Netvořice - Václavice

Ve třetím kole jsme zavítali na hřiště Netvořic, které dosud získali pouhý bod. Chtěli jsme navázat na povedené představení proti týmu Bystřici, což se podařilo. K vidění byl pohledný zápas se slušnou diváckou kulisou, kdy ostrými jsme pálili pouze my...

Netvořice  – Václavce 0:5 (0:2)

sestava: Málek – Pýcha, Drazdík, Kříž, Šindelář – Mikš, Jíša M., Havelka, Novák Z. – Čožík, Kadlec

střídali: Krejča

branky: Kadlec 2, Havelka 2, Šindelář

Úvod utkání vyšel lépe Vaclavickým, kteří se v úvodu utkání ujali vedení, kdy Čóža podržel v rohu hřiště balón, naservíroval ho na velké vápno Mírovi Kadlecovi, který ještě stihl jednomu z Netvořických udělat kličku a poté pohodlně, přízemní střelou k tyči zakončil 1-0. Od té chvíle z nás spadla nervozita a podle toho také vypadala naše hra. Soupeře jsme v podstatě za celou dobu utkání k ničemu nepustili, a když už se Netvořičští dostali do nějaké šance, tak nás podržel Mális, který tak udržel v letošní sezoně první čistě konto. V prvním poločase jsme své skóre ještě navýšili, když krátkou rozehrávkou z našeho autového výkopu dostal balón Sagy, který jej trochu popotáhl po lajně, a poté dlouhým nákopem za obranu domácích našel rozběhnutého Míru Kadlece, které pohodlně – lobem, překonal Netvořického brankáře podruhé, a tím stanovil poločasový výsledek 2-0 pro Václavice.

Do druhého poločasu jsme museli nastoupit bez Míry Kadlece, kterého donutili pracovní povinnosti ke střídání a do zápasu se tak podíval Míchal Krejča, kterému se toto utkání také povedlo. Druhá polovina utkání pro nás začala obdobně, jako ta první, pouze s tím rozdílem, že hráč domácích Netvořic neudržel nervy a nechal si dát, za nesmyslné oplácení červenou kartu, čímž nám hru ještě více ulehčil. Třetí branku přidal Havlis, který si nejdříve narazil se Zdendou Novákem, pak s Mírou Jíšou, aby poté mohl zakončit placírkou k tyči. Na 4-0 zvýšil Sagy, který zachytil soupeřův dlouhý nákop na vlastní polovině, přeběhl přes celé hřiště, před velkým vápnem si balón narazil s Kubou Mikšem a pak Netvořického gólmana pohodlně přehodil. Poslední hřebíček do Netvořické rakve přidal opět Havlis. Kuba Mikš zatáhl míč po lajně, přihrál Michalovi Krejčímu, který posunul balón na rozběhnuté Havlise a ten pohodlně skórval k tyči.  Tím byl stanoven konečný výsledek 5-0 pro Václavice.

Závěrem je nutné poděkovat našemu 12. hráči – Václavickým fanouškům, kteří se v hojném počtu dostavili na Netvořické hřiště, a po celou dobu utkání o sobě dávali velmi slušně vědět.

V sobotu, dne 15.9.2012 od 16.30 hostíme na vlastním hřišti tým z dalekých Votic, proti jejich týmu „B“.