Místní derby nemělo vítěze

Václavice – Úročnice 1:1 (0:1)

Sestava:

Novák-
Pýcha P., Pýcha T., Drazdík, Hruška-
Mikš, Jíša, Kumpošt, Veselský-
Kadlec, Krejčí

Střídali: Chobotský, Párys, Burša, Baťcha

Branky: Kadlec

Jaká změna oproti minulému týdnu, kdy se ostudně pro nedostatek hráčů do Pyšel ani neodcestovalo, se na místní derby nyní těšilo celých 15 hráčů. Plná kabina je vždy dobrá zpráva a obzvlášť v tomto střetnutí, které bývá vždy více vyhecované, navíc Úročnice s mladým kádrem začala pravidelně sbírat body.

Průběh utkání

Utkání jsme nezačali dobře. Soupeř byl aktivnější, hladovější po balónu a zatlačoval nás na vlastní polovinu. Zakončení měli sice nepřesné, přesto šli v 15min do vedení, kdy nepříliš povedenou střelu z velké vzdálenosti, kterou by jinak Zdenda v pohodě kryl, měl snahu odvrátit Pygy ml., jenže místo odvrácení, změnil trajektorii míče natolik, že ten zapadl za záda bezmocného Zdendy. Viděli jsme, že jestli budeme chtít bodovat, musíme daleko víc zabrat. Přidali jsme na důrazu a bojovnosti, ale houževnatý soupeř to viděl podobně, z čehož vyplývala oku diváka nelíbivá hra s řadou nepřesností a soubojů. Ale přišly i šance. Krejčus pěkně prošel obranou, ale zakončení již před osamoceným brankářem bylo bídnější. Největší příležitost pak měl Veslo, jehož povedená střela z hranice vápna orazítkovala tyč. Poločas 0:1 v náš neprospěch.

Naproti tomu v druhém poločase jsme od začátku byli daleko aktivnějším týmem. Po ztrátách míče jsme měli stále snahu získat ho zpět na své kopačky. Hrálo se převážně na polovině soupeře, který však dobře bránil. Dlouhé auty do vápna, ani řada standardek se neujímaly. Velká příležitost přišla s rohovým kopem, kdy si nejvýše vyskočil Kidli a jeho kladivo poslalo míč do břevna, odražený míč se dostal k Mírovi J., jenže jeho dorážka z malého vápna skončila vysoko nad brankou. Kýženého vyrovnání jsme se ale nakonec dočkali. Z velkého závaru před úročnickou brankou, kdy několik hráčů za sebou netrefilo pořádně balon, vyšel vítězně důrazný Kidli, který vlétl do chumlu a nekompromisně uklidil míč, kam bylo potřeba. Po vyrovnání jako bychom na chvilku úplně vypadli z tempa. Naštěstí toho soupeř nevyužil a my se zakrátko zas zkoncentrovali. Vítězný gól, jsme však již vstřelit nedokázali, naopak v samotném závěru jsme ještě mohli prohrát. Střelu soupeře Zdenda neudržel a míč již putoval do branky, naštěstí v poslední chvíli skočil na tyč a od té zpět do náruče našeho brankáře. Zápas tak skončil vzhledem k průběhu zřejmě zaslouženou remízou.

V neděli 3. 5. se utkáme od 14:00 s Nespeky B na jejich hřišti.

Jenda Párek

diskuse

přidej komentář
komentáře
  *
   *
    • Neveřejný údaj. Vyplňte pokud chcete být informováni o reakci na Váš příspěvek.
     *
     • Je zakázano spamování, jakékoli urážlivé vyjadřování a porušování autorských práv. Administrátor má právo vymazat jakýkoli příspěvek bez předchozího upozornění.

      Sokol Václavice

      nejbližší události

      žádné plánovane akce

      přihlášení