Turistika

Kdysi byla turistika svým způsobem sportem, nicméně poslední dobou nabyla trošku většího formátu. Není nutné být v turistickém oddíle a plánovat si výlety a ťapat skupinově s mapou v ruce.

Turistika po okolí

Stačí být jen zaregistrován na stránkách. www.geocaching.com a zároveň na www.geocaching.cz mít v ruce přijímač GPS a o dobrodružství a příjemné výlety se Vám postarají ostatní členové, kteří se tomuto typu zábavy věnují.

Principem je zaměřovat v souřadnicích zajímavá místa, která stojí za to vidět a umisťovat na nich skryté krabičky (cache), které hledají ostatní hráči a zapisují se do nich jako návštěvníci. Některé krabičky "kešky" se naleznou snadno, jiné obtížněji, a u některých je nutné splnit nějaký úkol, nebo rozluštit nějaký kód. Při hledání správných hodnot a odpovědí se člověk může leckdy něco přiučit a tak geocaching není jen o tom hledání. Dále zde existují takzvané travelbugy - což jsou talismany s přívěškem a úkolem, který musí splnit než se vrátí ke svému majiteli do určitého časového horizontu. 

Pokud máte GPSku, tak to rozhodně zkuste. Kolikrát Vás to donutí dojít či dojet na kole podívat se na zajímavá místa co máte do slova za rohem, a přitom jste tam nikdy nebyli.

Dole jsou vyfoceny mapičky kešek v okolí Václavic.

Schultz

Fotogalerie

  • půl okresu
  • okolí václavic

Okolí Václavic

nejbližší události

žádné plánovane akce

přihlášení