Václavice - Bukovany 4:1

Po debaklu od Křečovic hostily Václavice dalšího silného soupeře, čtvrtý tým tabulky Bukovany.

Z různých důvodů nám chybělo několik hráčů stabilní základní sestavy, proto byl opět přemluven Tomáš Čožík, který se postavil do útoku po bok Jirky Babky. Pavel Pýcha pak nestíhal začátek utkání, proto se v základní jedenáctce objevil trenér přípravky Václav Chobotský.

Sestava: Málek – T. Pýcha, Drazdík, Kříž, Novák – J. Chobotský, M. Jíša, V. Chobotský, Havelka – Čožík, Babka

Utkání začalo z obou stran opatrně a šancí bylo v první půli jako šafránu. Hosté měli v úvodu mírnou herní převahu, což by se dalo přičíst i tomu, že hráli z kopce. Z našich příležitostí lze zmínit pokusy Tomáše Čožíka, který se dvakrát krásně opřel z voleje do centrů zprava. Povedené střely však těsně minuly branku. Největší příležitost pak promarnil Míra Jíša, ke kterému se po rohovém kopu odrazil balón, Míra si jej pěkně připravil, bohužel se mu však nepodařilo zakončení, kdy z osmi metrů přestřelil branku i ochranou síť za ní. Hosté se do šancí dostávali celý zápas téměř výhradně po standartních situacích, kdy jejich stoper posílal dlouhé přesné pasy až na útočníky. Jejich největší příležitost pak zmařil brankář Málek, kdy po rohovém kopu zneškodnil hlavičku hostujícího hráče. Jediný gól první půle vstřelil Jarda Drazdík, když se vydal z postu stopera podpořit ofenzivu. Na hranici pokutového území se k němu odrazil balón a on jej poslal nepříliš prudkou, zato přesnou přízemní střelou o pravou tyč do branky. To už na hřišti nebyl Venca Chobotský, kterého nahradil Pavel Pýcha.

Druhá půle se stala naší jasnou záležitostí a kdyby hostující pomezní nestál celý poločas s praporkem zvednutým nad hlavou, určitě bychom dali více než další tři branky. Ale postupně. Neprve Jirka Chobotský dostihl nepovedenou střelu Čóži a zblízka doklepl balon do branky. Poté se Čóža sám odměnil za dobrý výkon brankou na 3-0, když si hlavní rozhodčí pohlídal ofsaidovou linii a neuposlechl tak další vymyšlené zvednutí praporku hostujícím pomezním. To nevydržel nervózní hráč Bukovan, který tak protestoval u hlavního rozhodčího, až si vykoledoval červenou odměnu. Až poté se do dvou šancí dostali hosté. Nejprve postupoval jejich útočník sám na naši branku, kdy se snažil přelobovat brankáře, který však situaci ustál a střelu vyrazil. Poté po rohovém kopu Pepa zalehl jednoho z hráčů a rozhodčí nařídil pokutový kop. Ten hosté bezpečně proměnili a snížili tak na rozdíl dvou branek. Pokud pak měly Bukovany myšlenky na zdramatizování zápasu, rázně je utnul Míra Jíša. Havlis mu přenechal balón a Míra jej z pravé strany z dobrých 25 metů poslal do vzdálenější šibenice. Hostující brankář neměl absolutně žádnou šanci zasáhnout a skóre tak bylo upraveno na konečných 4-1.

Výsledek vyzněl jednoznačně v náš prospěch, a jak bylo uvedeno výše, skóre mohlo bý i vyšší. Velkým přínosem byl návrat Tomáše Čožíka, vedle kterého pookřál i Jirka Babka. Oba pracovali dobře dopředu a vypomáhali i při bránění. Poprvé jsme také mohli obdivovat nový přístřešek, který byl vybudován u stánku s občerstvením. Stínem utkání byl výkon hostujícího pomezního, kdy podobní mávači dokáží znechutit hru hráčům i fanouškům. Škoda v soutěži, kde by mělo jít především o radost ze hry...

V dalším kole zajíždíme do Pecerad, kde se utkáme s tamní Jawou v sobotu 28. 3. od 17.00 hodin.

Další výsledky 14. kola:

Poříčí B - Křečovice 2:6

Heřmaničky - Jablonná 2:1

Mális

Sokol Václavice

nejbližší události

žádné plánovane akce

přihlášení