Úročnice - Václavice

     Hned v úvodním kole 4. třídy jsme se střetli s nedalekým úročnickým rivalem v tradičním derby. Za Úročnici nastoupilo celé bývalé Áčko, tak bylo jisté, že to nebude klidný zápas. A diváci se vskutku nenudili, k vidění bylo 8 branek, po jedné červené kartě na obou stranách a zejména v druhém poločase takových zahozených šancí, že by to vydalo na další pět zápasů. Na tréninku bychom měli začít více trénovat samostatné nájezdy na brankáře, do úniku se dvakrát řítil Párys, dvakrát Burša, jednou Chobotský, ale brankáře nepřekonal ani jeden, pouze Čožík prokázal v první půli při samostatném postupu chladnou hlavu a přehled v zakončení.

    Již v páté minutě zápasu měli domácí možnost jít do vedení z pokutového kopu, ke kterému se postavil úročnický brankář, souboj gólmanů však vyzněl vítězně pro našeho Málise a tak se pokračovalo za nerozhodného stavu. V polovině zápasu nás po pěkném pasu za obranu, dostal do vedení Čóža. Dan Burša jedním z nájezdů odmítl uskočit na rozdíl dvou gólů a tak soupeř trestal minutu před koncem prvního poločasu. Šatňák zamrzel neboť do té doby jsme hráli spořádaně a značně mladou obranu dirigoval zkušený Pepa.

    Druhý poločas, zejména jeho první část jsme nezvládli. Naše šance jsme promarnili, zato soupeř zpřesnil a i díky dalšímu pokutovém kopu odskočil až na 4:1. Domácí mohli náskok ještě zvyšovat, jednou se míč od břevna odrazil pouze na brankovou čáru, poté Mális držel neskutečnými zákroky, kdy zblízka nadvakrát vychytal zkušeného Mrkvičku. A když Mális lapil i další nájezdy soupeře, dostali jsme se ke slovu i my. Jirka Ch. se Stíbou vyšachovali úřočnické obránce, následoval od Jirky pěkný centr, na který seběhl Párek a šli jsme do kontaktu. Ještě veselejší to bylo hned vzápětí, kdy si pohrál s obránci Jirka Ch. a po pěkné individuální akci nás dostal na rozdíl jediného gólu. Vyrovnání měl na noze Pepa, jeho pečlivě zamířenou střelu s přímého kopu do šibenice, však k údivu všech vyškrábl brankář na roh. Svým prvním vlastencem v kariéře, nám však zatloukl myšlenky na vyrovnání Stíba, kdy se po centru soupeře špatně zorientoval před málisovou bránou.

    Remíza by zápasu slušela více, kdybychom se vyvarovali zbytečných chyb a zejména proměňovali naše stoprocentní šance, mohli jsme pomýšlet i na body 3.

 

    V sobotu od 17.00 hostíme na vlastním hřišti tým Neveklova B.

párek

Sokol Václavice

nejbližší události

žádné plánovane akce

přihlášení