Václavice - Krhanice 1 : 2

V sobotu 25. 9. 2010 Václavice přivítaly na svém hřišti tým z Krhanic, který v probíhající sezóně ještě neprohrál a zaslouženě se tak vyhříval na prvním místě tabulky.

Střídal: Baťcha

K vedoucímu gólu měly Václavice tradičně blízko jako první. Přihrávku ze strany do vápna soupeře se snažil zakončovat nejprve Zdenka Novák, to se mu v těžké pozici sice nepodařilo, míč ale propadl na osamoceného Ondru Stíbu, jenže ten ze tří metrů napálil pouze břevno.

Zápasu nepřálo počasí, kdy po celou dobu utkání pršelo a terén hřiště se stával s ubíhajícími minutami zápasu těžší a těžší. Utkání tak bylo vyrovnané a bojovné, víceméně se čekalo, kdo udělá první vážnější chybu a pustí soupeře do vedení.

Ta přišla 10 minut před koncem prvního poločasu, kdy nejnebezpečnější a dobře se i na těžkém terénu pohybující hráč Krhanic Moudrý (toho času prvoligový rozhodčí), převzal míč po autovém vhazování a obejití dvou hráčů, zakončoval s přehledem k tyči Kinclíkovy brány.

Druhá půle se nesla ve stejném duchu jako první, váznoucí kombinační hra a tedy nepřesné přihrávky a slabá koncovka.

Největší šance na vyrovnání se zrodila z kopačky Pepy Kříže, který z dálky z přímého kopu zatočil míč na břevno hostující branky.

Krhanice rozhodly z rychlého brejku čtvrt hodiny před koncem, zakončením podél vybíhajícího brankáře Václavic. Chvilku poté se dočkali i domácí, když z přímého kopu centroval do vápna, tradiční exekutor těchto kopů Pepa Kríž a posadil míč na hlavu „nejvyššího hráče na hřišti“ Čožíka, který gólově zakončil.

Závěrečné drama se ale nekonalo (také proto, že rozhodčí Berenda nepochopitelně ukončil utkání již v 83. minutě), a tak si Krhanice po vyrovnaném utkání odvezly výhru 2:1.

K dalšímu zápasu jedou Václavice pro body do Zaječic.