Václavice - Pecerady 4:0

Po vysoké výhře v Bukovanech se v dalším kole IV.A třídy utkaly Václavice s týmem Pecerad. Dobrou herní pohodu jsme potvrdili dalším přesvědčivým vítězstvím.

Utkání se opět neobešlo bez omluvenek. K předem hlášeným absencím Havlise, Čóži či Babky se přidali Honza Párys a Zdeněk Novák, kteří nestihli začátek a do zápasu nastoupili až na druhý poločas. K nim se na lavičku náhradníků posadil Jirka Dlouhý.

Málek J.

Utkání začalo v krásném počasí ve svižném tempu a již ve 2. minutě se po nenápadné akci hostů třásla tyč domácí branky. O dvě minuty později jsme odpověděli stejným způsobem, když Kuba Mikš po individuální akci zamířil taktéž do tyče. Tempo hry neopadalo a šance se střídali na obou stranách. U hostů stojí za zmínku dobře zahraný přímý kop do protipohybu brankáře Málka, který však míč vytěsnil, stejně jako pohotovou střelu hostujícího útočníka po špatně bráněném autovém vhazování. My jsme měli také několik nadějných situací, především Kuba Mikš byl v tomto směru dost aktivní, avšak s jejich proměňováním jsme byli dlouho na štíru. Když už to vypadalo, že se do kabin půjde za bezbrankového stavu, poslal Pepa Kříž balón z přímého kopu přímo na hlavu Dana Burši, který jej s přehledem uklidil do hostující branky – 1:0. A protože další příležitosti na obou stranách zústaly nevyužity, do kabin se šlo za těsného vedení domácích.

Do druhého poločasu jsme obměnili kraje zálohy, kdy Honza Párys nahradil Petra Ključukova a Zdeněk Novák Honzu Baťchu. Čerstvé síly se ve druhém poločasu projevily, neboť obraz hry se naprosto změnil. Hosté naprosto odpadli a šance už se odehrávaly výhradně před hostující brankou. Jejich výčet by byl opravdu dlouhý, proto se zmíním jen o těch gólových. Nejprve byl v pokutovém území nedovoleně bráněn Dan a Jirka Chobotský s přehledem zvíšil na 2:0. Poté Dan vystřelil netradičně až za hranicí velkého vápna, a přestože šla střela do středu branky, tak na ni brankář nedosáhl a my jsme tak vedli již tříbrankovým rozdílem. Poslední gól pak vsítil kuriózním způsobem Pavel Pýcha. K tomu se odrazil míč po našem rohovém kopu a Pavel jej asi ze čtyřiceti metrů napálil směrem k hostující brance. Balón byl po cestě k brance ještě třikrát tečován a korunu tomu nasadil brankář, který si jej srazil do vlastní sítě 4:0. Další vyložené šance již zůstaly nevyužity (jen střídající Piškot měl během deseti minut tři tutové...) a my jsme si tak připsali již třetí vítězství v řadě.

Soutěž je po šesti odehraných kolech nesmírně vyrovnaná a důležitý je proto každý získaný bod. O ty další budeme bojovat v sobotu 8. 10. 2011 od 16.00 hodin v Jablonné nad Vltavou.