Václavice - Trhový Štěpánov 2-1

Prvnímu přátelskému utkání zimní přípravy, který byl zároveň generálkou na jarní část, předcházel stejný počet tréninkových jednotek. Vzhledem k tomu, že jsme zvítězili a máme tak v přípravě 100% bilanci,dá se říci, že jsme připraveni dobře...

Ale již vážněji. Že se za celou zimu nejsme schopni sejít (tedy myšleno na hřišti) je ve Václavicích letitá tradice, kterou jsme opět neporušili. Proto jsme vzali zavděk alespoň jednomu přátelskému utkání, abychom si balón před mistrovskými zápasy alespoň trochu osahali. Škoda, že po měsíčním jarním počasí zrovna sestoupil ukrutný vichr z hor, ale i s tím se musí počítat. Jak to tak bývá, nejhorší počasí je vždy o víkendu...

Přes zimu se udála změna na trenérském křesle. Tento "lukrativní" post získal z dlouhé řady zájemců Míra Kadlec starší, zkušený trenér záchranář střihu Petr Uličný. Do kádru se po několikaletém osobním disciplinárním trestu vrátil Ondra Stibůrek, další posilou se stal někdejší místní dorostenec Marek Veselský. Po půlroční přestávce způsobené zraněním se na hřiště vrátil Pepa Kříž. Někteří hráči dali před větrným přátelákem přednost šetření sil na mistrovská utkání, tak doufejme, že nám v sobotu nerozfouká sestavu vítr.

Sestava: Málek - Hruška, T. Pýcha, Kříž, P. Pýcha - Chobotský, Havelka, Mikš, Veselský - O. Stibůrek, Krejčí

střídali: M. Kadlec ml., Baťcha

Jak vidno, někteří hráči to nebudou mít s novým trenérem lehké. Začínat na lavičce náhradníků, to nezná Míra Kadlec ani z Nespek. A pozor, tam kopal hezkých pár let kraj! K samotné hře se nemá asi moc cenu vyjadřovat, klasický první zápas (zřejmě i pro soupeře)... Tak alespoň nejdůležitější body. Cca v 20. minutě Pavel Hruška poslal k zemi hostujícího útočníka, a protože to bylo v pokutovém území, nařídil nekompromisní sudí Dušan Bačinský pokutový kop. Zahrávající hráč však neunesl tíhu okamžiku a branku o dobrý metr minul. To nás uklidnilo, a tak jsme asi o dvě minuty později z nenápadné situace přeci jen inkasovali. Do poločasu již branka nepadla, pouze nakopnutého Michaela Krejču musel vystřídat Míra Kadlec. Snad se dá Míša do soboty do pořádku.

Do druhé půle nastoupil za Pavla Hrušku Honza Baťcha a zaujal jeho místo pravého beka. Šancí na obou stranách přibylo, zřejmě se projevila znovu získaná herní praxe z absolvované první půle. Hosté si vytvořili dvě slušné šance, které však na poslední chvíli zmařil brankář, na druhé straně mohl vyrovnat Míra Kadlec, ale jeho gólovou hlavičku po rohu Havlise skvěle u tyče vyhmátl hostující gólman. Pak uháněl sám od půlky hřiště Ondra Stibůrek, ale návrat k pohybu brankou neoslavil a balón slabou střelou pouze odevzdal brankáři. O vyrovnání se postaral Míra Kadlec, který si po pěkné akci zkušeně počkal na pohyb brankáře a zavěsil. Když už to vypadalo na celkem spravedlivou remízu, vybral si jinak dobrý hostující gólman slabší chvilku a daroval gólovou dorážku Kubovi Mikšovi, kterému se tak vyplatilo, že ani na konci utkání nešetřil krokem. Horší to měl Martin Havelka, který se bál silného větru, a tak před utkáním raději požil hned dva obědy. Vyplatilo se, vítr ho neodnesl, nahrál na gól a při běhu měl těžiště opravdu velmi nízko...:-).

A vzhledem k tomu, že nejlepší muž na hřišti krátce po našem druhém gólu zadul do píšťalky a ukončil tak utkání, získali jsme tak před sobotním mistrákem potřebné sebevědomí. Jestli bude dostatečné se dozvíme v sobotu 22. 3., kdy od 15.00 hodin hostíme rezervu Votic.

Mális

Sokol Václavice

nejbližší události

žádné plánovane akce

přihlášení