Václavice - Úročnice 2:1

Tradičnímu fotbalovému derby nechybělo nic, co si takové utkání žádá. Branky, šance, hojná divácká účast, emoce a to vše okořeněné pevným řízením sudího Borského.

Václavice – Úročnice B 2:1 (0:1)

Sestava: Málek – Pýcha, Drazdík, Kříž, Hruška – Šindelář, Jíša M., Jíša V., Novák – Párys, Havelka

Střídali: Krejčí, Baťka

Branky: Jíša, Šindelář

Po prvním poločase měl být výsledek alespoň 3:0 pro domácí, leč fotbalový bůh tomu chtěl jinak a tak jsme si pro tři body museli dokráčet daleko strastiplnější cestou. I přes velkou převahu v celé první půli jsme se ani jednou gólově neprosadili a soupeř nás za naši střeleckou nemohoucnost potrestal, když po rohovém kopu padnul míč na nohu bývalému václavickému hráči Davidu Vlachovi a jedna z mála střel soupeře doputovala do naší branky. Našich bezpočet šancí zde rozepisovat nebudu, jelikož jejich výčet by zabral nemalou část textu a ještě větší množství času autora.

Druhý poločas byl daleko vyrovnanější, paradoxně jsme v něm ale byli úspěšnější. Dlouho to vypadalo, že recept na překonání soupeře nenalezneme, zvláště když hosté hru zlepšili a my již tolik nehýřili pohybem a bojovností. Pak ale vypálil nepříliš prudkou střelu Míra Jíša, brankář střelu neudržel a balón pomalu putoval směrem do branky. Brankář ještě stačil míč u tyče dohnat a tělem zalehnout. Rozhodčí však pískl do píšťalky a to co následovalo, není třeba popisovat. Rozhořčení úročnických nebralo konce, sudí však kupodivu trval na svém. Jestli míč skutečně skončil za brankovou čárou asi nikdo, krom samotného brankáře, s jistotou říci nedokáže. Hosté se cítili rozhodnutím poškozeni, což je zdravě nabudilo a v této fázi utkání nás začali přehrávat. Tlaku jsme však odolávali, i když častokrát jen za cenu faulů. Po jednom takovém přerušení musel po druhé žluté kartě předčasně pod sprchy Pepa Kříž. Úročnice nadále hrozila ponejvíce ze standardních situací a my se v deseti soustředili již víceméně na bránění. Máme však v týmu Sagyho, který nebyl spokojen pouze s bodem. Po vybídnutí od Mirka Jíši uháněl s míčem po levé straně a krásným lobem nedal brankáři žádnou šanci. Úročnice ještě v závěrečných minutách zahrávala několik přímých i rohových kopů, ale těsné vítězství jsme již ubránili. Sagy již tak podruhé v této sezóně dokázal v samotném závěru rozhodnout utkání a vystřelit nám všechny tři body.