Fotbalový podzim 2018

AKTUÁLNÍ VÝSLEDKY

ROZPIS UTKÁNÍ

 

Co se týče kádru, tak po roční úspěšné anabázi nás opustil mladý a nědějný Lukáš Balcar, který odešel hrát okresní přebor za Tomášem Pýchou do Postupic. Dlouhou a úspěšnou kariéru ukončil (či pozastavil???) Pepa Kříž. Po náročné operaci kolene je v rekonvalescenci Marek Veselský, který však bude k dispozici spíše až na jarní část soutěže, také Martin Král má dlouhodobé potíže s kolenem.

A kdo nás posílil? Zpět domů se (asi po dvacáté páté) vrátil Petr Šindelář a výdrž svých těžce zkoušených kotníků zkouší Jenda Párys. V jednání je přestup Míry Pavlíka, který svou kariéru spojil především s Nespekami.

Jako každoročně bylo prvním "přípravným" utkáním to pohárové, kdy jsme v neděli 19. 8.  hostili přední tým ze III.B třídy Bílkovice. Že by letos nemuselo být až tak špatně ukázala předvedená hra a především výsledek, kdy jsme favorita potrápili a nakonec překvapivě postoupili do dalšího kola po zvládnutých pokutových kopech. Více ZDE.

1. kolo

Neděle 26. 8. 2018 17:00

Natěšeni jsme tak přijeli k prvnímu utkání soutěže do Pecerad, kde nám humor rychle došel, když jsme se ani jednou brankově neprosadili a navíc na konci utkání inkasovali jedinou branku zápasu. Kolik jsme neproměnili brankových příležitostí v čele s pokutovým kopem snad radši ani nezmiňovat...

2. kolo

Sobota 1. 9. 2018 17:00

TJ sokol Václavice - Sokol Maršovice z. s. "B" 3:5 (1:3)

Zlepšit náladu a postavení v tabulce jsme si chtěli v domácím souboji s rezervou Maršovic. Ty však nepřijely na porážku, ale notně posíleny o hráče Áčka. V utkání jsme měli herní převahu, branky však dávali především hosté, které navíc skvěle podržel brankář. Pro nazaujatého diváka nadstandartní utkání pralesní ligy vyšperkované osmi pohlednými brankami i dalšími akcemi na obou stranách, pro domácí hráče a příznivce hořké procitnutí pralesní reality...

3. kolo

Ve třetím kole jsme zavítali na půdu tradičního soupeře do Netvořic. Nepovedený vstup do soutěže si volal po nějakém impulzu a ten přišel: do sestavy se nečekaně vrátil matador a legenda klubu Pepa Kříž. Jakoby se hráči s Pepou v zádech cítili jistější. Od začátku jsme byli lepším týmem a jen díky bídné koncovce a několika skvělým zákrokům domácího brankáře jsme utkání nerozhodli již v první půli. Nakonec se přeci jen prosadil Pavel Pýcha, který napálil odražený míč z dobrých třiceti metrů přesně k tyči. Ve druhé půli domácí z ojedinělé akce srovnali, když naše obrana trestuhodně zaspala a domácí útočník tváří v tvář Zdendovi nezaváhal. Štěstěna, která nám nepřála v prvních dvou kolech, se k nám přeci jen nakonec zachovala milostivě, když jsme utkání rozhodli během jedné minuty, a to za výrazného přispění domácích hráčů. Nejprve byla Krejčova střela z přímáku tečoná domácí zdí do protipohybu brankáře a pak Šindyho (zcela vyjímečně) nepovedenou střelu, která letěla někam k rohovému praporku, usměrnil domácí obránce přímo do šibenice.

Vše tak dobře dopadlo a doufejme, že se tak rozjel pověstný václavický válec, který si příště v dalším derby smlsne na úhlavním rivalovi z Úročnice. Utkání bylo přeloženo na neděli a výkop je stanoven na 16:30.

4. kolo

Nedělní derby v ideálním fotbalovém počasí přivítalo na naše hřiště nebývalou diváckou návštěvu - kolem 100 fanoušků na pralesní ligu opravdu pravidelně nechodí... Co víc si přát, než úhlavního soka zostudit potupným bůrem? Svou první branku za Václavice vsítil mladý Míra Drábek, hattrick si připsal kapitán Kuba Mikš. Neškodné hosty jsme nechali vstřelit branku až na konci utkání, aby také alespoň částečně potěšili své fanoušky, kteří dorazili taktéž v hojném počtu.
V příštím kole zavítáme na hřiště Bukovan, které se zatím trápí na poslední příčce. Nic proti nim, ale snad jim to ještě alespoň jedno kolo vydrží...

5. kolo

Sobota 22. 9. 2018 16:30

TJ Sokol Bukovany, z.s. - TJ sokol Václavice 1:4 (1:0)

Veni, vidi, vici aneb přišel, viděl a zvítězil. Slova slavného Caesara dokonale naplnil Petr Šindelář. Sice nestihl začátek utkání, ale dorazil až  o půli, kdy jsme překvapivě prohrávali na půdě posledních Bukovan - nahrál na tři branky, jednu vsítil sám a tři body jely do Václavic. Děkujeme.
V příštím kole se střetneme se Zeječicemi, které jsou na páté příčce, Václavice na čtvrté. V utkání nám již nepomůže Míša Krejčí, který si vysloužil přestup do okresního přeboru, kde bude hájit barvy Týnce n/Sáz. Přejeme mu tedy ať se mu tam daří (o víkendu již vsítil první branku ve Vrchotových Janovicích) a snad se zase časem vrátí obohacen o nové zkušenosti, které bude předávat dalším spoluhráčům, stejně jako to dělají naši další internaciálové. Míra Kadlec a Míša Párys  hráli dlouhá léta I. B třídu v Nespekách, Petr Šindelář různé krajské soutěže za Nespeky, Chotýšany, Poříčí n/Sáz., Průhonice a dokonce divizi za Benešov (trochu jako Jarda Kužel - pět zápasů za pět let...:-). No a nelze zapomenout ani na nesmrtelného Pepu Kříže, který hrál Krajský přebor. A nic na tom nemění ani fakt, že to bylo před více než třiceti lety, tedy v době hluboké totality, kdy většina našich hráčů ještě nebyla na světě...
Je třeba ještě zmínit, že ve středu 19.9. jsme absolvovali druhé kolo okresního poháru, kdy jsme vyřadili dalšího soupeře z vyšší soutěže, tentokrát Zdislavice. Více ZDE.

6. kolo

Sobota 29. 9. 2018 16:00

TJ sokol Václavice - Sokol Zaječice, z.s. 6:0 (4:0)

Václavický válec se zřejmě rozjel naplno a na šňůru jsme tak mohli přidat další vítězný korálek. Zaječice za námi byly v tabulce pouze dva body, přesto jsme vyhráli rozdílem třídy. Nutno dodat, že ani soupeř nebyl vůbec marný a jednalo se tak o nadstandartní utkání pralesní ligy. O to více těší konečný výsledek. K tomu nejvíce přispěl Jirka Chobotský, který vstítil poprvé v dospělé kategorii hattrick - a to už něco odehrál... Gratulujeme!
V příštím kole se utkáme s druhými Heřmaničkami (hraje se v Sedleci či Prčici). Ještě před tím však již tuto středu 3.10. v 16:30 zavítáme na půdu Úročnice, kde se střetneme s místním A-týmem v rámci 3. kola okresního poháru, kam jsme se probojovali po dlouhých letech...
 

7. kolo

Sobota 6. 10. 2018 16:00

Tělovýchovná jednota Sokol Heřmaničky - TJ sokol Václavice 2:5 (2:1)

Sedmému kolu předcházela výživná středeční předehrávka - v rámci 3. kola okresního poháru jsme se utkali se sousední Úročnicí. Zápas nezačal šťastně: brzy jsme prohrávali a soupeř byl lepší.  Postupně jsme však hru vyrovnali a nakonec i skóre, když se na konci utkání trefil Petr Šindelář. Následoval penaltový rostřel, který jsme bohužel nezvládli, když první pokus neproměnil Pepa Kříž a ten poslední pak Petr Šindelář. Více ZDE. I tak jsme však v poháru letos zanechali dobrý dojem, když jsme vyřadili dva týmy ze III. třídy (Zdislavice, Bílkovice) a s tím posledním v základní hrací době remizovali.
 

8. kolo

neděle 14. 10. 2018, 15:30

Tělovýchovná jednota Sokol Neveklov, spolek "B" - TJ sokol Václavice 1:3 (1:1)

V krásném nedělním odpoledni jsme zavítali na hřiště Neveklova, který byl v tabulce jen o 2 body za námi. Sešla se poměrně slušná sestava a nic tak nebránilo zahrát si slušný fotbal na pěkném hřišti. První poločas jsme byli lepším týmem, ale tradičně jsme se potýkali se špatnou koncovkou. Z toho nás vysvobodil až domácí obránce, který stáhl unikajícího Míru Drábka a z následné penalty se nemýlil Míra Kadlec. Poté se přeci jen domácí zlepšili, ale nebezpeční příliš nebyli. Proto jsme jim museli i my pomoci a po špatné komunikaci Pavla Pýchy s Petrem Šindelářem zahrál druhý jmenovaný rukou a i domácí se prosadili z pokutového kopu. 

Nástup do druhé půle se nám vydařil. Domácí byli hlavami zřejmě ještě v kabině a hned po minutě si zaběhl za obranu Míra Kadlec a tváří v tvář brankáři kupodivu nezaváhal... O deset minut později navíc rozhodčí odpískal další penaltu. Míra Kadlec si odmítl dojít pro hattrick, zahrávání penalty nechal Mírovi Pavlíkovi a ani on se nemýlil. Zbytek utkání se již dohrával spíše z povinnosti a přestože jsme si vytvořili další 3 šance, skóre se již nezměnilo.

V tabulce jsme tak na třetím místě odskočili svým pronásledovatelům a do konce podzimní části nás čeká již pouze utkání se suveréní Jablonou, která vyhrála všech 8 utkání a v závěrečném kole přivítáme druhé Lešany, které prohrály pouze jednou. Jaká škoda prvních dvou kol, kdy jsme podlehli Peceradům, které pak vyhrály již jen jednou a Maršovicím, pro které je to dosud jediná výhra...

9. kolo

volný los

 

10. kolo

Sobota 27. 10. 2018 14:30

Tělovýchovná jednota Mír Jablonná - TJ Sokol Václavice 2:2 (2:2)

11. kolo

Sobota 3. 11. 2018 14:00

Mális

diskuse

Podzim

Díky Málisovi za výborné kometáře k celému podzimu. Četl jsem i ty, na kterých jsem byl osobně a stejně zjistil leccos nového ;)

PH

12.11.2018 21:50

reagovat

Wow

Malis, smekam, do clanku jsem vstoupil az ted,a cetl jednim dechem. Dokonaly format! Diky

Schultz

18.10.2018 21:30

reagovat

pisateli (málisovi) děkujeme za komentáře

report k zápasu

2.10.2018 10:40

reagovat
přidej komentář
komentáře
  *
   *
    • Neveřejný údaj. Vyplňte pokud chcete být informováni o reakci na Váš příspěvek.
     *
     • Je zakázano spamování, jakékoli urážlivé vyjadřování a porušování autorských práv. Administrátor má právo vymazat jakýkoli příspěvek bez předchozího upozornění.

      Sokol Václavice

      nejbližší události

      žádné plánovane akce

      návštěvnost

      Na této stránce se návštěvnost neměří
      přihlášení