Václavice B : Maršovice B

Třetím jarním kolem pokračovala v neděli 25.4.2010 za krásného slunečného počasí IV.A třída ve fotbale mužů mezi týmy Václavic B a Maršovic B.

Po dvou úspěšných zápasech v jarní části s týmy Pecerad a Soběhrd B nás čekal do třetice tým, který před tímto kolem patřil mezi tři nejlepší týmy této skupiny. Maršovice B minulý týden právě s Pecerady v domácím prostředí remízovaly 2:2, a proto se dalo čekat, že i tentokrát přijeli minimálně bodovat. Jaro však zastihlo václavický fotbal ve velké euforii. A – týmu, se 4 výhrami a jednou remízou, dobře sekunduje i B – tým, který chtěl tímto zápasem prodloužit svojí jarní neporazitelnost na tři zápasy v řadě.

Podzimní remíza 1:1 na hřišti Maršovic nasvědčovala tomu, že by tento soupeř měl být hratelný i na domácím pažitu. Do sestavy se po jednozápasové pauze vrátil Tomáš Čožík, který stále laboruje se zraněným kotníkem, přesto nastoupil již od začátku utkání. Naopak díky nemoci nemohl nastoupit Martin Havelka, jehož skolila podle neoficiálních zdrojů rýmička a kašílek, hovoří se ale i o nedostatečném doplňování tekutin v místních barech. Rozhodně největším překvapením doznala základní sestava na místě předstopera, na kterém se z A-týmu nečekaně objevil Pepa Kříž, jenž jak sám říkal před zápasem, přišel B – tým “omladit”. Na lavičku se posadil Jirka Babka, spolu s Jirkou Dlouhým a Fandou Haškem.

Trenér Jirka Dlouhý měl opět z čeho vybírat a po pár experimentech tedy zvolil následující základní sestavu:

Sestava

Z.Novák T.Čožík

J.Mikš J.Párys J.Mális P.Novák

J.Brtoun J.Kříž O.Hovorka

T.Pýcha

J.Kyncl

Průběh hry

Poté, co jsme vyhráli úvodní los, letos již potřetí, a vybrali si netradičně pro první poločas stranu, která je lehce z kopce, se ozval hvizd rozhodčího a zápas začal. Hosté hned od začátku nechtěli nechat nic náhodě a začali dobývat naše pokutové území. Maršovice využívaly hlavně velmi dobré levé strany, která nám několikrát za zápas dokázala zamotat hlavu, hlavně díky rychlému levému útočníkovi. Proto jsme během zápasu přistoupili ke zdvojování tohoto hráče, čímž jsme mu znemožnili se snadněji dostávat do gólových šancí.

První gól na sebe nenechal dlouho čekat. Běžela zhruba 8. minuta, kdy se ke střele dostal jeden z hráčů hostí a prvně rozvlnil naší síť. Tento gól nezůstal dlouho bez odezvy, běžela zhruba 14.minuta a po jedné z našich útočných akcí byl domácí hráč faulován ve vápně a rozhodčí nekompromisně ukázal na penaltu. Náš jediný exekutor pokutových kopů, Jirka Babka, byl pouze na lavičce náhradníků, a proto na sebe tíhu okamžiku vzal Tomáš Čožík, který přesně umístěnou střelou poslal brankáře hostí „na párek“. Bylo vyrovnáno 1:1.

Zápas opět nabídl několik zvratů. Jeden z nich nastal zhruba v 23. minutě, kdy se k míči lehce za půlkou na levé straně dostal Ondřej Hovorka, obešel jednoho hráče směrem do středu hřiště a naplnil známé fotbalové rčení : „Když nevíš co s míčem, vystřel!“. Jeho krásná přízemní střela z 20 metrů rozezvonila levou tyč a od ní se odrazila za záda brankáře hostí. Poprvé v zápase jsme se dostali do vedení 2:1.

Maršovice si však tento vývoj zápasu nechtěly nechat líbit. Což dokázaly během chvilky, kdy dvěma slepenými góly otočily stav z 2:1 na 2:3. Nejdříve po chybě obrany, které předcházel křížný centr přes naší levou stranu, srovnali hosté přibližně v 26. minutě střelou z hranice velkého vápna na 2:2. Neuběhly ani dvě minuty, kdy došlo v naší šestnáctce ke kontaktu dvou hráčů a byla proti nám nařízena penalta, kterou hráč Maršovic bez problémů proměnil.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s jedinou změnou. Honzu Páryse nahradil Jirka Babka. Tato změna se ukázala jako klíčová. I když jsme hráli druhý poločas „do kopce“, začali jsme být lepším mužstvem, získávali si převahu a začali si vytvářet gólové šance. Soupeř se v druhých pětačtyřiceti minutách nedostal prakticky do gólové šance, krom jedné tutovky, kterou cca z 9 metrů spálil.

Že vytáhl trenér pořádné eso z rukávu se potvrdilo v polovině druhého poločasu, kdy se Jirka Babka dostal do vápna a nechytatelnou střelou vymetl všechny václavické pavouky z levého horního rohu branky. Opět bylo srovnáno - 3:3. To však nebylo v podání Jirky Babky vše. Neuběhlo ani deset minut a ukázalo se, jakým žolíkem Jirka byl. Opět se dostal k míči a nekompromisně zvýšil na konečných 4:3. Za zmínku určitě ještě stojí přímý kop, který jsme zahrávali kolem 80. minuty, ke kterému se nepostavil nikdo jiný než Pepa Kříž a pěknou technickou střelou přes zeď zakroutil míč do levého horního rohu branky. Brankář hostí však byl tentokrát na místě a s jeho střelou si s malými problémy poradil.

Ve druhém poločase proběhla ještě dvě střídání, kdy Honzu Málka nahradil Jirka Dlouhý a cca 3 minuty před koncem nastoupil místo Tomáše Čožíka v útoku Fanda Hašek.

Tímto jsme prodloužili naší jarní neporanitelnost na 3 zápasy a neztratili jediný bod. Diváci si opět přišli na své. Viděli mnoho gólů a další, již náš pomalu klasický, obrat zápasu. Díky této výhře jsme se vyhoupli na 5.místo v tabulce s 21 body, což B-tým už dlouho nepamatuje. Na druhé místo ztrácíme 3 body, ale naopak pouho pouhé 2 body nás dělí od 8.místa.

Následující týden

V příštím kole bude naším protivníkem tým Neveklova B, který je momentálně na 7.místě. Zápas začíná v sobotu 1.5. 2010 od 17:00 hodin na hřišti Neveklova.

Shrnutí

Václavice B – Maršovice B 4:3 (2:3)

Branky:Babka Jiří 2, Hovorka Ondřej, Čožík Tomáš – Zoul, Fišer, Vycpálek

Žluté karty: 0:1 (Procházka)

Diváků: 40

Rozhodčí:Kočí Tomáš

Střídání: 45.min. - J.Babka za J.Páryse, cca 70. min - J.Dlouhý za J.Málka, 87.min. - F.Hašek za T.Čožík

Střelci – jarní část:

Babka J. 3

Hovorka O., Havelka M. 2

Čožík T., Havlíček M., Párys J. 1

Ostatní zápasy 14.kola


Pecerady – Netvořice 1:3

Bukovany - Úročnice B 2:1

Křečovice – Čerčany B 3:5

Jablonná – Poříčí B 2:0

Neveklov B – Soběhrdy B 1:2Tabulka po 14.kole

 

1. Netvořice 14 13 1 0 66: 9 40 ( 19)

2. Maršovice B 14 7 3 4 44: 34 24 ( 3)

3. FK Soběhrdy B 14 7 2 5 32: 27 23 ( 2)

4. Pecerady 14 6 3 5 30: 27 21 ( 0)

5. Václavice B 14 6 3 5 31: 44 21 ( 0)

6. Čerčany B 14 6 2 6 28: 27 20 ( -1)

7. Neveklov B 14 6 2 6 26: 29 20 ( -1)

8. Jablonná n/Vlt. 14 6 1 7 44: 42 19 ( -2)

9. Bukovany 14 4 3 7 25: 33 15 ( -9)

10. Poříčí n/S. B 14 4 3 7 22: 34 15 ( -3)

11. Úročnice B 14 3 3 8 19: 38 12 ( -9)

12. Křečovice 14 2 2 10 20: 43 8 (-13)

Ondra Hovorka

Fotogalerie

 • Tým václavického béčka omlazený o Pepu Kříže
 • A tentokrát Vokurka, překonaný po pokutovém kopu. Jako na houpač
 • Zoufalý brnkář hostí po Ondrově pumelici - 2:1
 • Novy číhá na míč, který autovým vhazováním do hry uvedl Ondra
 • Zmatek při našem rohu
 • Kapitán domácího týmu Ondra Hovorka
 • Pavlík se v záloze poctivě vracel (narozdíl od spoluhráče v poza
 • Pigyho postava jej předurčuje ke hře na pozici stopera. Škoda, ž
 • Čóža na čekaný
 • A ještě jednou naše (j)elita

Diskuse

Neboj se Tome nic, Venda fotky má. Jen je nejdřív musí stáhnout do počítače, pak mu musím půjčit flashku, on je musí nahrát, zase mi je z Netvořit dovézt a já je tam teprve můžu dát... Budou dneska. Kdyby jsi mu dal přístup a on uměl změnšit své 2 MB veliké fotky, bylo by to rychlejší a jednoduší

Mális

29.4.2010 07:39

reagovat

Vendo, kde jsi Vendo a tvoje fotky? Už je přidávej budem soutěžit i s těma, které tady jsou!! :-)

Schultz

28.4.2010 22:24

reagovat
přidej komentář
komentáře
  *
   *
    • Neveřejný údaj. Vyplňte pokud chcete být informováni o reakci na Váš příspěvek.
     *
     • Je zakázano spamování, jakékoli urážlivé vyjadřování a porušování autorských práv. Administrátor má právo vymazat jakýkoli příspěvek bez předchozího upozornění.

      Sokol Václavice

      nejbližší události

      žádné plánovane akce

      přihlášení