dlouhou dobu se nás držela smůla. Několik střel z nadějných pozic skončilo vedle branky domácích, několik jich pochytal celkem jistý brankář. Vrchol zmaru pak přišel asi deset minut před koncem, kdy Čóža trefil zblízka tyč. Domácí se soustředili pouze na obranu a dlouhé odkopy, po kterých následovalo naše další dobývání domácí branky. Když už to vypadalo, že jablonečtí uhájí těsné vedení, přišel asi v 88. minutě prudký centr z pravé strany, avšak přímo na domácího brankáře. K jeho smůle však balon neudržel, vyrazil ho před sebe, kde však dobíhal domácí záložník. Ten již nemohl svůj pohyb korigovat a ze tří metrů nasadil svému brankáři parádní jesličky. Ukázkový vlastenec a bylo to 2:2. To nás nabudilo ještě víc. Jablonečtí byli jako opaření a začali se obávat i o remízu. Rozhodčí oznámil, že nastaví dvě minuty. Na konci té druhé podnikl útočný výlet po pravé straně obránce Brtník z Brtníku. Od pravé lajny se rozhodl odcentrovat do pokutového území. Míč mu však sklouzl a letěl přímo na domácího brankáře, který stál na malém vápně nikým neatakován. Všichni už se otáčeli, někteří naši hráči dokonce vrhli směrem k Brtymu přísný pohled za zkaženou přihrávku, ale stalo se něco nečekaného, jak to tak v pralesní lize bývá. Místo aby domácí brankář založil poslední možný útok svého týmu, či pozdržel hru s vidinou remízy, plácnul rukavicemi do míče tak (ne)šťastně, že mu propadl mezi rukama nad hlavou přímo do branky! Po rozehrání rozhodčí utkání ukončil, domácí brankář se skácel k zemi a zde zpytoval svědomí ještě dlouho po konci zápasu...

Epilog

Získali jsme tak tedy další tři body. Vzhledem k průběhu by utkání slušela spíše remíza, ale hraje se na góly a domácí se za pasivitu v druhé půli ztrestali sami. Vítězstvím jsme si upevnili pátou pozici a vzhledem k ostatním výsledkům jsme se dotáhli s 27 body na čtvrté Pecerady a třetí Maršovice "B", kteří jsou před námi jen díky lepšímu skóre. V posledních pěti utkáních hrajeme už jen se soupeři, kteří jsou v tabulce pod námi, proto by útok na vyšší příčky nemusel být nereálný. A s tím popravdě nepočítali ani ti největší optimisté.

Není bez zajímavosti, že jsme na jaře opakovaně otočili utkání, v kterém jsme prohrávali, tentokrát o dva góly. Ve dvou domácích zápasech s Pecerady a Maršovicemi jsme prohrávali dokonce o tři góly, ale nevzdali jsme se a vždy o gól zvítězili. To dříve nebývalo zvykem a v takovýchto utkáních jsme pak dostávali nedůstojné příděly. Každopádně se na to nemůžeme spoléhat a začátky utkání musíme odehrát mnohem koncentrovaněji.

Následující kolo

Šanci k tomu budeme mít již tuto neděli 23. 5. 2010, kdy od 14.00 hodin hostíme v malém derby úročenské Béčko. To je s pouhými dvanácti body na předposledním místě, nicméně je třeba mít se na pozoru, neboť od doby vzniku našeho béčka jsme je ještě neporazili. A s tím je třeba něco udělat! Počasí by se dle předpovědi mělo umoudřit, pouťové atrakce budou v plném proudu a přijede atraktivní soupeř, tak prosíme diváky, aby se dostavili v hojném počtu a povzbudili domácí hráče při pokusu o první pokoření největšího rivala.