Lešany - Václavice 0:2

Důležitý zápas, ve kterém jsme nebyli lepším týmem, ale s potřebným štěstím v zádech přesto doslova vybojovali cenné vítězství. Upevnili jsme si tak vedení v tabulce, které navíc narostlo již na 4 body.

Lešany – Václavice 0:2 (0:1)

Sestava: Málek – Pýcha P., Pýcha T., Kříž, Mikš – Hašek F., Jíša, Chobotský, Havelka – Burša, Dlouhý

Branky: Havelka, Burša

Před utkáním přišlo několik omluvenek a tak jsme byli rádi, že se vůbec poskládala základní jedenáctka, ke střídání pak nebyl připraven nikdo.

Lepší vstup do zápasu jsme si ani nemohli přát. Běží teprve druhá minuta utkání, dlouhý aut Mirka J. do vápna prodlužuje Pepa a Havlis další hlavičkou usměrňuje míč do sítě. Lehce nabyl, lehce pozbyl, mohlo platit takřka po rozehrání Lešan, kdy se okamžitě vrhli do útoku, na nebezpečnou střelu si stačil Mális šáhnout konečky rukavic, což vytlačilo míč na tyč, od ní se pak odráží přímo do málisovi náruče. Václavice od této chvíle přešli do tuhé defenzívy. Naproti tomu Lešanské takto dramatický začátek v náš prospěch zaskočil a do konce prvního poločasu se s tím nedokázali popasovat. Měli sice více ze hry, drželi balón, ale zakončování bylo nepřesné či ho s přehledem likvidoval Mális.

Do druhé poločasu vlétly Lešany s velkou vůlí po vyrovnání. Zatlačily nás ještě do větší defenzívy, kdy jsme se jen sporadicky dostali za polovinu soupeře. Tlak z jejich strany přinášel i obrovské šance, které však jednu po druhé zahazovaly. Zkoušely to střelami z dálky, z blízka, kombinacemi ve vápně, Mális však stále držel čisté konto. Bránili jsme v deseti hráčích, kdy v útoku zůstával osamocený Dan B., který svými výpady dával alespoň na chvilku oddechnout naší obraně. Jak čas ubíhal a ubíhal zatraceně pomalu, byly brejky z naší strany do otevřené lešanské obrany stále nebezpečnější. Dan po samostatném úprku předkládal míč do jasné pozice Havlisovi, ten však nepřesně trefil a míč putoval vedle. To samé o chvilku později, jen zakončoval Jirka Ch., ovšem zas bez gólové pojistky. Lešany již v této fázi zcela rezignovali na obranu a snažili se vyrovnat. Moulíkovu největší šanci z bezprostřední blízkosti Mális reflexivně vyráží. Jistotu tří bodů nám tak přináší 90. minuta. Dan zatáhne míč až k vápnu soupeře, dvakrát si vymění přihrávku a následně krásnou střelou přes celou šíři branky nedává brankáři šanci.

Je nutné pochválit všechny hráče za velkou bojovnost, kterou v tomto zápase předvedli. Fotbalovosti utkání z naší strany moc nepobralo, soupeř byl lepší, ale právě bojovnost, kdy po ztrátě míče, všichni bez reptání, bez nadávání na toho kdo míč ztratil, se snažili opět míč získat či ho co nejdříve uklidit do bezpečné vzdálenosti od naší branky, je velmi pozitivní záležitost.

Šňůru vítězných zápasů se budeme snažit protáhnout tuto neděli od 14:30 v Bystřici.

VÝSLEDKY

Domácí Hosté Skóre Diváků Poznámka

Křečovice Bystřice B 0:0 (0:0) 20
Rozhodčí: Mrázek Zdeněk; ŽK: 1:0

Bukovany Čerčany 6:2 (4:0) 25
Branky: Kreps Tomáš 2, Kudrna Jan 2, Dohnal Michal, Hildebrand Vilém - Moysh Mykhaylo 2; Rozhodčí: Smitka Jaroslav; ŽK: 0:1

Pecerady Neveklov B 2:0

Jablonná n/Vlt. Úročnice B 4:2 (3:0) 25
Branky: Rabiňák Lukáš 2, Licek Petr, Vovsík Aleš - Žemlička Marek 2; Rozhodčí: Svobodný Zdeněk; ŽK: 1:0

Heřmaničky A Poříčí n/S. B 1:6 (0:4) 20
Branky: Petržílka Jiří - Jelínek Jan 2, Sadílek Roman, Řepásek Michal, Samko Jaroslav, Braný David; Rozhodčí: Říha Vladislav-laik

Lešany Václavice 0:2 (0:1) 80
Branky: Burša Daniel, Havelka Martin; Rozhodčí: Kohl Martin; ŽK: 2:2