Bystřice - Václavice 5:1

Nepovedený první poločas nás stál lepší výsledek, lepší druhá půle je snad příslibem do dalších zápasů.

V nedělním deštivém odpoledni nám chybělo několik hráčů základní sestavy, což se na hře projevilo více než by se po dovolené odpočatému trenérovi Kadlecovi st. líbilo. V základní sestavě se poprvé objevil z Nespek hostující Petr Kumpošt.

sestava: Novák - Hruška, T. Pýcha, Kříž, P. Pýcha - J. Párys, Kumpošt, M. Párys, Mikš - Kadlec, Drazdík

střídali: V. Jíša, Baťcha

První poločas začal hrozivě. Nemohli jsme se dostat na soupeřovu polovinu a domácí na nás valili jeden útok za druhým. S první tutovkou si ještě Zdenda poradil, ale o chvíli později ho hlavou domácí hráč s přehledem přehodil - 1:0. V podobném duchu se pak odehrávala celá první půle, kdy domácí navýšili vedení z nepochopitelných přečíslení o další dvě branky. A to ještě řadu příležitostí neproměnili. Dvakrát nám dokonce pomohla branková konstrukce, když po faulu Pigyho st. nastřelili domácí tyč a o chvíli později pak z krásné střely spojnici. Z našich šancí lze zmínit snad jen Pepy přímák, který však domácí brankář vytěsnil na roh a pak břevno, které nastřelil Kuba Mikš a po kterém míč poskakoval okolo brankové čáry (a možná i za ní). Každopádně se do šaten šlo za stavu 3:0, což pro nás bylo vzhledem k předvedené hře ještě milosrdné.

Druhý poločas byl již o něčem jiném. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a dá se říci, že jsme byli chvílemi i lepším týmem. S koncovkou to však bylo žalostné. Největší příležitosti nevyužili Kadleček, který po přehození brankáře v samostatném úniku minul branku, či Michal Párek (nebo to byl Jenda? - čert se v nich vyznej...), který taktéž osamocen prováhal vhodný okamžik k zakončení a nakonec zblízka nepřehodil stojícího brankáře. Čestný úspěch se nakonec dostavil, když Kadleček konečně povedenou přízemní střelou k tyči prostřelil brankáře. To nám nalilo trochu života a chvíli se i zdálo, že by jsme přece jenom mohli zabojovat aspoň o bodík. Druhý gól jsme však nevstřelili, a protože nám zároveň docházely síly, soupeř vstřelil ještě dvě branky a nadělil nám tak nepopulárního bůra...

V příštím kole přivítáme v sobotu 6. 9. od 17.00 Lešany. Problémy se sestavou se jistě opět dostaví, neboť již nyní se několik opor ze zápasu omluvilo. Doufejme, že někteří z těch, kteří se nemohli na předchozí utkání dostavit (či je bojkotovali?) nenechají ostatní ve štychu a budeme hostům důstojným soupeřem.

Mális

Sokol Václavice

nejbližší události

žádné plánovane akce

přihlášení