Nespeky "B" - Václavice 4:1

Předehrávané jarní utkání bylo jasně v režii Nespek. V posledním utkání před zimní pouzou jsme se tak rozloučili v duchu celého podzimu a k zimnímu spánku se uložíme na sestupové příčce se ziskem pouhých devíti bodů.

Nespeky B – Václavice 4:1 (2:0)

Sestava: Kincl – Kříž R., Drazdík, Kříž J., Novák Z. – Chobotský J., Jíša M., Párys, Havelka – Babka, Baťcha

Střídali: Hašek, Pýcha

Nespeky A odehráli svůj poslední zápas v B. třídě před týdnem, kdy prohrály 6:0, tak si někteří hráči přišli spravit chuť za rezervní B-tým proti nám.

Počasí na den utkání bylo sice pěkné, ale jelikož v týdnu již řádně pršelo, byl terén v dosti špatném stavu, hodně podmáčený a bahnitý.

V prvním poločase jsme se nedostali vůbec k ničemu, žádná šance, snad ani žádná střela mezi tři tyče jejich branky. Zato Nespeky i na těžkém terénu pěkně kombinovaly a bez větších problémů vedly po pěkných akcích v půli zápasu 2:0. Jeden gól jim naštěstí ještě nebyl uznán, kdy rozhodčí výkřik „pusť“ jednoho nespeckého hráče na svého spoluhráče při herní kombinaci označil za nesportovní chování.

V druhé půlce Nespeky hned na začátku svůj náskok ještě zvýšily na 3:0. Pak se cítili jejich hráči již natolik silní v kramflecích a pod vidinou nasázení nám co nejvíce branek, hru otevřeli a na bránění již tolik nemysleli. To trestal po brejku Martin Havelka. Stejnému hráči chyběl k doklepnutí do prázdné brány po stříleném centru jen půlkrok. Hlavička Míry Jíši, který stál na vápně sám, mířila vedle a pěknou střelu Jardy Drazdíka, který se vytáhl na pozici třetího útočníka, likvidoval hbitým skokem nespecký brankář. K údivu domácích jsme se dostávali do tlaku, ale ještě více zkorigovat utkání se nám tedy nepodařilo, naopak Nespeky z brejku ještě jednou udeřily a upravily na konečných 4:1.

Závěrečné rozloučení s podzimní sezónou se konalo v hostinci U Kliků. K jakým závěrům a hodnocením na tomto jednání došlo a jak jednotliví účastníci dopadli bohužel nevím, jelikož jsem musel společnost opustit krátce po vydatném gulášku.