Z dramatického utkání v Olbramovicích jsme přivezli bod

Po vysoké výhře nad Týncem jsme zavítali na hřiště Olbramovic. S tímto týmem jsme sehráli dobré utkání na jaře, když jsme až v závěru přišli o dvoubrankové vedení a utkání skončilo remízou 3:3, když se dařilo především Mírovi Kadlecovi, který vsítil hattrick. Tentokrát bohužel nestihl začátek utkání a z pracovních důvodů dorazil až v jeho průběhu. Olbramovice mají ve svém středu spoustu šikovných mladých hráčů, které kolem sebe řídí nestárnoucí Miroslav Karda. Věděli jsme tedy, že nás nečeká nic snadného. Stalo se již koloritem, že se nás opět sešlo málo a do branky se tak bohužel musel vrátit Mális. Zdeněk Novák po udržené nule v minulém kole nastoupil tentokrát v poli.

Průběh utkání

Před samotným utkáním nás nabádal trenér k tomu, abychom začali koncentrovaně a nenechali si dát, jako již opakovaně, lacinou branku. Všichni jsme si to vzali k srdci a kouč se tak mohl poklidně usadit na střídačku. Z té však musel vylítnou hned po dvaceti vteřinách, když domácí rozehráli, jejich pravý bek se uvolnil a necentroval do pokutového území, kde si balon za přihlížení trojice našich hráčů zpracoval domácí útočník a z hranice penalty napálil míč k tyči. Aniž bychom se dotkli balónu jsme tak rázem prohrávali... Po obdržené brance jsme se naštěstí rychle oklepali a hned ve třetí minutě se po pěkné přihrávce mezi bekama objevil sám před brankářem Párek. Tomu udělal kličku a když chtěl balón zasunout do opuštěné klece, byl sražen domácím hráčem. Následoval samozřejmě pokutový kop, k vyloučení domácího hráče však rozhodčí odvahu nenašel a udělil mu pouze žluté napomenutí. K penaltě se postavil Pepa Kříž a podivně tancujícího brankáře poslal na druhou stranu než balón, čímž se zasloužil o vyrovnání. Od té doby se hra částečně vyrovnala, i když domácí byli kombinačně lepší. My jsme však pozorně bránili a do vyložené šance jsme je nepustili. Číhali jsme na brejkové situace, kterými jsme domácím občas zle zatápěli. O to více, když ve 25. minutě nastoupil Míra Kadlec za nachlazeného Pavla Hrušku. Míra se postavil do útoku místo Vesla, ten do zálohy místo Zdendy a Zdenda zaujal pozici pravého beka. Než Míra nastoupil, tak jsme však nejprve inkasovali. Přímo na středu hranice velkého vápna byl dle rozhodčího faulován domácí hráč a z následného přímého volného kopu se přes prodlouženou zeď trefil přesně k tyči Karda. Mírův vstup do utkání byl impozantní, jak jsme u nej ostatně zvyklí. Nejprve nažhavil sebe i protihráče dvěma ostrými skluzy, aby následně začal sám inkasovat. Nejprve se na něm vyžlutil jeden z obránců a po faulu na něj jsme zahrávali několik standartních situací. Ve 38. minutě pak vystihl špatně zahranou malou domů, u míče byl dříve než domácí brankář. Píchl si míč kolem něho a on jej natvrdo sestřelil. Druhá penalta a rozhodčímu tentokrát již nezbylo nic jiného, než brankáře vyloučit. Následovala krátká pauza, kdy se z lavičky převlékal náhradní brankář. Míra se mezi tím dal dohromady, sebral míč a šel se za faul pomstít brankou. S pokutovým kopem však naložil mizerně a náhradní brankář tak byl rázem hrdinou domácích. S tím se však nemohl smířit Pepa Kříž a o pět minut později, po závaru v domácím pokutovém území, dal podivným způsobem vyrovnávací branku. Jak se mu to povedlo nikdo neví, sám to glosoval tak, že vystřihl nůžky vleže... To však není důležité, hlavně že branka byla uznána a do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

Druhý poločas nebyl pro slabé povahy. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a bohužel jsme nebojovali jen s oslabeným soupeřem, ale také s domácím mávačem, který se rozhodl, že se před domácí branku nemůžeme za žádnou cenu dostat, což nám ostatně předváděl i v již zmiňovaném jarním utkání (mávači jsou zvláštní kategorií venkovské kopané – čím lépe mávají, tím více jim jejich hráči či fanoušci nadávají. A když mávají výrazně pro domácí, schytávají to zase od těch soupeřových. Tak co si radši vybrat? Každopádně to nemají jednoduché a většinou se rekrutují z řad absolutních ignorantů, kteří se nadávkám smějí či je jakoby neslyší nebo jsou naopak choleriky a se všemi se pak hádají – ten domácí byl z té první skupiny). No a hlavní také vypadal, jako by někdo z jeho předků musel z Olbra pocházet. Především když jeden z domácích nastavil do dráhy míče letícího do domácí branky ruku nebo když domácí stoper, který měl již z prvního poločasu žlutou kartu, několikrát nabral na vidle Míru Kadlece, kterému vůbec nestíhal... My jsme zase za zbytečné protesty inkasovali hned čtyři žluté karty. Tak či tak nuda rozhodně nebyla, šancí byla spousta na obou stranách a gól visel ve vzduchu. Domácí však povětšinou mířilili nepřesně a v našich největších šancích trefil Veslo v 80. minutě tyč, resp. Míra Kadlec po rohu v 87. minutě to samé místo. Utkání tak dospělo nakonec zřejmě k zasloužené remíze.

V příštím kole přivítáme na svém hřišti v sobotu 1. 11. od 14.00 beznadějně poslední Křečovice, které se však oproti začátku sezóny, kdy inkasovali jeden příděl za druhým, alespoň částečně zvedly a v posledních utkáních prohrávají většinou pouze o gól. Každopádně je třeba urvat tři body!