Úročnice B - Václavice 1:3

Namísto přátelského utkání nám přišel vhod zápas okresního poháru, který předcházel týden před vypuknutím nového ročníku 3. A třídy, aby nám naznačil, jak jsme na tom s naladěnou formou.

Úročnice B – Václavice 1:3 (0:3)

Sestava: Novák – Pýcha, Drazdík, Kříž, Chobotský – Mikš, Jíša, Párys J., Párys M. – Krejčí, Burša

Střídali: Baťka, Kadlec

Branky: Krejčí, Párys M., Kříž

I přes probíhající prázdninový čas, jsme se sešli v počtu dostatečném a tak mohl trenér šetřit největší hvězdu M. Kadlece. Dále se s napětím očekávalo (podobně jako v Chelsea), kdo se postaví mezi čtyři tyče. Stejně jako v anglickém týmu, dal trenér přednost mládí a post brankářské jedničky obsadil Zdenda Novák. Doufejme tedy, že se Václavicím podaří Málise udržet a bude krýt Zdendovi záda.

Václavice také přes léto posilovali. Novou akvizicí se stali Michal Párys a Petr Kumpošt. Oba hrající v minulosti především v Nespekách B-třídu, podepsali půl roční hostování.

Utkání samotné se odehrálo v prázdninovém tempu. Úročnice měla opticky více ze hry, ale zejména v první půli se vůbec nedostávala do zakončení. Václavice naproti tomu ukázali slušnou produktivitu. Všechny úvodní velké příležitosti skončily v úročnické brance a tak jsme po 25 minutách vedli 3:0. Nejprve se pěkně zorientoval Michal Krejča, pak utekla nová posila Párek ml. a střelou na bližší tyč překvapil brankáře. Třetí branku pak zařídil Pepa K., když si jeho střelu srazil úročnický hráč do vlastní branky.

Druhý poločas začal soupeř více zlobit, dostával se do šancí, ale vstřelit branku se jim naštěstí podařilo pouze jednu. Také Václavice mohli své vedení navýšit, jenže zejména Mirek K., který nastoupil na 20 minut, stačil spálit snad pět slibných příležitostí.

Podzimní sezónu zahájíme na domácím hřišti dne 23.8. v 17:00 proti Netvořicím.