Václavice zavítaly na půdu o udržení bojujícího soupeře

Reportáž z utkání připravuje poprvé na jaře Míra Kadlec. Snad se dočkáme...

A dočkali jsme se.......

V neděli jsme vyrazili na hřiště Lešan pro první venkovní body jara. Lešany, předposlední v tabulce, sice získaly na jaře již 4 body, ale Václavický rychlík se těžko zastavuje.

Sestava : Novák - Mikš, Pýcha T., Jíša V, Pýcha P. - Chobotský, Jíša M., Kumpošt, Veselský - Krejčí, Kadlec

střídal: Hruška,Baťcha

Zásadní nedělní změnou bylo, že trenér posadil na lavičku Málise a pozici brankářské jednička zaujmul Zdenda Novák. Mális to psychicky neunesl a ani se nepřevlékl a šel se radši věnovat stánku. Z počátku byla hra vyrovnaná a hrálo se mezi šestnáctkami. Václavice zahrozily porpvé z trestného kopu Ceckem. První gól Václavice vstřelily po chybě domácí obrany, když Kidli posadil přesný centr na Krejčusovu hlavu a ten nedal damácímu golmanovi šanci.  Domácí kontrovali nastřelenou tyčkou a s následnou dorážkou si Zdenda poradil. Ještě do poločasu Kidli zazdil hlavou 100 % šanci, když trefil dobře postaveného golmana. Po přestávce vlétly Václavice na Lešany jako uragán a hned ve 47.minutě zvýšily náskok na 2:0.Ceckův roh směřující do brány vyrazil hráč na zadní tyči pouze na malé vápno a po holomajzně se prosadil Míra Jíša. V ten okamžik měli Václavice více ze hry, ale bohužel z následných šancí ani Cecek, Míra Jíša, Krejčus a  Jirka neproměnili některé velice pohledné akce. V zápětí musel přijít trest a domácí veterán Moulík zdramatizoval utkání, když nedal bodlem Zdendovi šanci 1:2. Václavice se nikam nehnaly a důležité vítězství ubránily. Pochvala patří rozhodčímu, který celý zápas zvládl, přestože musel tasit několik žlutých karet.