SAGY CUP 2014

Dne 26.7.2013 se 09.00 hodin ve Václavicích, na fotbalovém hřišti konal již IX. ročník fotbalového turnaje - SAGY CUP 2014. Letošního turnaje se zúčastnilo celkem 11 týmů, které bojovali nejdříve ve skupinách o umístnění, a poté dle pavouka, o celkové vítězství.

     Hrací doba byla stanovena na 2 x 10 minut. Hrálo se ve složení 5+1 s hokejovým střídáním. Turnaj byl pak rozdělen do dvou skupin (A x B), přičemž z každé skupiny postoupily první čtyři týmy do čtvrtfinálových zápasů. Do skupiny A byla vylosována tato mužstva: Dijas, Kapacity, Sagvani, Zizzkof, Kuprum a FC LDN. Do skupiny B byla vylosována tato mužstva: Bystřice, Bouy end Blue, Úročnice, Manchestr Krusičany a Manchestr City 08. Jak již bylo úvodem nastíněno, letošního turnaje se účastnilo celkem 11 týmů a opět navíc se na turnaji objevila i některá mužstva poprvé od vzniku samotného turnaje.

SKUPINA A

     Ve skupině A se ukázalo, že je tvořena více méně domácí mužstvy s výjimkou dvou „přespolních“. Z pohledu domácích fanoušků pak bylo jediné přání, aby si zajistila postup ze skupiny všechna domácí mužstva a mohla se tak utkat o celkové vítězství. A tato výzva se naplnila na 100%. Ze skupiny si z prvního místa zajistil postup tým Sagvanů, který ve skupině nepoznal hořkost porážky, a který se každoročně probojovává do finálových bojů. Z druhého místa si pak zajistil postup tým Kapacit, kteří ve skupině jednou prohráli a jednou se ze soupeřem rozešli nerozhodně. Na třetím a čtvrtém místě pak byly týmy Kuprum a Dijas, a to ze sedmi body, avšak vzhledem k lepšímu vzájemnému zápasu byl v pořadí třetí tým Kuprum a jako poslední si postup ze skupiny zajistil tým Dijas. Na pátém a šestém, tedy nepostupovém místě se umístnil tým Zizzkof, pro než to bylo bezpochyby zklamání , a to vzhledem k tomu, že se na loňském ročníku SagyCupu a jako nováček turnaje dostal až do finále, kde však podlehl loňskému vítězi, týmu Sagvanů a na šestém místě ve skupině skončil tým FC LDN v čele netvořickým starousedlíkem, Davidem Hokrem, který musel strávit kalich hořkosti až do dna, protože se jeho týmu nepodařilo za celý turnaj vstřelit ani jednu branku a celkově se umístnili na posledním, tedy 11. místě letošního ročníku.

SKUPINA B          

    Skupina B byla naopak tvořena pouze přespolními týmy. Na prvním místě ve skupině skončil tým Manchestr City 08, který nepoznal hořkost porážky. Na druhém místě ve skupině skončila sousední Úročnice, která měla jednu prohru a jednu remízu. Na třetím skončil tým Bystřice, kterým se ve skupině podařilo „urvat“ dvě výhry, a to nad tými Manchestr Krusičany a Boys end Blue z Jílového, které tímto zůstali v tabulce za nimi. A poslední postupové místo si zajistil tým Boys end Blue, které v rozhodujícím zápase ve skupině porazil tým Manchestr Krusičany vysoko 7-1, a tím si zajistil postup dále. „Černý Petr“ zbyl tentokráte na tým Manchestr Krusičany, který ze všech čtyř zápasů ve skupině získal pouze bod za remízu s týmem Úročnice. 

ČTVRTFINÁLE

     První čtvrtfinálový duel na sebe určil Sagvany a Boys end Blue, kdy tento zápas vyzněl vítězně pro Sagvany, kteří zvítězili 7-1 a nekompromisně kráčeli dále.

     Druhý čtvrtfinálový duel na sebe určil dva věčné rivaly, tým Úročnice a Kuprum, kdy o vítězství rozhodl až v samotném závěru Míra Kadlec a tím zajistil postup, k radosti domácích, týmu Kuprum.

     Ve třetím čtvrtfinálovém duelu na sebe los určil Bystřici proti opět domácímu celku, týmu Kapacit, kteří si svůj postup nakonec také pohlídali, kdy zvítězili 2-0.

     V posledním, tedy ve čtvrtém čtvrtfinálovém duelu na sebe narazila mužstva Dijas vs. Manchestr City 08, kdy tým Manechestr City 08 postoupil po vítězství 4-2 také dále. 

SEMIFINÁLE

   V prvním semifinálovém zápase na sebe narazil tým Sagvanů a tým Kuprum, ve kterém s přehledem zvítězila zkušenost nad mladou nerozvážností, a tým Sagvanů postoupil do finále, kdy zvítězil poměru 5-1.

    Ve druhém semifinálovém zápase na sebe narazila mužstva Bystřice vs. Manchestr City 08, kdy si po druhé, za své účastenství na turnaji SagyCup zajistil postup do finále tým Manechestr City 08.

 ZÁPAS O 3. MÍSTO

     V zápase o třetí místo mezi týmem Kuprum a Bystřice si ani jeden ze soupeřů nic nedaroval, kdy se šance na obou stranách přelévali jako misky vah. Zápas byl však z mnoha ohledů vyrovnaný, a ne jinak tomu bylo i u skóre, a proto na řadu přišly pokutové kopy. A v těch, jak všichni víme, domácí golmán Jan Málek exceluje. A toto pravidlo se opět potvrdilo. Jednu penaltu vychytal a druhou soupeř nastřelil do brankové konstrukce. Oslavy tak ze zisku 3. místa pro tým Kuprum mohli začít.  

    FINÁLE

    Finálový zápas na sebe určil Sagvany a tým Manechestr City 08, jenž na SagyCupu byly celkově po třetí, a z toho podruhé ve finále, a to proti domácím Sagvanům. Navíc v prvním případě se radovali Sagvani, a tak jim měl soupeř co vracet. První branku vsítili Sagvani, ale poté převzali otěže zápasů Manchestr City 08, kteří po sporných situacích skóre otočili. Nicméně Sagvanům se v posledních vteřinách podařilo vyrovnat, a tak přišli na řadu opět pokutové kopy. Ty nezačaly pro domácí Sagvany dobře, když hned v úvodu svou příležitost nevyužily. Toho soupeř dokonale využil a své premiérové vítězství na slavném Sagy Cupu si již nenechal ujít.   

 

NEJLEPČÍ HRÁČ TURNAJE: Potůček Marcel (Manchestr City 08)

NELJEPČÍ STŘELEC: Fišer Petr (Sagvani) - 15 branek

NEJLEPŠÍ BRANKÁŘ: Málek Jan (Kuprum)

CELKOVÉ POŘADÍ:

1-MANCHESTR CITY 08

2-SAGVANI

3-KUPRUM

4-BYSTŘICE

5-KAPACITY

6-ÚROČNICE

7-DIJAS

8-BOYS END BLUE

9-ZIZZKOF

10-MANCHESTR KRUSIČANY

11-FC LDN

 

pozn. autora: Opět bych touto cestou poděkovat všem, kteří si jakoukoliv měrou podíleli na organizaci tohoto ročníku. Dále bych chtěl poděkovat všem sponzorům, za krásně a věcné dary. Nyní se již těšíme na jubillejní 10.ročník.

SAGY

foto

Galerie je prázdná, máte-li nějaké památeční snímky, přihlaste se a podělte se!

diskuse

přidej komentář
komentáře
  *
   *
    • Neveřejný údaj. Vyplňte pokud chcete být informováni o reakci na Váš příspěvek.
     *
     • Je zakázano spamování, jakékoli urážlivé vyjadřování a porušování autorských práv. Administrátor má právo vymazat jakýkoli příspěvek bez předchozího upozornění.

      nejbližší události

      žádné plánovane akce

      přihlášení