Václavice - Myslič 3 : 5

V sobotu 4. 9. 2010 jsme na svém hřišti přivítali nováčka soutěže Myslič. Po tragickém prvním poločase jsme sahali i v deseti po bodu, nakonec jsme však opět vyšli bodově naprázdno.

Tentokrát jsme neměli větší problémy se složením základní jedenáctky, i když opět chybělo několik tradičních opor. Nejcitelnější ztrátou byla absence Míry Jíši, který si v minulém zápase přivodil nespecifikované zranění v oblasti klíční kosti a termín jeho návratu do hry je nejistý. Dále chybí dlouhodobě zranění Pavel Hruška a Jirka Chobotský, kteří mají shodně problémy s koleny. Honza Párys byl tradičně v práci a Venca Jíša již na začátku sezóny avizoval, že chodit bude spíše sporadicky. Nováčkem v sestavě byl Pavel Pýcha, který se postavil místo Míry Jíši do středu zálohy.

Utkání začalo zle

Začátek byl jak z toho nejčernějšího snu. Hned po rozehrání hosté nakopli míč na naší obranu a rozeběhli se za ním. Naše levá strana zazmatkovala, k míči se dostal hostující záložník. Ten přiťukl zcela volnému útočníkovi, který najednou stál sám před brankářem Málkem a prudkou střelou do pravého horního rohu mu nedal šanci - 0:1. Následovala naše rozehrávka, kdy jsme rozehráli dozadu, hosté opět napadli naší rozehrávku, zmocnili se míče a hostující útočník se opět ocitl osamocen před naším brankářem, avšak naštěstí minul branku. To byla odehraná 1 minuta!!! Poté jsme se trochu oklepali a začali jsme trochu hrát. Asi deset minut jsme soupeři nepůjčili balón, ale větší šanci jsme si nevytvořili. Pak nečekaně přišel úder soupeře. Luděk Šindelář zbytečně přišel na půlce o míč, mysličský záložník nakopl míč před naše pokutové území. Zde si při krytí útočníka počínal nešikovně Kuba Mikš a byl z toho přímý kop téměř z hranice velkého vápna. Mysličský útočník vystřelil přes zeď na zadní tyč a brankář Málek míč tečoval pouze do sítě 0:2. Tady je třeba říct, že při stavění zdi se do ní postavilo příliš našich hráčů a bylo jednoznačně mojí vinou, že jsem jednoho hráče neposlal pryč. Takto jsem míč viděl až nad zdí a tím pádem reagoval pozdě... Hra se poté přelévala z jedné strany na druhou, kdy oba soupeři měli několik šancí. Na naší straně to byl především Dan Burša, který postupoval sám na hostujícího brankáře. Ten proti němu vyběhl, Dan ho přehodil a chtěl následovat míč. To mu však nedovolil brankář, který do něj zajel oběma nohama a poslal ho k zemi. Rozhodčí Murgač však k údivu všech tuto situaci přešel s ledovým klidem. Při vzpomínce, jakou penaltu pískl rozhodčí Mikolášek proti nám v prvním kole proti Nespekům po střetu našeho brankáře s útočníkem, člověk může pouze kroutit hlavou. A aby toho nebylo málo, tak asi po dvou minutách postupoval osamocený hostující hráč na naši bránu. Brankář vyběhl až k hranici velkého vápna, jeho střelu stačil pouze ztlumit za sebe, kde však nebyl nikdo z našich hráčů, ale hráč soupeře, který vystřelil na prázdnou bránu. Míč směřující pod břevno vytěsnil po pěkném skouku Kuba Mikš rukou, pro zákrok dne však neměl pochopení tentokrát přesný rozhodčí Murgač. Nařídil pokutový kop a Kubu poslal předčasně do sprch. Penaltu hosté s přehledem proměnili a situace začala být kritická - 0:3 a v oslabení... Když pak chvíli před poločasem házeli hosté aut a míč trestuhodně propadl až k volnému mysličskému záložníkovi, který jej zblízka bezpečně uklidil, šlo se do šaten za stavu 0:4.

Asi nemusím říkat, že se nám z kabiny do druhého poločasu ani nechtělo, ale řekli jsme si, že zkusíme dát na začátku gól a s výsledkem ještě něco udělat. Pavla Pýchu vystřídal Pavel Novák a šli jsme hrát jen na tři obránce - Pavel Novák si stoupl na pravou stranu a Pepa Kříž se posunul k Havlisovi do zálohy. Co jsme si předsevzali se brzy splnilo. Míra Kadlec se dostal na hranici vápna k balónu a přízemní střelou rozvlnil síť - 1:4. Náš tlak se stupňoval, hosté, ač v přesile, se téměř nedostali k naší brance. Útočná síla se ještě zvýšila po příchodu Ondry Stibůrka, který nahradil Luďka Šindeláře. Stíba si stoupl do útoku a Dan se zatáhl na levou zálohu. Asi v 70. minutě zahrál mysličský stoper ve skrumáži rukou a následovala penalta. K té se postavil Pepa Kříž a střelou přesně do levé šibenice snížil na 2:4. Když se pak asi v 75. minutě dostal k odraženému míči Stíba a snížil na 3:4, byly body z tohoto utkání už nadosah ruky. Kdo by to byl v poločase čekal. Další čtvrthodina se nesla ve znamení naší stálé územní převahy. Hosté se zatáhli a vše hráli na brejky na jejich útočníka Olega Sosnovce, který vstřelil první tři góly a i nadále byl velmi nebezpečný. Vzhledem k tomu, že jsme, ač oslabeni, hru hodně otevírali, do větších šancí se dostávali hosté. Jen Sosnovec se dvakrát po skvělých individuálních akcí, kdy si položil obránce i brankáře, dostal před zcela prázdnou branku, kterou však v obou případech nepochopitelně minul. Na druhé straně měl dobrou příležitost Zdeněk Novák, do kterého však při střele zajel oběma nohama obránce, což rozhodčí opět přešel. Chvíli před koncem pak složil hostující útočník a jednoznačně hráč zápasu Sosnovec reparát v zakončení a vstřelil svůj čtvrtý gól. Vzhledem k tomu, že tím definitivně rozhodl zápas, odehrálo se posledních pár minut již v poklidném tempu a zápas tak skončil výhrou hostů v poměru 3:5.