Soběhrdy B : Václavice B

V neděli 18.4. 2010 se odehrálo druhé jarní kolo IV.A třídy ve fotbale mužů duelem mezi Soběhrdy B a Václavicemi B. Komentář opět připravil Ondra Hovorka, fotky pořídil Venda Dlouhý a kol.

Po sobotním vítězném zápase A-týmu Václavic v Drachkově pokračoval fotbalový víkend i nedělním zápasem B-týmu na půdě Soběhrd.

Po úspěšném vstupu do jarní části nás čekal opět jeden z těžších soupeřů, který v minulém kole jasně přehrál na domácím hřišti Poříčí nad Sázavou B 4:1 a vyhoupl se po 14.kole na 3.místo tabulky.

Po podzimním domácím vítězství 3:1 nám měl soupeř co vracet. Pro Soběhrdy v tomto ohledu hrálo hned několik faktorů. Byly domácím týmem a mohly proto očekávat podporu fanoušků a zároveň kvůli zranění nemohl nastoupit nejlepší útočník Václavic - Tomáš Čožík, autor 2 gólů z minulého vzájemného zápasu, kterého stále trápil zraněný kotník.

Základní sestava doznala pár drobných změn proti minulému vítězném utkání. Zraněného Tomáše Čožíka nahradil v útoku Jan Párys, v záloze nastoupil místo Zdendy Nováka již uzdravený Pavel Novák a místo Jendy Málka Míra Jíša. Na stopera se po zápasové odmlce opět postavil Tomáš Pýcha.

Trenér Jirka Dlouhý tedy postavil následující základní sestavu:

J.Babka   J.Párys

J.Mikš  M.Havelka  M.Jíša   P.Novák

J.Brtoun    O.Hovorka    M.Vilím

T.Pýcha

J.Kync

Zápas začal po losu minutou ticha jako uctění památky obětem leteckého neštěstí ve Smolensku 10. dubna 2010.

Na začátku zápasu to vypadalo, jako by se oba týmy oťukávaly a vyčkávaly, kdo se jako první ujme taktovky tohoto utkání. Hráčům rozhodně nepřidalo ani počasí. Foukal velmi silný vítr, který znepříjemňoval oboum týmům rozvíjet více akcí vzduchem. První poločas to vypadalo jako by se pasy, které šly vzduchem, odrážely domácím o zeď, což jim velmi znemožňovalo přechod do jejich útočné fáze. Nás toto čekalo druhou půli.

Zápas určitě ovlivnil okamžik již v začátku utkání. V 11. minutě hráč domácích poslal malou domů, avšak brankář, který chtěl poslat míč zpátky do hry, promáchl kvůli nerovnosti na hřišti a záhy lovil míč ze své svatyně. Díky tomuto momentu se hosté začali stávat aktivnějším týmem, který si začal vytvářet několik slibných akcí, hlavně díky dirigentské taktovce, kterou po celé utkání našeho týmu držel Míra Jíša. Po jedné z těchto akcí se těsně před koncem prvního poločasu (běžela 39.minuta) ke střele propracoval Honza Párys a krásnou střelou s lehkou pomocí větru, která se odrazila od pravé tyče zvýšil na 2:0. Brankář domácích byl bez šance. Honza si evidentně během zápasu dobře nastudoval povětrnostní podmínky, které celý zápas panovaly,aby mu umožnily spojit svůj fotbalový um s nástrahami počasí.

Do druhého poločasu jsme si tedy nesli nadějné dvougólové vedení, a proto si mohl Jirka Dlouhý dovolit pošetřit dva zraněné hráče, kteří se třemi góly podíleli na minulé výhře. Martina Havelku nahradil ve středu zálohy Jan Málek. Ondřeje Hovorku, který předal kapitánskou pásku Tomášovi Pýchovi, nahradil Michal Havlíček, který se posunul na pravou zálohu a Pavel Novák se stěhoval na místo předstopera. Tento taktický tah se trenérovi brzy vyplatil. V 51. minutě po pravé straně unikl Michal Havlíček a přízemní střelou z 13 metrů rozvlnil potřetí síť domácích. Odpověď domácích na náš třetí gól nezůstala dlouho bez odezvy. Po nedůrazném odkopu obrany a skrumáže v našem velkém vápně Soběhrdy v 55. minutě snížily na 1:3 z jejich pohledu. I přesto jsme zápas jednoznačně kontrolovali, což potvrdil cca 20 minut před koncem Honza Párys, který se opět opřel do míče a zatřásl břevnem domácích. Ve druhé půli se lehce přiostřilo, z čehož pramenily i naše 4 žluté karty. Některé z nich však byly zbytečné, jelikož se jednalo pouze o naší nedisciplinovanost. Těsně před koncem ještě došlo k taktickému střídání, kdy Jirku Babku, taktéž střelce z minulého utkání, vystřídal Honza Baťcha. Zaslouženě si tedy odvážíme ze hřiště soupeře tři body a prodlužujeme naší jarní neporazitelnost.

Touto výhrou jsme se posunuli na krásné 6.místo v tabulce. Střed tabulky je ale vyrovnaný, jak od 3. místa, tak i od 9.místa nás dělí pouhé tři body. Svojí zásluhu na našem vítězství mají i naši fanoušci, kteří nás i tentokrát přijeli na tento zápas podpořit v hojném počtu.

V příštím kole nás čeká do třetice tým z popředí tabulky. Zápas začíná v neděli 25. 4. 2010 od 14:00 hodin, kdy na domácím hřišti přivítáme Maršovice B.

Shrnutí

Soběhrdy B - Václavice B 1:3 (0:2)

Branky: Fadler Josef- Párys Jan, Havlíček Michal, vlastní

Žluté karty: 1:4 (Málek,Havlíček,Mikš,Novák)

Diváků: 60

Rozhodčí: Macháček Martin

Střídání: 45.min. - J.Málek za M.Havelku a M.Havlíček za O.Hovorku, 79.min. - J.Baťcha za J.Babku

 

 

Ondra Hovorka

Fotogalerie

 • Párek a Havlis na čekané
 • Havlis a Ondra v ladném klusu aneb dvě laňky na pastvě
 • Jenda Párys a jeho poslední úpravy...
 • slavnostní nástup
 • příznivci Václavic
 • Přísný Lukášův pohled nevěstil nic dobrého...
 • Filípek Bubáků - náš nejmladší fanoušek
 • a pan bratr se zraněným Vendou
 • Pigi v hlubokém předklonu
 • pan Brtník
 • další nebezpečí na obzoru
 • Borec na konec aneb smutný brankář domácích po prvním gólu
 • Míčový kouzelník Havlis
 • pohotovost v pokutovém území domácích
 • tady jsem král já

Diskuse

Jeste nevim, premyslim, ze bych mohl vyhlasit nejakou soutez, vysomruju nejaky prispevek u obce a uvidime. Ale zatim s tema fotkama neumerne vedu, tak je treba, abyste se i vy ostatni vice snazili. Zkusim neco vyhlasit jeste nez zacne cerven.

Tom

21.4.2010 16:48

reagovat

a co to bude za odmenu tome

venda zabovresky

21.4.2010 15:19

reagovat

Kdo fotil, tak si to podepište, třeba dostanete někdy nějakou odměnu :-D

Schultz

21.4.2010 14:08

reagovat
přidej komentář
komentáře
  *
   *
    • Neveřejný údaj. Vyplňte pokud chcete být informováni o reakci na Váš příspěvek.
     *
     • Je zakázano spamování, jakékoli urážlivé vyjadřování a porušování autorských práv. Administrátor má právo vymazat jakýkoli příspěvek bez předchozího upozornění.

      Sokol Václavice

      nejbližší události

      žádné plánovane akce

      přihlášení