Václavice - Nespeky "B"

V sobotu 21. 8. 2010 byla prvním podzimním kolem zahájena fotbalová sezóna 2010/2011. Václavice opět nastupují v III.A třídě a v prvním zápase přivítaly tradičního soupeře, celek Nespeky „B“.

Asi je zbytečné zmiňovat, jakou přípravu jsme přes léto měli. Takovou jako vždy... Sešli jsme se poprvé od posleního zápasu minulé sezony. Žádný trénink, žádný přátelák. Někteří jsme se na hřišti setkali alespoň v rámci několika letních turnajů na malých hřištích. Zmínit lze turnaj v Maršovicích, kde jsme vypadli ve čtvrtfinále. V témže dni se především hráči béčka zúčastnili turnaje v Chrášťanech (nevím jak dopadli, ale ve finále zvítězila Úročnice nad Chářovicemi - viz. článek O krále cihelny na těchto stránkách). 24. 7. pak václavické hřiště hostilo slavný SAGY Cup (viz. článek SAGY CUP 2010 na těchto stránkách), kde se představili vesměs všichni místní kopáči. No a týden nato, 31. 7. se václavičtí zúčastnili obnoveného turnaje v Bukové Lhotě, který vyhráli. Minulý týden pak hráči béčka sehráli přátelské utkání (teď si nevzpomínám s kým - poraďte), kdy během utkání prohrávali již 0:4, aby nakonec v jistě divokém utkání skončilo remízou 5:5.

Ale zpět k utkání s Nespekami. Skládání základní sestavy se jako vždy neobešlo bez problémů. Chyběl kompletní útok, a to Dan Burša, staronová posila Míra Kadlec a tentokrát i věčný náhradník Ondra Stibůrek. Místo nich se na ofenzivní pozice postavili Jirka Babka z béčka a překvapivě Venca Jíša. Kvůli zdravotním problémům pak chyběli Jirka Chobotský a Pavel Hruška.

Průběh utkání

Utkání začalo převahou hostů, ze které však nespečtí nevytěžili víc než několik nepřesných či slabých střel. Jejich tlak však sílil, často se po našich ztrátách ve středu hřiště dostávali dopřečíslení a rychlých protiútoků. Jediné co jim chybělo bylo to nejdůležitější - přesnější zakončení. Asi ve 35. minutě postupoval jeden z nespeckých hráčů sám na našeho brankáře. Ten proti němu vyběhl, aby mu snížil střelecký úhel. Nespecký záložník se pokusil brankáře obstřelit, avšak těsně minul branku. Následoval střet, při kterém byl náš brankář bolestivě zasažen kolíky přes obě holeně, kdy především na té pravé mu okamžitě naskočila velká boule. K překvapení všech však rozhodčí Mikolášek nenařídil odkop od branky, ale pokutový kop! Následovalo asi pětiminutové ošetření brankáře, po kterém hostující Vilém Fleischhans penaltu bezpečně proměnil. Chvíli před přestávkou pak zraněného J. Málka v brance nahradil J. Kincl. Do poločasu se však již nic podstatného nestalo.

V druhém poločasu se zamíchalo se setavou

Do druhé půle vystřídal zraněného M. Vilíma J. Brtoun. Dále trenér J. Drazdík udělal několik změn v rozestavení připomínající hru škatulata batulata. No uznejte: V. Jíša se posunul do obrany místo J. Mikše, ten pak na kraj zálohy za M. Havelku. Havelka na střed zálohy místo J. Páryse a ten do útoku za V. Jíšu - kruh se uzavírá. Provedené změny nesly své ovoce. Od počátku druhé půle jsme se ujali iniciativity a dostali jsme se i do několika zajímavých šancí. To bylo především po standartních situacích, kdy jsme však ze vzniklých závarů nedokázali nic vytěžit. Hosté se dostali pouze do jedné šance, ale jejich útočník nikým neatakován osm metrů před brankou nedokázal zakončit hezký centr. A v 60. minutě přišel trest. Honza Párys vyslal hodně z úhlu polocentr - polostřelu a k překvapení všech skončil balon za hostujícím brankářem - 1:1. Spokojený Jenda mohl vystřídat a odjet do zaměstnání, nahradil jej Zdeněk Novák. Od té doby byla hra vyrovnaná, ale žádný z týmů si nedokázal vytvořit větší příležitost. Když už to vypadalo, že utkání nezadržitelně směřuje k remízovému konci, vytvořili jsme v 90.! minutě hrubku na hranici vlastního velkého vápna. K míči se dostal střídající hostující hráč (jinak brankář nespeckého áčka) Martin Donát a vyslal hezkou střelu k levé tyči naší branky. Jirka Kincl plachtil marně a bylo vymalováno. Ihned po obdržené brance se do útoku posunul Jarda Drazdík, ale z obdržené branky jsme se již neotřepali a utkání tak skončilo těsnou výhrou Nespek.

Shrnutí utkání

Nutno dodat, že vítězství to bylo zasloužené, hosté byly po většinu utkání lepším týmem. Fakta ale hovoří jasně - pochybná penalta a vítězný gól v poslední minutě... O to je porážka bolestnější. Zvlášť když v neděli 29. 8. od 17.00 hodin hrajeme v rámci druhého kola v Týnci, kde se body dolují povětšinou těžko. Naději v lepší zítřky nám dává alespoň fakt, že by měli nastoupit Míra Kadlec a Dan Burša. Tak uvidíme. Pokud nás přijdete podpořit, budeme rádi.

výsledky 1. kola:

Netvořice Týnec n/Sáz. B 3:4

Václavice Nespeky B 1:2 (0:1) 50
Branky: Párys Jan - Donát Martin, Fleischhans Vilém; Rozhodčí: Mikolášek Jiří; ŽK: 1:3

Krhanice Ostředek 3:2

Zaječice Čerčany 3:4

Úročnice Neveklov 2:3

FC Myslič CHocerady B 2:3

FK Soběhrdy Bystřice 3:0