Bystřice B - Václavice B 3 : 2

V neděli 26. 9. 2010 zajíždělo václavické béčko k dalšímu zápasu na půdu Bystřice, kde se utkalo s tamním béčkem.

Kdo pak nám to dnes přišel

Z obvyklé základní sestavy tentokrát chyběl kapitán Ondra Hovorka (koleno), Tomáš Pýcha (zaměstnání), Kuba Mikš a Pavel Novák (oslava), Michal Havlíček (údajně bylo moc chladno). Po zranění se naopak vrátil Honza Málek a po sobotní svatbě tentokrát nastoupil Míra Kadlec.

Úvodní zaváhání stálo Václavické Béčko další body

Utkání zásadně ovlivnilo prvních 30 minut. Domácí na nás vlétli a my jsme pod tlakem dělali zbytečné hrubky. Během této doby jsme tak inkasovali tři laciné góly, jednou nás zachránilo břevno.

Vzhledem k tomu, že v minulosti jsme již opakovaně i z takového skóre dokázali vyhrát, tak ani tentokrát jsme zbraně nesložili. Odměnou nám byla jednak zlepšená hra a téměř soustavný tlak až do konce utkání. Asi v 35. minutě jsme pak byli odměněni i gólově, když Málek zahrál dlouhý pas na Kadlece, ten skvěle zpracoval, uvolnil Havelku, jehož přízemní centr přes celé pokutové území zužitkoval zblízka Čožík. Po krásné akci jsme tak byli znovu ve hře, z čehož plynuly další akce ještě před poločasem. Bohužel, žádná již nebyla gólová. Tady jsou ty nejvyloženější. Čožík na hranici malého vápna sám před brankářem nabízí Kadlecovi snadný gól před prázdnou branku, ten ale míč z první neuklidí, ještě zpracovává. Po celý zápas výborně chytající domácí brankář se však bleskově přemístí a efektivním zákrokem zachraňuje před jasným gólem. V další situaci se pak Kadlec skvěle uvolňuje na hranici velkého pokutového území, tvrdou ranou však pouze zatřese břevnem domácí svatyně. Před malým vápnem číhající Havelka pak prudce odražený míč hlavou pouze olízne, zamířit do branky nestíhá. Dobré šance se ještě nepodaří zužitkovat Novákovi, Čožíkovi, Havelkovi a opět Kadlecovi.

Do druhého poločasu jsme vstoupili opět útočně, tak vyložené šance jako na konci první půle se nám však nedařilo vytvářet. Ani soupeř se však k ničemu vážnějšímu nedostával. S přibývajícím časem jsme se tlačili víc a víc do ofenzivy, domácí pak chodili do rychlých protiútoků. Málek se posunul do zálohy, Babka pak do útoku. V této fázi hry jsme si vytvořili několik slibných šancí, ale Kadlec ani Čožík si na brankáře nepřišli. Asi v 70. minutě nahradil J. Baťcha Čožíka a postavil se za záložníky, aby jako čerstvý hráč tlumil brejky domácích, což se mu ve spolupráci s celou obranou poměrně dařilo. Za aktivitu jsme byli odměněni v 80. minutě. Málek našel pasem na pravé straně zcela volného Havelku, ten poslal prudký centr před malé vápno, kde se ke gĺové hlavičce prodral Kadlec a snížil na 3:2. Od té doby se hra nesla ve znamení našeho stálého tlaku a také šancí. Havelkovu technickou střelu z přímého kopu vytáhl ze šibenice brankář, Kadlecovi chybělo jen několik centimetrů ke zpracování hezkého pasu a brankář mu stihl balon odkopnout. V největší šanci se pak tři minuty před koncem objevil Z. Novák, když jej Havelka chytrou uličkou uvolnil, Zdenda pádil trochu z úhlu sám na brankáře, avšak křižnou střelou o kousek minul domácí branku. Utkání tak skončilo šťastnou výhrou domácích.

Výsledek nás může mrzet, jelikož jsme přijeli s dobrou sestavou, především do ofenzívy, a většinu zápasu jsme byli lepší než domácí. Inkasovali jsme však tři laciné branky a ty nakonec rozhodly. Fotbal na této (pralesní) úrovni se však hraje především pro zábavu a dobrý pocit ze hry, a to se myslím tentokrát, i přes nepříznivý výsledek, celkem podařilo.