V parném sobotním odpoledni se Václavice rozloučili se sezónou vítězstvím.

Neveklov B – Václavice 0:4 (0:2)

Sestava: Málek – Pýcha P., Pýcha T., Kříž, Novák – Chobotský, Jíša, Drazdík, Párys – Burša, Havelka

Střídali: Baťcha, Hašek

Branky: Burša 2, Havelka, Jíša

Soupeř s námi sice držel krok většinu prvního poločasu, ale do zakončení se příliš nedostával, vyjma několika střel mimo branku. My jsme byli o poznání nebezpečnější a to jsme také vyjádřili gólově díky dvojici Burša - Jíša, kdy prvně jmenovaný zatáhl míč až do malého vápna, předložil Mírovi a ten zblízka zakončoval. Pojistku v samotném závěru poločasu zařídil sám Daník, který si pohrál s obránci a následnou pěknou střelou zvýšil na 2:0.

V druhém poločase jsme již chtěli šetřit síly na večerní rozlučkovou, ale soupeř nám to neumožnil. Měl totiž ve spalujícím žáru ještě méně síly a chuti než my a tak nám nechávali na širokém hřišti tolik prostoru, že jsme mohli valit jeden útok za druhým. Gól tak mohl přidal Havlísek, nahrával znovu Dan. A posledně jmenovaný se zapsal do listiny střelců ještě jednou, když podobně jako v poločase prvním pěknou střelou zpoza šestnáctky překonal brankáře podruhé. Soupeř spálil svou největší šanci, když neproměnil pokutový kop. Při jeho zahrávání se vůbec nenechal rozhodit Mális, nešel při naznačení střely k zemi, to naopak velmi rozhodilo exekutora, který šouravou střelou mířil vedle branky.

Značně mě překvapila slova rozhodčího, které nám Míra po podpisu zápisu o utkání reprodukoval. Údajně předvádíme na čtvrtou třídu pěkný fotbal s povedenými kombinacemi, což si naproti tomu kazíme neustálým remcáním a křikem jeden na druhého v případě pokažení čehokoli. S druhou poznámkou jsem dobře obeznámen, ale že hrajeme líbivý fotbal jsem již dlouho nezaznamenal. Pravda je, že ve většině zápasů jsme své soupeře přehrávali a dařilo se nám střílet i dost branek.

Postup nám unikl o dva body, kdy nás přeskočil tým z Křečovic. V podzimní části sezóny jsme ztratili 6 bodů hned v úvodních zápasech, kdy jsme prohráli s Úročnicí a Čerčany, v jarní části nás pak může mrzet bezbranková remíza na hřišti Pecerad a pak hlavně dvě ztráty v důležitých zápasech s našimi největšími soupeři z Lešan a Křečovic. Nejlepším střelcem týmu byl Dan Burša, který zaznamenal 11 přesných zásahů. Vždy s jednogólovými rozestupy pak následoval Tomáš Čožík (10) , Martinem Havelka (9) a Jirka Chobotský (8).

Nezbývá než se znovu pokusit o postup příští ročník. Uvidíme jak se nám přes letní přestávku změní tým a jestli se objeví slibující navrátilci.

Pecerady Bystřice B 1:2

Bukovany Jablonná n/Vlt. 5:0

Křečovice Heřmaničky A 6:0

Čerčany Lešany 6:1

Neveklov B Václavice 0:4

Úročnice B Poříčí n/S. B 4:0