Poříčí nad Sázavou B - Václavice 0:3

V dalším kole jsme se střeli s rezervou Poříčí na jejich hřišti a přes nepovedený výkon v první půli jsme nakonec celkem jednoznačně zvítězili.

V sestavě nám bohužel opět chybělo několik opor, po zranění se naopak vrátil Jirka Chobotský.

Sestava:

Málek - Z.Novák, Kříž, T.Pýcha, P.Pýcha - Párys, M.Jíša, Chobotský, Drazdík - Babka, Čožík

střídali: Baťcha, Stibůrek

První poločas se nesl stále ve stejném rytmu. Domácí se lépe pohybovali, kombinovali a nás ke hře příliš nepouštěli. Výčet jejich šancí by byl dost dlouhý, kdyby první půle skončila jejich několikabrankovým náskokem, nebylo by se čemu divit. Dopláceli však na špatnou koncovku, kdy většinou mířilii mimo tři tyče či dobře zasáhl náš brankář. Největší příležitost pak spálil mladý útočník Poříčí, když si pohrál s naší obranou, obešel i brankáře Málka, ale při střele do prázdné branky míč vykopl stále se lepšící obránce (a jinak dvojka mezi tyčemi) Zdeněk Novák. My jsme se nemohli dostat kombinačně za polovinu soupeře, dlouhé nákopy pak v pohodě sbírali domácí beci. Že fotbal nemá logiku potvrdil v poslední minutě první půle Tomáš Čožík, když zužitkoval naší jedinou šanci po přihrávce přes půl hřiště od Jardy Drazdíka. Na konci poločasu se ještě zranil Jirka Babka, kterého o přestávce nahradil Honza Baťcha.

Druhá půle začala opět náporem soupeře. Ale stejně jako v první půli, ani tentokrát se domácí nepotkali s koncovkou. A tak opět udeřilo na druhé straně. Střelec první branky Tomáš Čožík skvěle uvolnil Mirka Jíšu, a ten překvapivě zachoval chladnou hlavu a s přehledem zvýšil náš náskok na 2:0. Tento gól lze s odstupem času nazvat zlomovým, neboť od té doby na hřišti existovalo již pouze jedno mužstvo - to naše. Jak když proutkem mávne jsme začali skvěle kombinovat, v této činnosti se nejlépe dařilo Drazdíkovi, Párysovi, Chobotskému, Čožíkovi, Křížovi a chvílemi kupodivu i Jíšovi! Ale i ostatní naši hráči samozřejmě přispěli ke zkvalitnění hry. K tomu přispěl také soupeř, který po druhé brance otevřel hru a my se na rozdíl od první půle dostávali do přečíslení. Jirku Chobotského pak nahradil srdcař Ondra Stibůrek, který mohl také několikrát postupovat sám na domácího brankáře, ale nepostupoval. V závěru si domácí navíc vsítili kuriozní vlastní branku, když Jarda Drazdík trefil pravou tyč, od které se míč odrazil k překvapenému brankáři, který nezaváhal a ukázal domácím útočníkům jak se zakončuje - 0:3. Když pak Míra Jíša trefil pro změnu levou tyč a neujaly se ani další šance na obou stranách, skončilo utkání naším jednoznačným vítězstvím.

V posledním domácím zápasu sezóny se utkáme v sobotu 9. 6.  od 17.00 hodin v tradičním derby s Úročnicí.

Mális

Sokol Václavice

nejbližší události

žádné plánovane akce

přihlášení