První jarní fotbalové utkání Václavického B - týmu

Dne 11. 4. 2010 se odehrálo první jarní utkání Václavického béčka, kdy na svém hřišti přivítalo tým Pecerad, který byl před tímto kolem na druhém místě IV.A třídy. Utkání pro vás okomentoval přímý účastník zápasu a domácí kapitán Ondra Hovorka.

V minulém vzájemném zápase skončil zápas výhrou Pecerad 3:1 na jejich domácí půdě.

Václavice B po podzimní části přezimovaly na 10.místě s 12 body, soupeř z Pecerad na 3.místě s 20 body, a proto jednoznačně patřil k favoritovi utkání.

Na zápas jsme se dostavili prakticky v kompletním složení.

Základní sestava vypadala následovně:

              Babka                         Čožík

Novák          Havelka            Málek              Mikš

        Brtoun          Hovorka             Dlouhý

                            Vilím

                            Kyncl

Roli favorita Pecerady potvrdily hned na začátku utkání, kdy se během několika minut z dvou rychlých brejků dostaly do zaslouženého vedení 2:0. Náš soupeř byl první poločas jasně lepší a přehrával nás. I přesto, že jsme si vytvořili několik slibných šancí, které si doslova říkaly o gól, bohužel brankář hostí byl proti. Do přestávky přidali fotbalisté hostí ještě třetí gól a vše nasvědčovalo tomu, že zápas je rozhodnut a bude jen záležet jakým výsledkem toto fotbalové střetnutí skončí .

Po přestávce to vypadalo, jako kdyby se na hřišti objevily rozdílné týmy, než které nastoupily do prvního poločasu. Hlavně zásluhou rychlého a dobře technicky vybaveného Tomáše Čožíka, kterého kvalitně podporovala záloha, jsme začali být lepším mužstvem a začali si vytvářet další gólové šance. Naše aktivita se na polovině soupeře zvyšovala, což brzy vyústilo ve faul v pokutovém území na Tomáše Čožíka, který byl sražen soupeřem. K exekuci penalty se postavil Jiří Babka, který nekompromisně poslal gólmana hostí na opačnou stranu. Brzy po snížení stavu na 1:3 zahráli hosté v šestnátce rukou a rozhodčí znovu nezaváhal a ukázal na bílý puntík. K pokutovému kopu se opět postavil Jiří Babka, ale svoji druhou penaltu v zápase špatně umístil a brankář Pecerad jeho střelu bez problémů chytil.

Tlak Václavic pokračoval i po neproměněné penaltě. Po jedné ze střel tečoval jeden z hráčů hostí míč na roh, na který si nejlépe naběhl Ondřej Hovorka, a i přes těsnou obranu soupeře se nejlépe vyšrouboval do vzduchu a hlavou pod břevno snížil na 2:3. Tento kontaktní gól domácí tým ještě více nabudil a dál pokračoval v dobývání branky hostí, kteří se začali strachovat o výsledek.

Po jednom z autových vhazování se k míči dostal Jan Málek, který šikovně prodloužil míč v pokutovém území na Ondřeje Hovorku, který se ve skrumáži dostal k míči a vystřelil přibližně ze dvanácti metrů, ale jeho šance skončila pouze na pravé tyči. Zhruba v polovině druhého poločasu došlo těsně před pokutovým územím opět k faulu na domácího hráče. Přímého kopu se ujal Martin Havelka (ve fotbalových kuloárech znám pod pseudonymem Havlíček). Na jeho krásnou a přesnou střelu nedokázal brankář zareagovat a míč zapadl od břevna do branky a bylo vyrovnáno 3:3.

Autová vhazování patřily spolu se standardními situacemi k silným stránkám Václavic, čehož těsně před koncem zápasu domácí hráči využili po vyhrané hlavičce Ondřeje Hovorky, který posunul míč na Jana Málka a ten přiťukl míč Martinovi Havelkovi. Ten se z hranice velkého vápna opřel do míče a jeho opět velmi povedená střela orazítkovala břevno. Ke smůle brankáře Pecerad se odrazila tak nešťastně, že si ji sám srazil o svá záda do branky. Již tak zdecimovaný soupeř se už nezmohl na žádnou odpověď. Hosté se celý druhý poločas pořádně nezmohli k ohrožení branky Václavic a nevytvořili si gólovou šanci. K tomu určitě pomohla i zlepšená hra obrany ve druhém poločase, kterou výborně dirigoval Martin Vilím.

Pro diváky to musel být určitě zajímavý zápas plný gólů a hlavně heroického obratu domácího týmu. Díky tomuto vítězství se mužstvo Václavic B vyhouplo z 10. místa na 7. , kde přeskočilo týmy Čerčan B, Poříčí nad Sázavou B a Bukovan. Tato mužstva ve svých zápasech podlehla svým soupeřům a tím pádem vyšla bodově naprázdno.

 

V příštím kole nás čeká opět tým z popředí tabulky. Zápas začíná v neděli 18. 4. 2010 od 10.15 hodin na hřišti Soběhrd B.

 

Václavice B – Pecerady 4:3 (0:3)

 

Branky: Havelka Martin 2, Hovorka Ondřej, Babka Jiří - Pádivý Milan, Husák Petr, Vojtek Tomáš

Žluté karty: 1:1

Diváků: 40

Rozhodčí: Grunský Leonard

Střídání: F.Hašek za T.Čožíka

Ondra Hovorka

Diskuse

NerFlurne

DE NKQkpQtjnt 6 28 2022 generic propecia for sale

NerFlurne

26.5.2023 01:39

reagovat

moc hezky komentar

venda

14.4.2010 17:56

reagovat
přidej komentář
komentáře
  *
   *
    • Neveřejný údaj. Vyplňte pokud chcete být informováni o reakci na Váš příspěvek.
     *
     • Je zakázano spamování, jakékoli urážlivé vyjadřování a porušování autorských práv. Administrátor má právo vymazat jakýkoli příspěvek bez předchozího upozornění.

      Sokol Václavice

      nejbližší události

      žádné plánovane akce

      přihlášení