Václavice - Bystřice

Závěrečným zápasem III.A třídy byla uzavřena sezóna 2009-2010.

Ani v posledním zápase sezóny hráči Václavic nedokázali bodovat. Zápas se hrál v odlehčené atmosféře, kdy již oba týmy měly zajištěnou účast v dalším ročníku 3.A třídy a šlo tedy pouze o to kdo se lépe rozloučí se sezónou. K překvapení všech Jarda Drazdík povolal do týmu hráče, které jsme již nedoufali ve Václavicích shlédnout a to Jardu Němečka a Lukáše Doležala, kteří pod hrozbou pokuty 500 Kč Českomoravskému fotbalovému svazu za neodehrání ani jednoho poločasu v základní sestavě při jejich uvedení na soupisce A-týmu pro uplynulou sezónu. Lépe se tohoto překvapení zhostil Lukáš Doležal, který s sebou přinesl dvě lahve alkoholických likérů. Bohužel ale zároveň uvedl že se již v týmu neukáže a bude se věnovat očekávané rodině.

Utkání bylo vyrovnané do 30 minuty, kdy špatně došlápl Jarda Drazdík a byl nucen hřiště opustit. Sestava se musela přeskládat a to nevěstilo nic dobrého. Přesto se Václavice ujali vedení, kdy po pěkné akci Jirka Chobotský přihrávkou vybídl Ondru Stibůrka, který přišel na hřiště za Drazďu, ten si pohrál s obráncem a naservíroval míč zbíhajícímu Honzovi Rysovi, který zakončoval nekompromisně střelou pod břevno. Po poločase jsme tak vedli 1:0. Druhá půle již byla horší, nejspíše pod vidinou pečícího se prasátka a zlatavého moku, hráči již moc na fotbal nemysleli, víceméně se bránili a míče ukopávali jak k nim stáli. Trest za tuto pasivitu na sebe nenechal dlouho čekat, kdy Bystřice vyrovnala po standardní situaci, zahrané na teč, kdy okolo Bystřického střelce stáli tři naši fotbalisté a přesto ho nechali míč lehce tečovat. Rozhodují branka padla také ze standardní situace a to z pokutového kopu, kdy situaci špatně odhadl brankář Kyncl, skočil pod nohy Bystřickému útočníkovi, který si již míč ukopl do zámezí, ten přepadl a rozhodčí se rozhodl pro odpískání penalty. Brankář B-týmu ovšem celkově předvedl velmi dobrý výkon a uchránil Václavice od inkasování dalších branek ze šancí, které si Bystřice vypracovala. Václavice tak prohráli 2:1.

Touto prohrou si hráči i fanoušci ovšem nenechali zkazit rozlučkový večer s uplynulou sezónou. Pivo teklo proudem, prasátko chutnalo výborně, za což patří velký dík šéfkuchaři „Džefovi“, který se s láskou celý den o zmíněného pašíka staral a poctivě všem dopřával královské zářezy. A protože se s plným žaludkem lépe pije, večer se protáhl do pozdních nočních hodin. Překvapení si připravili Jenda Málek s Jirkou Dlouhým, kteří vyhlásili nejlepší gólové střelce A-týmu (Pepík Kříž) a B-týmu (Tomáš Čožík) a předali jim trofeje. Velké poděkování za celou sezonu patří Jardovi Drazdíkovi, který se neúnavně staral o chod týmu, obvolával týden co týden hráče a dával dohromady sestavy pro jednotlivé zápasy, což věste není jednoduché a stojí to nemalé nervy. Díky také fanouškům, kteří se chodí dívat na naše zápasy i když předváděná hra často skutečně na dívání není.

Pro příští sezónu bychom si přáli ustálit sestavu, scházet se v dostatečném počtu, aby se mohlo důstojně bojovat o body, aby hráče fotbal bavil a hráli s chutí. Do týmu by se měl pro příští sezónu vrátil střelec Míra Kadlec, odchovanec Václavic, který léta oblékal dres Nespek a který by měl týmu velmi prospět, hlavně co se střílení branek týká. Z hostování v Úročnici by se měli také vrátit hráči David Vlach a Kuba Hašek. Ještě se uvažuje o přivedení jednoho či dvou hráčů, kteří by měli doplnit Václavickou sestavu. Nyní si budeme všichni užívat víkendových chvil bez fotbalu až do půli srpna, kdy startuje nová sezóna.

Poznámka

Těch víkendů bez fotbal zas nebude tolik, jelikož o prázdninách startují nejrůznější fotbalové turnaje v nespočtu vesnic a vesniček, kterých se nemalá většina hráčů s chutí zúčastňuje. A tímto způsobem vlastně i Václavice absolvují svojí letní přípravu. Fotbalu zdar!