Václavice : Krhanice aneb Stíbův skoro-hattrick

V rámci 18. kola III.A třídy mužů jsme se dne 24. 5. 2010 utkali na domácím hřišti s týmem Krhanic.

 

Krhanicím jsme měli co vracet, neboť nás na podzim v 5. kole smetly 5-1. Od té doby jsme ale ušli kus cesty a před tímto zápasem jsme v tabulce byli o pouhý bodík osmí za sedmými Krhanicemi. Do osudu utkání (ne)zasáhl delegovaný hlavní rozhodčí, který se nedostavil. Začátek se tímto o půl hodiny posunul a píšťalky se chopila dlouholetá václavická opora Venca Chobotský.

V naší sestavě tentokrát chyběli nemocní Pavel Hruška a Martin Havelka. Pavlíka nahradil Venca Jíša, Havlise pak Jenda Párys, který nás letos svou návštěvou oblažil poprvé. Na lavičku náhradníků usedli Jirka "Vokurka" Kyncl, Tomáš "Pigy" Pýcha a Roman Kříž. 

Začali jsme tedy v sestavě:

Burša D.

Stibůrek O.

Chobotský J.

Jíša M.

Párys J.

Mikš J.

Vilím M.

Kříž J.

Jíša V.

 

Drazdík J.

 

 

Málek J.

 

První poločas začal celkem vyrovnanou hrou. Akce se střídaly na obou stranách a čekalo se, kdo první udeří, což se podařilo nám. Dan zatáhl míč po levé straně, nahrál před branku, kde již číhal nečekaný jarní kanonýr Stíba, který již tradičně na dvakrát překonal zblízka brankáře hostí. Než se krhaničtí hráči stihli oklepat, udeřili jsme podruhé. Jirka Chobotský rozehrál rohový kop, balon se odrazil na malé vápno opět ke Stíbovi a ten již neměl problém míč dorazit. Hosté s námi hráli opticky vyrovnaný první poločas, na šance jsme však jasně vítězili. V další šanci vyrazil Drozdovu střelu hostující brankář jen s vypětím všech sil, Stíba pak do třetice z malého vápna o kousek minul levou tyč a odmítl tak čistý hattrick. Největší šancí hostí na vstřelení branky v první půli byla povedená střela z dálky, která však o kousek minula branku a domácí brankář tak zasahovat nemusel (a pokud by byla přesnější tak by stejně nezasáhnul...:-)).

Do druhého poločasu vstoupili o poznání aktivněji hosté a vydrželo jim to až do konce utkání. Po několika jejich šancích však předvedl Jenda Párek u postranní čáry až nečekanou bojovnost, skluzem zabránil míči přejít autovou čáru a zároveň tím vyslal na zteč Stíbu, který lehce z úhlu náhle postupoval sám na branku. Když vnikl do pokutového území, byl sestřelen ramenem křižujícího obránce a rozhodčí nezaváhal. Nařízenou penaltu proměnil s přehledem Pepa, který tak prodloužil svou sérii utkání se vstřelenou brankou na čtyři. Stinnou stránkou zápasu pak bylo odstoupení Míry Jíši, který si zřejmě natáhl stehenní sval. Toho v průběhu druhého poločasu vystřídal Pigy, který se postavil na pozici stopera a Jarda Drazdík se posunul do středu zálohy. Tento svůj tah záhy oslavil vstřelenou brankou, když z úhlu přízemní střelou na zadní tyč prostřelil brankáře počtvrté. Hostům nebyla trvalá herní převaha nic platná, neboť z ní dokázali vytěžit pouze sice povedené, ovšem vždy o chlup nepřesné střely, kdy ta nejlepší orazítkovala z horní části břevno. Největší šanci pak krhanickým hráčům nabídl domácí brankář, když po malé domů váhal s rozehrávkou a levou nohou nakonec nabídl míč hned dvěma osamoceným protihráčům. Svou chybu však napravil, když se jej hostující útočník snažil lobem přehodit. Balon konečky prtů vytěsnil k druhému protihráči, ten však stál v ofsajdovém postavení a hra tak musela být přerušena. Hostující hráči se však čestného úspěchu přeci jenom dočkali. Po rohovém kopu vystoupal nejvýše domácí brankář a vyboxoval balon až za autovou čáru. Při tom však srazil levého beka Matesa, který zůstal na zemi s vyraženým dechem. Když se trochu probral, hosté rychle rozehráli aut, osamocený záložník za přihlížení nepřipravených domácích hráčů přenesl míč na zadní tyč, kde jej jeden z hostujících mladíků dorazil zblízka do branky. To však bylo ze strany soupeře vše. V sestavě domácích ještě v závěru nahradil Vokurka muže utkání Stíbu a václavičtí si již vývoj utkání pohlídali.

Další výhrou jsme se posunuli v tabulce již na šestou příčku, když jsme přeskočili Bystřici a právě Krhanice. Šňůru zápasů bez prohry jsme pak natáhli již na sedm utkání, kdy v šesti z nich jsme zvítězili. Je třeba přiznat, že v těchto zápasech se několikrát štěstíčko přiklonilo v rozhodujících okamžicích na naši stranu. Jak na tom doopravdy jsme se ukáže hned tento týden, kdy se v sobotu 1. 5. 2010 utkáme s vedoucím týmem tabulky Přestavlkami. Bude to tak souboj dvou nejúspěšnějších týmů jara (1. Václavice, 13 bodů, skóre 11:2, 2. Přestavlky, 12 bodů, skóre 17:4). Velkým oslabením pro nás bude neúčast Dana, který musí podstoupit chirurgický zákrok a bude zřejmě chybět do konce sezony. Přeji mu tímto jménem všech spoluhráčů i fanoušků brzké uzdravení. Nejistá je pak účast Míry Jíši, který si poranil stehenní sval a bude záležet na rychlosti jeho hojení. Vzhledem k tomu, že se hraje na prvního Máje, tedy den po pálení čarodějnic, je poněkud nejistá účast dalších hráčů, kdy jeden dokonce prohlásil že půjde, když si ho někde najdeme. No, budeme doufat, že i soupeř vezme předzápasouvou přípravu poctivě a síly tak budou v tomto směru vyrovnané...

Výsledky 18. kola

  Václavice Krhanice 4:1 

  Zaječice Nespeky B 1:2 

  Ostředek Chocerady B 3:2 

  SO Přestavlky Drachkov 6:0 

  FK Soběhrdy Miličín 4:0 

  Mezno Bystřice 4:0 

  Týnec n/Sáz. B Lešany 3:1 

Tabulka po 18. kole

1. SO Přestavlky 18 14 1 3 54: 13 43

2. Mezno 18 11 5 2 42: 21 38

3. FK Soběhrdy 18 11 4 3 42: 20 37

4. Týnec n/Sáz. B 18 11 2 5 49: 26 35

5. Zaječice 18 8 3 7 47: 35 27

6. Václavice 18 8 3 7 36: 42 27

7. Bystřice 18 7 4 7 33: 28 25

8. Krhanice 18 7 4 7 39: 36 25

9. Ostředek 18 6 4 8 41: 39 22

10. Miličín 18 5 4 9 34: 42 19

11. Nespeky B 18 6 1 11 32: 47 19

12. Chocerady B 18 5 2 11 23: 55 17

13. Drachkov 18 3 3 12 32: 67 12

14. Lešany 18 3 2 13 24: 57 11

Mális

Fotogalerie

 • Stíba číhá na svojí šanci...
 • ...a nadvakrát překonává krhanického brankáře poprvé
 • Že by silný vítr? Ne, to se jen krhanická defenziva prohýbá pod
 • Krhanická zeď se obává Pepova nájezdu. Dan se netajil nákloností
 • Pigy a jeho bodyguard Vokurka
 • Pepa právě vsítil pojišťující gól na 3-0
 • Uklidňování vášní po jedné ze strkanic
 • Situace před naším jediným inkasovaným gólem
 • Hlavní rozhodčí, spokojený po dobře odvedené práci

Diskuse

Je znovu třeba smeknout před výkony domácích borců. Měl jsem štěstí si po telefonu v přímém přenosu vyposlechonout ovace diváků při nekompromisní Stíbově hlavičce. Komentář mého otce tak pozitivní pocity ještě znásobil :-D.

Schultz

28.4.2010 22:21

reagovat
přidej komentář
komentáře
  *
   *
    • Neveřejný údaj. Vyplňte pokud chcete být informováni o reakci na Váš příspěvek.
     *
     • Je zakázano spamování, jakékoli urážlivé vyjadřování a porušování autorských práv. Administrátor má právo vymazat jakýkoli příspěvek bez předchozího upozornění.

      Sokol Václavice

      nejbližší události

      žádné plánovane akce

      přihlášení