Týnec nad Sázavou B : Václavice A

V neděli 16. 5. 2010 zajíždělo václavické "Áčko" v rámci 21. kola III.A třídy na půdu týneckého "Béčka".

Týnec hraje letos opět na špici tabulky, před utkáním mu patřilo čtvrté místo. V podzimním utkání zvítězil ve Václavicích 6:2, jeho tým tvoří především mladí, nadějní a hlavně běhaví fotbalisté.

My jsme tentokrát měli velký problém se složením základní sestavy. Z různých důvodů nemohli nastoupit Jarda Drazdík, Jirka Chobotský, Pavel Hruška, Kuba Mikš, Dan Burša, Honza Párys, pouze na lavičku náhradní usedl Míra Jíša. Suma sumárum, chybělo nám sedm hráčů obvyklé základní sestavy... Do zbraně tedy bylo povoláno několik hráčů béčka, z "mladších ročníků" jsme dále posílili Honzou Vlachem, který se na nás přišel letos podívat poprvé. Na lavičku náhradníků usedli Míra Jíša, Michal Havlíček, Jirka Babka a lehce nachlazený Jarda Drazdík.

Začali  jsme tedy v sestavě:

Jíša V.

Stibůrek O.

Novák Z.

Vlach J.

Havelka M.

Kyncl J.

Vilím M.

Kříž J.

Brtoun J.

 

Pýcha T.

 

 

Málek J.

 

Průběh zápasu

Vzhledem k výše uvedenému bylo jasné, že nás nečeká lehké utkání, což se během zápasu potvrdilo. Týnečtí začali zostra a od počátku nás herně jasně přehrávali. Vynikali především kombinačně s kolmými náběhy za obranu, což nám dělalo nemalé potíže. Z tlaku si domácí vytvořili několik slibných šancí, ovšem zakončovali buď nepřesně, nebo přímo do připraveného brankáře. Jako blesk z čistého nebe proto přišla asi v 15. minutě naše jediná povedená akce za první poločas. Havlis se na půlce dostal k odraženému balonu a nahrál do běhu Vencovi Jíšovi. Ten balon potáhl směrem k soupeřově brance a ve skluzu poslal míč podél vyběhnuvšího brankáře přesně k tyči. To však po hříchu bylo z naší strany v první půli vše. Na suveréním výkonu domácích se naše vedení nijak neprojevilo, naopak ještě herně přidali. Asi ve 25. minutě přišel za naší obranu jeden z mnoha přesných míčů a rychlý domácí útočník postupoval lehce z naší levé strany sám na našeho brankáře. Ten proti němu vyběhl a snížil tak střelecký úhel, útočník však nahrál na svého kolegu, který byl taktéž trestuhodně neobsazený před naší brankou a proto pro něj nebylo problémem zavěsit - 1:1. S tím se však domácí nespokojili a dál podnikali jeden útok za druhým. Při jednom z nich postupoval domácí útočník opět sám, tentokrát z pravé strany podél brankové čáry. Náš brankář si hlídal bližší tyč, když přišla přihrávka na levou stranu na malé vápno, kde stál opět úplně osamělý domácí útočník. Ten zakončil, týnečtí již zvedali ruce nad hlavu, avšak náš brankář se stihl jako lasička (velikosti hrocha) přemístit a balon vyrazil. Již v průběhu první půle musel vystřídat s bolavými zády Stíba, kterého v útoku nahradil Jirka Babka. Ke konci poločasu se na hranici pokutového území Týnce nezaviněně srazil náš hráč s protivníkem. Oba zůstali v bolestech ležet, k údivu všech ale nepřišlo přerušení hry ze strany rozhodčího ani zakopnutí balonu od týneckých. Naopak, domácí útočník, který se dostal k balonu, postupoval sám až z hloubi vlastní půle kolem našich zkoprnělých hráčů, kteří asi zapomněli, že se hraje dokud rozhodčí nezapíská. Postupoval tak nerušeně až k našemu brankáři, kterému se pokusil udělat kličku, ten mu však stihl balon vypíchnout rukou a udržel tak poločasovou remízu.

Po poločase

Do druhé půle vystřídal Míra Jíša bratra Vencu, postavil se do středu místo Havlise. Ten putoval na kraj zálohy a do útoku se posunul Zdeněk Novák. Přichod Míry se na naší hře pozitivně projevil. Málo platné, to co tento "Forest Gump" oběhá oproti nám, obyčejným smrtelníkům, je až neskutečné. Ve druhé půli se hra opticky vyrovnala, nicméně do šancí se domácí dostávali stejně jako v prví půli a bohužel přidali na produktivitě. Po jednom z mnoha nákopů postupoval opět domácí útočník z levé strany sám na našeho brankáře, který mu opět snížil vyběhnutím úhel a při střele konečky prstů vytěsnil balon mimo branku. Za pár minut se však situace opakovala. Dlouhý nákop ze středu hřiště až na pokraj našeho pokutového území, za kterým běžel osamocený domácí útočník. Náš brankář vyběhl, u míče však byl později než útočník, který adresoval balon před prázdnou branku, kde další osamocený domácí hráč zakončil - 2:1. To k nepříčetnosti rozlítilo Pepu, který si po vzoru Tomáše Řepky smlsnul na našem brankáři. Neuběhlo ani pět minut a bylo rozhodnuto. To když domácí záložník vystřelil, střela se mu však tak "šťastně" nepovedla, že si ji na hranici pokutového území zpracoval útočník a za němého přihlížení čtyř našich hráčů bodlem prostřelil našeho vyběhnuvšího brankáře. V průběhu druhého poločasu pak Michal Havlíček nahradil Havlise. Utkání se dohrávalo jen z povinnosti, neboť i přes vyrovnanou hru jsme si na rozdíl od soupeře nevytvořili jedinou kloudnou šanci na vstřelení branky. Vyjímkou potvrzující pravidlo byla dalekonosná Mírova střela, která mířila pod břevno, avšak doprostřed branky a tak si s ní domácí brankář s vypětím všech sil poradil. Ke konci zápasu si pak ještě jednou pohráli domácí hráči s těmi našimi, několika povedenými narážečkami rozebrali všechny bránící hráče včetně brankáře a stanovili tak konečný výsledek na 4:1.

Shrnutí

Závěrem nelze než dodat, že vítězství domácích bylo naprosto zasloužené. Byli rychlejší, lépe kombinovali, vytvořili si oproti nám velké množství brankových příležitostí, z nichž čtyři proměnili. To v součtu s množstvím změn v naší sestavě dalo utkání jasný ráz. Lze se jen dohadovat, jak by se utkání vyvíjelo, kdyby nastoupili alespoň některé z našich tradičních opor. V této souvislosti vyznělo až tragikomicky, když se v poločase dohadovali lehce zdravotně indisponovaní Jarda s Mírou, který z nich nastoupí. Hrát chtěli oba... Možná by příště stálo zato nastoupit od začátku, a nechat se vystřídat hráči béčka až poté, kdyby to nešlo. Nicméně jsme utrpěli druhou jarní porážku, opět s týmem ze špice na jeho hřišti a opět v notně rozložené sestavě, což nelze považovat za ostudu. Hráči béčka se se svou šancí poprali se ctí, hlavním problémem však byla celková nesehranost.

V tabulce jsme zůstali s třiceti body na sedmém místě, Týnec se po zaváhání Mezna posunul na příčku třetí. V příštím utkání se střetneme na domácím pažitu v sobotu 22. 5. 2010 v 17.00 s dalším B-týmem, tentokrát z Nespek, které stále hrají o záchranu a jejich dosavadní zisk 22 bodů jim zatím žádnou jistotu záchrany nedává. Doufejme, že se již umoudří počasí a přiláká tak větší počet diváků. Tomu by měly napomoci i pouťové atrakce, které po minulém víkendu zůstávají u václavického hřiště a měly by být během fotbalu otevřené.

Výsledky 21. kola:

  SO Přestavlky Mezno 2:0 

  Drachkov Ostředek 2:1 

  Bystřice FK Soběhrdy 0:3 

  Chocerady B Krhanice 1:2 

  Nespeky B Miličín 5:1 

  Týnec n/Sáz. B Václavice 4:1 

  Lešany Zaječice 5:5 

Tabulka po 21. kole

1. SO Přestavlky 21 16 2 3 61: 14 50 ( 17)

2. FK Soběhrdy 21 14 4 3 53: 23 46 ( 16)

3. Týnec n/Sáz. B 21 13 3 5 57: 30 42 ( 9)

4. Mezno 21 12 5 4 49: 25 41 ( 11)

5. Krhanice 21 10 4 7 46: 37 34 ( 4)

6. Bystřice 21 9 4 8 43: 32 31 ( -2)

7. Václavice 21 9 3 9 41: 51 30 ( 0)

8. Zaječice 21 8 5 8 55: 48 29 ( -1)

9. Ostředek 21 7 4 10 45: 45 25 ( -5)

10. Nespeky B 21 7 1 13 39: 56 22 (-11)

11. Miličín 21 5 4 12 36: 52 19 (-11)

12. Chocerady B 21 5 3 13 27: 63 18 (-15)

13. Lešany 21 4 3 14 31: 66 15 (-18)

14. Drachkov 21 4 3 14 36: 77 15 (-18)

 

Mális

Diskuse

Dost me mrzelo, ze jsem si nemoh zahrat na asi nejlepsim hristi ve III. tride, ale je videt, ze to nebylo takovy poteseni jako v Drachkove ;)

PavelH

21.5.2010 00:42

reagovat
přidej komentář
komentáře
  *
   *
    • Neveřejný údaj. Vyplňte pokud chcete být informováni o reakci na Váš příspěvek.
     *
     • Je zakázano spamování, jakékoli urážlivé vyjadřování a porušování autorských práv. Administrátor má právo vymazat jakýkoli příspěvek bez předchozího upozornění.

      Sokol Václavice

      nejbližší události

      žádné plánovane akce

      přihlášení