Václavice - Netvořice 2:5

V utkání bohatém na šance i góly jsme na body nedosáhli.

Václavice – Netvořice 2:5 (2:2)

Sestava:

 Hašek J. – Kincl, Chobotský V., Kříž J., Párys – Baťcha, Jíša M., Chobotský J., Hašek F. – Stibůrek, Burša

Branky: Burša, Chobotský J.

 

Na sestavu si nemůžeme naříkat, lepší již to zřejmě nebude a třeba poděkovat těm kteří přijdou a dá se dohromady alespoň potřebných jedenáct hráčů.

Z počátku vypadalo utkání opatrně a nic nenasvědčovalo gólové přestřelce. To se však změnilo zhruba v polovině utkání, na dlouhý míč za obranu nedosáhl V. Chobotský a netvořický útočník svůj samostatný nájezd zakončil po obejití našeho brankáře a pohodlně poslal svůj tým do vedení. Hosté mohli ještě několikrát svůj náskok navýšit ale pro tentokráte jim scházelo přesnější zakončení.

My jsme byli neškodní do doby než vzal odpovědnost na sebe Dan Burša, pohrál si s několika obránci na hranici šestnáctky a prudkou křižnou střelou vyrovnal na 1:1. Ze srovnání skóre jsme se příliš dlouho neradovali, hostující hráč také dospěl k názoru, že je mnohdy lepší se do míče, místo mazlení a vymýšlení, raději pořádně opřít. Tak také učinil, gólman na střelu nedosáhl a Netvořice šli do vedení 2:1. Pomalu se blížil konec poločasu, když se ve vápně uvolnil Jirka Chobotský, jeho první střelu gólman ještě stačil vyrazit, na následnou dorážku byl však již krátký, 2:2. Obrat v utkání ještě v samotném závěru prvního poločasu odmítl uskutečnit Ondra Stibůrek, ke kterému se dostal míč pasem za obránce Netvořic a řítil se tak sám na branku. Chladnokrevného střelce v sobě však neprobudil, jeho krátkou kličku brankář vystihl a míč lapil.

Druhý poločas jsme se chtěli více soustředit na obranu a uhájit alespoň důležitý bodík. Nebylo nám ovšem souzeno. Ani druhou vyloženou šanci a nápravu prvního zavání Stíba neprovedl. Opět tváří tvář brankáři, tentokrát zvolil střelu, ta však byla tak prudká, že se k brankáři jen opatrně dokutálela.

Na řadě byly tedy Netvořice. Brankář Hašek první střelu z bezprostřední blízkosti nejprve vyrazil, Pepa se míč snažil odkopnout do bezpečí, trefil však pouze vlastního hráče, od kterého se odrazil znovu k soupeři, ten už měl snadnou úlohu a usměrnil míč do odkryté brány. Chvíli poté si tři body Netvořice pojistily, když vsítily svůj čtvrtý gól. Třeba pochválit brankáře Haška, který ještě řadu příležitostí Netvořil zlikvidoval a svými bravurními zákroky bavil diváky. Jistě si počínal i při výkopech jak ze země, tak ze vzduchu.

Po ideálním centru Jirky Ch. odmítl zkorigování výsledku Párys, který hlavou poslal míč pouze do břevna. V závěru tak přišel ještě jeden gól ze strany Netvořic, který dodal výsledku jen podobu debaklu.

 

Honza Párys

Sokol Václavice

nejbližší události

žádné plánovane akce

přihlášení