Neveklov B : Václavice B

První máj je nejen lásky čas, ale zároveň patřil fotbalistům, kteří tento den odehráli již čtvrté jarní kolo IV.A třídy ve fotbale mužů. Tentokrát Václavice B přivítal na svém hřišti tým Neveklova B.

Souběžně s tímto zápasem byl sehrán duel A-týmu Václavic s Přestavlky, a proto do poslední chvíle nebylo jasné, zda B-tým nebude oslaben o pár svých hráčů. Z B-týmu nakonec chyběl pouze brankář Jirka Kyncl, který se nestihl přemístit z města bílých tygrů – Liberce. Jeho místo však velmi zdatně zaujal Zdenda Novák, který Jirkovi ukázal směr, jakým se má vydat v počtu inkasovaných gólů. Poprvé na jaře do základní sestavy naskočil i Honza Baťcha a nestárnoucí Karel Hašek. Na lavičku náhradníků se posadil Jirka Dlouhý.

I přes pár drobných změn jsme přijeli do Neveklova prodloužit naší jarní neporazitelnost. Už před začátkem utkání bylo jasné, že to bude vyrovnaný zápas, jelikož Neveklov B byl pouhý bod od našeho týmu. A i vzájemný zápas na podzim skončil remízou 4:4.

Sestava

Počtvrté musel trenér Jirka Dlouhý na jaře postavit jinou základní jedenáctku:

J.Babka     T.Čožík

J.Mikš    P.Novák    J.Málek    J.Baťcha

J.Brtoun    O.Hovorka    K.Hašek

T.Pýcha

Z.Novák

Průběh utkání

Do Neveklova nás přijela opět podpořit velká skupina fanoušků, kteří nám připravili prakticky domácí prostředí. Letošní jaro se nám daří vyhrávat i takové maličkosti jako je úvodní los.

Po úvodním hvizdu začal domácí tým dobývat naší obranu, ale neúspěšně. Poté, co jsme se ubránili úvodnímu náporu, jsme se prvně dostali do rychlého protiútoku. A hned naše první velká šance skončila ve 4.minutě gólem, jehož autorem se stal podzimní kanonýr B-týmu Tomáš Čožík, který byl při chuti - namlsán po svém prvním jarním gólu v minulém utkání.

Domácí tým měl sice celý první poločas mírnou územní převahu, kterou se mu ze začátku zápasu nedařilo přetavit ve vyrovnávací gól. Proti byla nejen obrana, ale hlavně výborně chytající Zdenda Novák. První zaváhaní však na sebe nakonec nenechalo dlouho čekat. V 19. minutě po pravé straně unikl hráč hostí, který nacentroval do velkého vápna, kde po špatném zpracování míče Honzy Baťchy se dostal do vyložené šance hráč domácích Kozel. Ten tváří v tvář překonal zhruba z 8 metrů bezmocného Zdendu Nováka. Na Honzovi bylo vidět, že je nejistý a nerozehraný. Rozhodně v druhém poločase bylo vidět, že se poučil z chyby a podal nadstandartní výkon.  

Neveklov B nás přehrával hlavně v záložní řadě, kde první poločas bylo na některých hráčích vidět, že „formu“ na tento zápas předchozí den ladili na nesprávných místech a spíše se na hřišti hledali.  

První poločas nakonec skončil spravedlivou remízou 1:1.

Do druhého poločasu jsme vběhli v nezměněné sestavě. A i díky zlepšené hře zálohy začal být druhý poločas velmi vyrovnaný. V některých momentech jsme byli i lepším týmem. Což v 59. minutě potvrdil opět Tomáš Čožík, který si vychutnal brankáře domácích a svým druhým gólem v zápase zvýšil na 2:1. Naše vedení mohl ještě pojistit Pavel Novák, který se krásnou akcí přes půl hřiště dostal ke střele z hranice velkého vápna, ale přestřelil. Možná ale tuto situaci mohl řešit lépe a volit přihrávku na volného útočníka, který by se tímto ocitl sám před brankářem hostí. Rozhodně tato akce patřila k těm povedenějším ve druhém poločase. Zhruba v 67. minutě došlo ke střídaní v našem týmu, kdy v útoku Tomáše Čožíka nahradil Jirka Dlouhý.

Borcem na konec se mohl stát Tomáš Pýcha, který prakticky z poloviny hřiště z přímého kopu překvapil brankáře Neveklova a jeho centr,který skončil na břevnu, si málem brankář Neveklova sám srazil do vlastní sítě.

Posledních 10 minut začal gradovat nápor domácích, avšak „prešovský beton“ v podání Václavic byl neúprosný. Neveklov se prakticky nemohl dostat do gólové šance. Nakonec se nám povedlo jednogólový náskok po bitvě uhájit.

Za zmínku určitě stojí velmi dobrý výkon Honzy Brtouna, přes kterého se domácím prakticky nedařilo přejít a i velmi dobrý výkon „mladíka“  v našem týmu, hlavně v druhém poločase, Karla Haška.

Jarní neporazitelnost tedy trvá dál a je prodloužena na 4 zápasy v řadě. Velmi velké díky ještě jednou patří fanouškům, kteří byli naším dvanáctým hráčem v poli a tahounem za naší další výhrou.

A právě závěrečná děkovačka patřila právě jim za vytvoření fantastické atmosféry.

Touto výhrou jsme sice zůstali na pátém místě, ale dotáhli jsme se bodově na třetí Maršovice B, resp.čtvrté Pecerady.

Následující kolo

V příštím zápase v neděli 9.5.2010 od 14 hodin hostíme vedoucí Netvořice, na které nemáme po podzimním debaklu dobré vzpomínky.

Souhrnný výsledek

Neveklov B – Václavice B 1:2 (1:1)

Branky: Kozel – Čožík Tomáš 2

Žluté karty: 1:1 (Kuklík – P.Novák)

Diváků: 40

Rozhodčí:Mikolášek Jiří

Střídání: 67.min. - J.Dlouhý za T.Čožíka

Střelci – jarní části:

Babka J., Čožík T. 3

Hovorka O., Havelka M. 2

Havlíček M., Párys J. 1

Ostatní zápasy 15.kola

Poříčí B – Křečovice        1:1

Netvořice – Maršovice B   2:0

Soběhrdy B – Jablonná    2:0

Čerčany B – Bukovany    5:1

Úročnice B – Pecerady    0:3

 

Tabulka po 15.kole

 

Rk. Tým Záp + 0 - Skóre Body (Prav)
 
1. Netvořice 15 14 1 0 68: 9 43 ( 19)
 
2. FK Soběhrdy B 15 8 2 5 34: 27 26 ( 2)
 
3. Maršovice B 15 7 3 5 44: 36 24 ( 3)
 
4. Pecerady 15 7 3 5 33: 27 24 ( 3)
 
5. Václavice B 15 7 3 5 33: 45 24 ( 3)
 
6. Čerčany B 15 7 2 6 33: 28 23 ( -1)
 
7. Neveklov B 15 6 2 7 27: 31 20 ( -4)
 
8. Jablonná n/Vlt. 15 6 1 8 44: 44 19 ( -2)
 
9. Poříčí n/S. B 15 4 4 7 23: 35 16 ( -5)
 
10. Bukovany 15 4 3 8 26: 38 15 ( -9)
 
11. Úročnice B 15 3 3 9 19: 41 12 (-12)
 
12. Křečovice 15 2 3 10 21: 44 9 (-12)

 

.

Ondra Hovorka

Diskuse

Klucí komentátorský, vy se fakt nešetříte :-D

Schultz

6.5.2010 23:34

reagovat
přidej komentář
komentáře
  *
   *
    • Neveřejný údaj. Vyplňte pokud chcete být informováni o reakci na Váš příspěvek.
     *
     • Je zakázano spamování, jakékoli urážlivé vyjadřování a porušování autorských práv. Administrátor má právo vymazat jakýkoli příspěvek bez předchozího upozornění.

      Sokol Václavice

      nejbližší události

      žádné plánovane akce

      přihlášení