Václavice - Neveklov "B" 2:1

V prvním domácím utkání ve IV. „pralesní“ lize jsme v sobotu 3. 9. 2011 hostili rezervní tým Neveklova. Přes trvalou herní převahu jsme utkání rozhodli až v samém závěru a získali jsme tak své první podzimní body.

Tradiční problémy se sestavou tentokrát podtrhly absence Havelky, Čožíka, Páryse, M. Jíši či Stibůrka. Tranér Jarda Drazdík (stále nehrající po operaci achilovy šlachy) tak byl opět donucen zamíchat s posty některých hráčů. Nejvíce překvapil přesunutím tradičního předstopera Pepy Kříže do středu zálohy. Jeho místo pak zaujal nejmladší z bratrů v triku Pavel Pýcha, kterému záda jistil nejstarší bratr Tomáš. Na lavičku náhradníků usedli Baťcha a F. Hašek

Začali jsme tedy v sestavě:

Novák Z., Burša D.,
Ključukov P., Kříž J., Chobotský J., Dlouhý J.,
Vilím M., Pýcha P., Mikš J.,
Pýcha T.,
Málek J.

 

Soupeř z Neveklova přijel přesně v jedenácti lidech a tak nemohl ani delegovat pomezního rozhodčího, kterého jsme tak museli dodat z „vlastních“ zdrojů. Této úlohy se zhostili naši bývalí spoluhráči David Vlach (t.č. na hostování v Úročnici) a Jirka Kyncl (t.č. na hostování v Bystřici).

Do neveklovských jsme se s chutí zakousli a kdybychom po patnácti minutách vedli 3:0, nemohl by se nikdo divit. Své šance jsme však nevyužili a naopak jsme mohli inkasovat. Střelu hostujícího útočníka z hranice velkého pokutového území tečoval Jirka Dlouhý. Míč snášející se k pravé tyči naší branky však Málek na poslední chvíli vyrazil. To byla jediná větší šance hostů v první půli. To na druhé straně hřiště se střídala jedna šance za druhou. Více než dvě nastřelené tyče jsme z nich však nevytěžili a do šaten se tak šlo za bezbrankového stavu.

Ve druhém poločasu se obraz hry příliš nezměnil. Nesl se ve znamení našeho stálého tlaku a ojedinělých výpadů hostů. Do hry se dostali i naši střídající hráči, kdy Honza Baťcha nahradil na levé straně zálohy Petra Ključukova a za Zdendu Nováka nastoupil Fanda Hašek. Ten si však prohodil místo s Kubou Mikšem, který tak hrál v útoku a Fanda v obraně. Nutno dodat, že to bylo možná rozhodujícím okamžikem utkání, neboť Kuba dělal svou rychlostí hostující obraně velké problémy. Do karet nám také nahrálo odstoupení jednoho ze soupeřových hráčů pro zranění, po kterém byli neveklovští nuceni dohrávat v deseti lidech. Asi v 60. minutě byl Kuba faulován v pokutovém území a rozhodčí nařídil pokutový kop. K tomu se postavil tradiční exekutor Pepa Kříž a – branku minul! Naše gólové trápení tak pokračovalo. Asi po deseti minutách se pak situace opakovala. Kuba byl opět nedovoleně zastaven a rozhodčí tak nařídil další penaltu. K té se tentokrát postavil Jirka Chobotský ml. a balon poslal do protipohybu brankáře – 1:0. Kdekdo čekal, že tato situace oslabené hosty položí a my přidáme další branky, leč stala se věc zcela opačná. Deset minut před koncem utkání podnikli hosté vyjímečný brejk, kdy jejich útočník vyšachoval naši obranu a z hranice šestnáctky vyslal technickou střelu do protilehlého horního kouta naší branky. Málek plachtil marně, balon se ještě v šibenici otřel o břevno a zaplul do branky – 1:1. V poslední desetiminutovce jsme vše vsadili na jednu kartu a hnali jsme se za vítězným gólem, leč naše snaha již byla značně křečovitá. Když už to vypadalo na dělbu bodů, obtočil se Dan v poslední minutě nastavení kolem obránce a asi z deseti metrů vyslal levačkou nepříliš povedenou střelu na hostujícího brankáře. Tomu však míč překvapivě proskočil mezi rukou a nohou do branky a my jsme tak trochu šťastně zaznamenali vítězný gól.

Závěrem je třeba dodat, že soupeř přijel značně oslabený, skoro celý druhý poločas odehrál v početní nevýhodě a přesto jsme měli co dělat, abychom jej porazili. Nejen že jsme neproměnili velkou spoustu více či méně vyložených šancí, ale naše hra často připomínala chaos. Doufejme, že s návratem některých opor do sestavy se hra zlepší, protože na silnějšího soupeře by tato hra zdaleka nestačila.

V příštím utkání zajíždíme v sobotu 10. 9. 2011 do Čerčan, kde se od 17.00 hodin utkáme s tamním Slavojem, který dosud odehrál dvě naprosto odlišná utkání – v prvním kole porazil doma Heřmaničky 7:1, ve druhém pak podlehl v Lešanech 11:0!

 výsledky 2.kola:

  Jablonná n/Vlt. Bukovany 4:4 
 
  Heřmaničky A Křečovice 1:5 
 
  Václavice Neveklov B 2:1 
 
  Poříčí n/S. B Úročnice B 3:3 
 
  Bystřice B Pecerady 2:4 
 
  Lešany Čerčany 11:0 

tabulka po 2. kole:

1. Křečovice 2 2 0 0 12: 1 6 ( 3)
 
2. Poříčí n/S. B 2 1 1 0 8: 3 4 ( -2)
 
3. Úročnice B 2 1 1 0 8: 6 4 ( 1)
 
4. Lešany 2 1 0 1 11: 2 3 ( 0)
 
5. Pecerady 1 1 0 0 4: 2 3 ( 3)
 
6. Neveklov B 2 1 0 1 3: 2 3 ( 0)
 
7. Václavice 2 1 0 1 5: 6 3 ( 0)
 
8. Čerčany 2 1 0 1 7: 12 3 ( 0)
 
9. Bukovany 1 0 1 0 4: 4 1 ( 1)
 
10. Jablonná n/Vlt. 2 0 1 1 4: 11 1 ( -2)
 
11. Bystřice B 2 0 0 2 2: 9 0 ( -3)
 
12. Heřmaničky A 2 0 0 2 2: 12 0 ( -3)

 

Mális

Sokol Václavice

nejbližší události

žádné plánovane akce

přihlášení