Václavice - Chocerady "B" 2 : 0

Po nevydařeném vstupu do podzimní části nové sezóny a sérii čtyř prohraných utkáních v řadě jsme se konečně dočkali prvních tří bodů, a to na domácím hřišti proti Choceradům B.

Šindelář L., Dlouhý J.

Chocerady A hrály své utkání ve stejnou dobu jako B-tým a tak nemohly svoji rezervu posílit, což nám samozřejmě přišlo velmi vhod.

Ve vlastních řadách byl ovšem problém s nedostatkem krajních obránců, což vyřešil J. Drazďa postavením Romana Kříže na jednu stranu obrany, což se ukázalo jako velmi povedený tah. Roman patřil k nejlepším hráčům na hřišti a svoji téměř bezchybnou hrou dirigoval společně s Drazďou a bratrem Pepou K. (rovněž standardně nadstandardní výkon) defenzivu Václavic.

Málise kolaborujícího se zraněním zastoupil tentokrát Jirka Kincl a zápas se mu velmi povedl.

Úvod do zápasu

Václavice začaly s chutí. Již ve druhé minutě utekl Míra Kadlec a jeho střela z úhlu mířila do tyče. Gólově se nám podařilo prosadit zhruba po půlhodině opět nebezpečným Mírou K., který to vzal tzv. na sebe a po individuálním uvolnění zakončoval přízemní střelou. Hezkou dalekonosnou střelou se také prezentoval Jarda Drazdík, ale jeho pokusu z dobrých 30 metrů pár desítek čísel chybělo. Celkově jsme měli v první půli více ze hry a Chocerady se do zakončení, kromě několika standardních situací, moc nedostávaly.

Třeba také zmínit nepříjemné zranění Ondry Stibky, který si při autovém vhazování sjednával hlavou pořádek, nepočítal ovšem s výškou a vyceněnými zuby protihráče stojícího za ním, a tak po vzájemném střetu musel s krvavou ránou kopírující zubní vzorec soupeře vystřídat a nechat ránu zatáhnout pomocí několika piv u stánku.

V druhé půli byly Chocerady daleko nebezpečnější, dostávaly se často k zakončení a svými střelami zpoza šestnáctky nedávaly hráčům Václavic často vydechnout. Při jedné takové nás od gólu ochránilo i břevno.

Naštěstí zhruba v polovině druhé půle Václavice ukázaly, že občas také fotbal hrát umějí a po vydařené kombinaci takřka na jeden dotek, putoval míč z vlastní poloviny po ose Šindelář, Babka a Havelka, ten předložil Kadlecovi, který posadil na zadek i brankáře a zvýšil svým druhým gólem na potřebných a uklidňujících 2:0.

Chocerady pak dále hrozily, ale gól se jim vstřelit nepodařilo. A protože na druhé straně střela Babky a další šance s chutí hrajícího M. Kadlece, v síti již neskončily, radovaly se Václavice z výhry 2:0.

Příští týden hrají Václavice opět doma proti silným Krhanicím a je tedy potřeba využít domácího prostředí k zisku dalších tří bodů.