Křečovice - Václavice 5-0

Ve 13. kole fotbalové IV.A třídy zajížděl vedoucí tým Václavice na půdu druhých Křečovic. Očekávali jsme vyrovnaný soubouj, domácí nám však připravili pořádně ledovou sprchu...

Václavice zvítězili v posledních devíti utkáních za sebou, přesto byly lehkým favoritem Křečovice, které přes zimu posílili a v minulém kole v Lešanech se představili ve velmi dobré formě, kdy výsledek 1:1 zdaleka neodpovídal předvedené hře.

Z našich opor chyběl pouze lehce nachlazený Jarda Drazdík a z neznámých důvodů Jirka Babka, jinak jsme se představili v kompletní sestavě:

Málek – Vilím, Kříž, T. Pýcha, J. Mikš – P. Pýcha, M. Jíša, Chobotský, Z. Novák – Burša, Havelka

střídal: Párys

Od úvodních minut nás křečovičtí zatlačili do defenzivy. Byli v lepším pohybu a dobře kombinovali. My jsme se pouze nepříliš efektivně a často pouze za pomoci nedovolených zákroků bránili a skóre bylo dlouho bezbrankové především díky nepřesné mušce domácích. Gól v naší brance visel na vlásku, a protože jsme proti tomu nic zásadního nedělali, také padnul. Po jednom z mnoha přímých kopů propadl balón do velkého vápna za naše obránce, tam si jej sebral domácí útočník a chladnokrevně obstřelil brankáře. Po inkasované brance jsme se měli probudit, opak však byl pravdou. Nadále jsme snadno ztráceli míče, i jednoduché přihrávky končili na kopačkách soupeře. V poslední desetiminutovce prvního poločasu se přeci jen začalo blýskat na lepší časy, kdy se nám povedly tři brejkové situace. Nejprve postupoval sám na branku soupeře Dan, ale trefil jen připraveného brankáře domácích. O chvíli později se do totožné situace dostal Havlis, ale zbrkle vystřelil a nepovedená střela se pomalu došourala vedle branky. Do třetice Dan zatáhl balon po pravé straně, z úhlu průdce vystřelil, avšak míč orazítkoval pouze břevno domácí svatyně a odrazil se zpět do hřiště. Zde se ještě k dorážce dostal Havlis, ale jeho gólová střela byla zblokována mimo tři tyče.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s Honzou Párysem na místě Zdendy Nováka a s odhodláním navázat na zlepšenou hru z konce první půle. To se však ani zdaleka nezdařilo. Domácí nás opět zatlačili a po několika šancích se prosadili dorážkou po rohovém kopu. O chvíli později se nechal vyloučit (opět) nedisciplinovaný Kuba Mikš a tím také skončila jakákoli snaha o zvrácení nepříznivého výsledku. Domácí si dělali co chtěli, my jsme se za celý druhý poločas dostali pouze do jedné pološance, kdy Dana vychytal domácí brankář. Nabuzení křečovičtí hráči si pak v klidu zakombinovali a do naší rakvičky přidali další tři hřebíčky.

Závěrem je nutno podotknout, že výsledek plně odpovídal průběhu hry. Vyloučení Kuby bylo sice zbytečné, ale na zvrat bychom zřejmě nemohli pomýšlet ani v kompletním složení. V příštím kole se v sobotu 21. 4. od 17.00 střetneme na domácím hřišti se čtvrtými Bukovany, které v minulém kole překvapivě porazili favorita z Lešan. Již teď víme, že nám budou scházet minimálně čtyři hráči základní sestavy a čeká nás tedy jistě další těžký zápas. Nezbývá, než se ze zaslouženého debaklu a z absence opor oklepat a poprat se o vítězství, které by nás opět přiblížilo k vytouženému cíli, tedy návratu do III. třídy.

výsledky 13. kola:

Jablonná n/Vlt. Bystřice B 2:1 (2:1) 30
Branky: Šeba Václav, Červ Josef - Orna Vítězslav; Rozhodčí: Kohl Martin; ČK: 0 - Lízner Ondřej

Pecerady Heřmaničky A 5:3 (3:2) 20
Branky: Vojtek Tomáš 2, Kastner Martin, Pádivý Milan, Oktábec Robin - Košař Petr, Petržílka Jiří, Ptáček Tomáš; Rozhodčí: Maršíček Petr; ŽK: 2:0

Bukovany Lešany 4:3 (3:1) 10
Branky: Divácký Přemysl 2, Dohnal Michal, Kudrna Jan - Moulík Jiří 2, Janík Pavel; Rozhodčí: Černý Karel; ŽK: 0:1

Křečovice Václavice 5:0 (1:0) 80
Branky: Senft Michal 2, Šembera Jaroslav, Růžička Lukáš, Kříž Jakub; Rozhodčí: Rezek Milan; ČK: 0 - Mikš Jakub

Čerčany Poříčí n/S. B 4:1 (1:1) 40
Branky: Procházka Martin 2, Pánek Martin, Berka Martin - Vlček Filip; Rozhodčí: Mikolášek Jiří; ŽK: 1:0

Neveklov B Úročnice B 2:3 (1:3) 40
Branky: Kouklík Tomáš, Vnouček Roman - Žemlička Marek 2, Müller Tomáš; Rozhodčí: Netolický Stanislav; ŽK: 2:1; ČK: 0 - Šedivý Zdeněk