Týnec "B" - Václavice 5 : 1

Ve druhém kole III.A třídy zavítaly Václavice do Týnce, kde se utkaly s tamním B-týmem.

S tímto soupeřem jsme se utkali naposledy letos na jaře, kdy jsme si v těžce slepované sestavě dojeli pro prohru 4:1. A jako by se to mělo stát tradicí, i tentokrát jsme horko těžko dávali dohromady základní jedenáctku. Na poslední chvíli totiž vypadlo několik tradičních opor, někteří se omluvili včas, někteří až těsně před zápasem... Ale ať si každý sáhne do svědomí sám. Faktem je, že jsme začali v pouhých deseti lidech, které doplnil asi až po patnácti minutách na poslední chvíli povolaný Honza Baťcha. Z B-týmu dále zaskočili Jirka Kyncl a Honza Brtoun. Naopak poprvé přijela předpokládaná útočná dvojice Míra Kadlec a Dan Burša. Vzhledem ke skladbě mužstva však Míra musel nastoupit v pro něj netypické pozici středního záložníka.

Základní sestava

Burša D.Baťcha J.
Šindelář L.Jíša M.Kadlec M.Kyncl J.
Brtoun J.Kříž J.Jíša V.
Drazdík J.
Málek J.

Vstup do utkání v oslabení

Jak už bylo řečeno, utkání jsme začali v deseti lidech, kdy v útoku byl osamocený Dan. Jarda Drazdík tým dobře dirigoval a hlavním úkolem bylo držet soupeřovy hráče mimo dostřel naší branky, případně vyrážet do protiútoků. Tato taktika se zpočátku dařila až nečekaně dobře. Neuběhlo ani pět minut, a Míra Kadlec se hnal sám na soupeřova brankáře. Času měl dost, podíval se na pohyb brankáře, zamířil na vzdálenější tyč, avšak balon mu špatně sedl a branku o dost minul. Za další tři minuty jsme mohli opět vsítit gól. Do míče se opřel Míra Jíša, trefil nohu soupeřova obránce a od něj se balon odrazil do tyče! Dorážku Jirky Kyncla pak s vypětím všech sil odvrátila domácí obrana. Obligátní nedáš – dostaneš pak opět zapůsobilo. Hosté si hezkou kombinační akcí vytvořili střeleckou pozici na hranici velkého vápna. Domácí útočník přes obránce vystřelil nepříliš prudkou, zato přesnou, přízemní technickou střelu k naší levé tyči, ta se sklouzla po právě zmoklém pažitu a zapadla za našeho brankáře, který si na míč sice sáhl, ale vytěsnit jej mimo tři tyče nedokázal. Za další čtyři minuty se situace opakovala jako přes kopírák. Kombinace, střela, mokrý trávník a marná snaha brankáře. V situaci, kdy jsme mohli a měli vést 0:2 jsme naopak 2:0 prohrávali. Hosté poté dobře kombinovali, avšak žádnou větší příležitost si nevytvořili. Z naší strany pak nejnadějněji vypadala střela Pepy Kříže, po které se balon z přímého kopu celkem daleko od soupeřovy branky snášel překvapivě do šibenice. Brankář hostí si jej však s problémy pohlídal. Následovala série čtyř rohových kopů, po kterých jsme se však k žádné střele nedopracovali.

Po poločase jsme dokonce střídali

Do druhé půle vystřídal Honzu Baťchu Kuba Mikš, který přijel pomoci alespoň na poločas. Hra byla zpočátku vyrovnaná, čemuž přispěla i změna rozestavení: Jirka Kyncl šel na pr