Týnec "B" - Václavice 5 : 1

Ve druhém kole III.A třídy zavítaly Václavice do Týnce, kde se utkaly s tamním B-týmem.

S tímto soupeřem jsme se utkali naposledy letos na jaře, kdy jsme si v těžce slepované sestavě dojeli pro prohru 4:1. A jako by se to mělo stát tradicí, i tentokrát jsme horko těžko dávali dohromady základní jedenáctku. Na poslední chvíli totiž vypadlo několik tradičních opor, někteří se omluvili včas, někteří až těsně před zápasem... Ale ať si každý sáhne do svědomí sám. Faktem je, že jsme začali v pouhých deseti lidech, které doplnil asi až po patnácti minutách na poslední chvíli povolaný Honza Baťcha. Z B-týmu dále zaskočili Jirka Kyncl a Honza Brtoun. Naopak poprvé přijela předpokládaná útočná dvojice Míra Kadlec a Dan Burša. Vzhledem ke skladbě mužstva však Míra musel nastoupit v pro něj netypické pozici středního záložníka.

Základní sestava

Burša D.Baťcha J.
Šindelář L.Jíša M.Kadlec M.Kyncl J.
Brtoun J.Kříž J.Jíša V.
Drazdík J.
Málek J.

Vstup do utkání v oslabení

Jak už bylo řečeno, utkání jsme začali v deseti lidech, kdy v útoku byl osamocený Dan. Jarda Drazdík tým dobře dirigoval a hlavním úkolem bylo držet soupeřovy hráče mimo dostřel naší branky, případně vyrážet do protiútoků. Tato taktika se zpočátku dařila až nečekaně dobře. Neuběhlo ani pět minut, a Míra Kadlec se hnal sám na soupeřova brankáře. Času měl dost, podíval se na pohyb brankáře, zamířil na vzdálenější tyč, avšak balon mu špatně sedl a branku o dost minul. Za další tři minuty jsme mohli opět vsítit gól. Do míče se opřel Míra Jíša, trefil nohu soupeřova obránce a od něj se balon odrazil do tyče! Dorážku Jirky Kyncla pak s vypětím všech sil odvrátila domácí obrana. Obligátní nedáš – dostaneš pak opět zapůsobilo. Hosté si hezkou kombinační akcí vytvořili střeleckou pozici na hranici velkého vápna. Domácí útočník přes obránce vystřelil nepříliš prudkou, zato přesnou, přízemní technickou střelu k naší levé tyči, ta se sklouzla po právě zmoklém pažitu a zapadla za našeho brankáře, který si na míč sice sáhl, ale vytěsnit jej mimo tři tyče nedokázal. Za další čtyři minuty se situace opakovala jako přes kopírák. Kombinace, střela, mokrý trávník a marná snaha brankáře. V situaci, kdy jsme mohli a měli vést 0:2 jsme naopak 2:0 prohrávali. Hosté poté dobře kombinovali, avšak žádnou větší příležitost si nevytvořili. Z naší strany pak nejnadějněji vypadala střela Pepy Kříže, po které se balon z přímého kopu celkem daleko od soupeřovy branky snášel překvapivě do šibenice. Brankář hostí si jej však s problémy pohlídal. Následovala série čtyř rohových kopů, po kterých jsme se však k žádné střele nedopracovali.

Po poločase jsme dokonce střídali

Do druhé půle vystřídal Honzu Baťchu Kuba Mikš, který přijel pomoci alespoň na poločas. Hra byla zpočátku vyrovnaná, čemuž přispěla i změna rozestavení: Jirka Kyncl šel na pravého beka, Venca Jíša vytvořil s Mírou bratrské duo ve středu zálohy a Kuba Mikš se postavil na pravou zálohu. Asi po deseti minutách jsme bohužel opět inkasovali. V situaci, která zaváněla ofsajdem, dorazil hostující hráč míč z malého vápna – 3:0. Od té chvíle jsme zřejmě přestali věřit v dobrý výsledek a tomu odpovídala hra, kdy iniciativu jasně převzal Týnec. Navíc nám již docházely síly a přidala se některá zranění, kdy jsme několikrát hráli v deseti, než zraněný překonal největší bolest a se sebezapřením opět nastoupil. Na střídání však nikdo nebyl a nechtěli nás nechat ve štychu... Přesto jsme dostali od soupeře další dva údery. Nejprve se k odraženému míči na hranici penalty dostal osamocený hostující hráč a propálil vše, co mu stálo v cestě. Poté po střele z podobného místa přišla teč lehké střely, po které balon skonči na tyči, od které se odrazil do branky.

Utkání se tak dohrávalo pouze z povinnosti. Na obou stranách se urodilo ještě několik šancí. Hosté z nich však již nic nevytěžili, Míra Kadlec pak také dvě slibné šance prováhal. V další pak byl v pokutovém území smeten protihráčem, ale píšťalka rozhodčího zůstala k překvapení všech němá. Přesto jsme se dočkali čestného úspěchu, když se po pěkné individuální akci v poslední minutě trefil Dan Burša a stanovil tak konečné skóre na 5:1.

Utkání ovlivnilo několik situací:

 1. Lepená sestava, kdy byla především znát absence tvořivého záložníka (M. Havelka, J. Párys)

 2. Dvě naše neproměněné velké šance z úvodu utkání, po kterých následovaly dva celkem laciné slepené góly soupeře

 3. Inkasovaný gól na 3:0, který zápas definitivně rozhodl

Doufejme, že v dalším utkání již budeme bodovat. Hraje se v sobotu 4. 9. 2010 v 17.00 hodin s nováčkem Mysličí, a přestože jsou odehraná pouhá dvě kola, dá se usuzovat, že to bude jeden z týmů, se kterými budeme bojovat celou sezónu o udržení.

Závěrem bych si dovolil malou poznámku. Opět se ozývaly hlasy, že nás bylo málo proto, že nás nechali na holičkách hráči béčka. Pravda je však taková, že tři z nich na utkání byli (Brtoun, Baťcha, Kyncl), Mikš přijel na druhý poločas rovnou z dovolené. Zároveň si myslím, že by jich přijelo pomoci i víc, ale museli by to vědět včas a né půl hodiny či hodinu před zápasem. Dle mého názoru je chybou spíše to, že tři! hráči z áčka se včas neomluví ani nezvedejí telefon a pár minut před zápasem se obvolávají hráči z béčka. To aby se z toho Jarda Drazdík zbláznil...

Výsledky 2. kola:

CHocerady B Neveklov 5:5 
 
Bystřice Úročnice 2:1 
 
Čerčany FK Soběhrdy 2:4 
 
Ostředek Zaječice 4:0 
 
Nespeky B Krhanice 1:1 
 
Týnec n/Sáz. B Václavice 5:1 
 
FC Myslič Netvořice 2:2 

Tabulka po 2. kole:

1. Týnec n/Sáz. B 2 2 0 0 9: 4 6
 
2. FK Soběhrdy 2 2 0 0 7: 2 6
 
3. Neveklov 2 1 1 0 8: 7 4
 
4. CHocerady B 2 1 1 0 8: 7 4
 
5. Krhanice 2 1 1 0 4: 3 4
 
6. Nespeky B 2 1 1 0 3: 2 4
 
7. Ostředek 2 1 0 1 6: 3 3
 
8. Čerčany 2 1 0 1 6: 7 3
 
9. Bystřice 2 1 0 1 2: 4 3
 
10. Netvořice 2 0 1 1 5: 6 1
 
11. FC Myslič 2 0 1 1 4: 5 1
 
12. Úročnice 2 0 0 2 3: 5 0
 
13. Zaječice 2 0 0 2 3: 8 0
 
14. Václavice 2 0 0 2 2: 7 0

 

 

Mális

Diskuse

"Opět se ozývaly hlasy, že nás bylo málo proto, že nás nechali na holičkách hráči béčka." Myslím si,že k tomu se prakticky nedá nic víc dodat než to, co napsal Mális. Ale pokud se opravdu volá klukům z béčka 50 min před zápasem, tak problém je někde jinde, než že by si nechtěli jít zahrát. Respektivě mluvím i z vlastní zkušenosti,kdy telefon 3 hodiny před zápasem je pomalu "luxus", 50 minut pomalu normální věc. A pokud to člověk ví alespoň 2-3 dny dopředu, tak je to rozhodně ideálnější. Nikdo nesedí doma přikovanej na židli s mobilem v ruce a čeká, až si na něho někdo vzpomene, že jich je z ničeho nic málo, každý má i svoje další aktivity :-) Rozhodně áčko vs. béčko, si myslím, je a bude bezedný téma....:-)

Ondra

1.9.2010 15:02

reagovat

Pěkný článek Honzo, škoda, že ne oslavný. Asi je opět čas oprášit kopačky. Trénoval jsem letos akorát na Cihelna Cupu. Mám tam vůbec ještě registračku? Jinak dík za odkaz na Týnec.

Schultz

30.8.2010 23:06

reagovat

A pokud by vás zajímalo, jak utkání viděli soupeři, podívejte se na: http://www.fktynec.banda.cz/clanek/55598/becko-deklasovalo-soupere-z-vaclvavic-vysoko-peti-goly./

Mális

30.8.2010 22:55

reagovat
přidej komentář
komentáře
  *
   *
    • Neveřejný údaj. Vyplňte pokud chcete být informováni o reakci na Váš příspěvek.
     *
     • Je zakázano spamování, jakékoli urážlivé vyjadřování a porušování autorských práv. Administrátor má právo vymazat jakýkoli příspěvek bez předchozího upozornění.

      Sokol Václavice

      nejbližší události

      žádné plánovane akce

      přihlášení