Zmar v Netvořicích body nepřinesl

Někteří hráči se dosud zřejmě ještě neprobudili ze zimního spánku a na utkání tedy nedorazili.  Míra Jíša potřeboval doplnit vzdělání, proto na víkend odjel, zřejmě do Plzně. Martin Havelka nemá od loňského října kopačky, Honza Párys si vzal radši směnu navíc v práci, ale aby nepřišel o flek v sestavě, zatajil termín utkání Petru Kumpoštovi a ten tak také nepřišel. Dan Burša si zřejmě kdesi budoval zákop a Michala Páryse jsme na podzim svým fotbalovým uměním uchvátili natolik, že se raději vrátil do Nespek leštit lavičku. Nedostatek byl nahrazen z pasivních záloh, kdy do branky byl povolán Mális, aby Zdenda Novák mohl nastoupit v poli. Přemluven byl i, částečně ještě hibernující, Jarda Drazdík, alespoň jako náhradník byl přivezen velmi vážně nachlazený Pavel Hruška. Utkání sledoval z mobilního lůžka, které jsme mu zaparkovali hned vedle střídaček, aby mohl v případě nouze okamžitě naskočit.

Sestava: Málek - Novák, Kříž, V. Jíša, P. Pýcha - Mikš, Drazdík, Krejčí, Chobotský - Veselský, Kadlec

Do utkání jsme vstoupili překvapivě velice aktivně. Prvních 15 minut jsme soupeře téměř nepustili na naší polovinu a bylo jen otázkou času, kdy se ujmeme vedení. Domácí byli zaskočeni a často kazili, za což si po zásluze vzájemně nadávali. Po několika slibných šancích po pěkných kombinacích nám vedení daroval domácí brankář, který neudržel lehké přistrčení balonu před branku od Kadlečka a Veslo díky svému důrazu vsítil naší první jarní branku. Náš tlak tím neoslabil a hnali jsme se za zvýšením náskoku. Bohužel jsme se jej však nedočkali, když jsme spálili několik velmi nadějných příležitostí. Tu největší pak Krejča, když po pěkné kombinaci s Kadlečkem zůtal zcela osamocen před domácím brankářem. Ten si lehl a Krejča ho trefil, z dorážky ještě z dobré pozice unáhleně přestřelil Jirka Chobotský. A tak udeřilo na druhé straně. Do té doby absolutně neškodní domácí vyrovnali, když jsme po autovém vhazování neuhlídali domácího hráče, ten se snadno v našem pokutovém území uvolnil a utaženou střelou na vzdálenější tyč srovnal stav utkání na 1:1. V závěru měl ještě na hlavě vedoucí gól Drazďa, ale jeho hlavička po rohovém kopu skončila na břevnu.

Do druhé půle došlo v naší sestavě ke zdánlivě kosmetické úpravě, když si Drozd s V. Jíšou prohodili pozice. Jak se však později ukázalo, na naši hru to mělo fatální následky. Bez Jardy ve středu pole jsme totiž působilo celý druhý poločas absolutně neškodně, když jsme měli obrovský problém přejít půlící čáru, a to i když naše hráče nikdo nenapadal. Soupeř si naopak vytvářel jednu šanci za druhou. V 50. minutě ještě domácí hráči nepochopitelně minuli branku z malého vápna, o pět minut později jsme si však opět nepohlídali standartní situaci a po přímém kopu se trefil domácí hráč hlavou přesně k tyči. Naše snaha o vyrovnání byla celkem jalová a do dalších šancí se tak dostávali domácí. Bylo až neskutečné co neproměnili, což nejpřesněji dokumentovala další dvě přestřelení branky z malého vápna... Bohužel, okřídlené nedáš - dostaneš tentokrát neplatilo. O vyrovnání se nejvyšší měrou pokoušel Míra Kadlec, který však dvakrát v dobré pozici vysoko přestřelil, jednou ho beztrestně podkopl v pokutovém území nejlepší hráč domácích Hokr a jednou ho přepůlil, taktéž ve velkém vápně, domácí brankář, kdy po tomto kontaktu odpískal rozhodčí k údivu všech faul na brankáře... V poslední minutě jsme pak dovršili náš zmar, když jsme zahrávali nadějný přímý kop. Nesmyslně jsme však stáli v ofsajdu, soupeř rychle rozehrál a z následného postupu dvou osamocených hráčů dali domácí razítko na svoji výhru.

Nedá se nic dělat. V utkání, ve kterém jsme si zasloužili vyhrát první poločas přinejmenším 3-0, avšak druhý prohrát 1-5, jsme nebodovali a body tak budeme muset získat v domácím utkání. V sobotu 28. 3. 2015 přivítáme v 15.00 hodin tým z Bystřice.